• ŚWIETLICZAKI NA TROPIE... KOLORÓW ŚWIATA

• Świetlica szkolna dołączyła do projektu „Świetliczaki na tropie... kolorów świata”, w którym uczniowie będą "zwiedzali" poszczególne kontynenty. Projekt składa się z 6 modułów – 5 dotyczących barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” – odnoszący się do wszystkich kontynentów.

CELE PROJEKTU:

• wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
            • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
            • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
            • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
            • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
        • IV edycja losowania hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy  pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
          • IV edycja losowania hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku
            po raz czwarty zaprasza dzieci rolników do udziału w konkursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany jest
            do dzieci urodzonych w latach 2008-2016, których co najmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:

1. zrealizować kurs dostępny na stronie prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy,

2. pobrać certyfikat ukończenia kursu (dane dziecka wpisuje się do systemu komputerowego przed rozpoczęciem kursu) oraz formularz zgłoszeniowy,

3. przesłać do 6 listopada 2022 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
            al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa  lub pocztą elektroniczną na adres
            e-mailhulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem:  „Kurs e-learningowy dla dzieci”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Kasy: krus.gov.pl, w zakładce: konkursy
            i patronaty.

Szkolenie w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie zostanie rozlosowanych 50 hulajnóg.

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursie.

• KIERMASZ TANICH KSIĄŻEK.

•       Obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaczynamy od zaproszenia, do drugiego już w tym roku szkolnym, kiermaszu tanich książek.  Tym razem przygotowaliśmy  dla Was ofertę  Księgarni i Hurtowni Tuliszków.
            To doskonała okazja, by obdarować kogoś książką, która umili zbliżające się jesienne wieczory. ;)

• Europe Code Week 2022 - Europejski Tydzień Kodowania

• W dniach 17 - 21 X 2022r. na lekcjach edukacji informatycznej w klasach I - III oraz informatyki w klasach IV - VIII będziemy uczestniczyć w akcji pod hasłem "Koduj, baw się i ucz!"

Alicja Cicha - nauczyciel informatyki

• Wybiegali worek medali w Kolnie

• 25 września odbyła się impreza biegowa w Kolnie o nazwie  Z - Biegowisko 2022. Nasi uczniowie jak przystało na medalistów Mistrzostw Województwa  Podlaskiego zajęli czołowe lokaty w różnych kategoriach biegowych. Lena Bączek , Patryk i Dominik Murach zajęli 1 miejsca w swoich Biegach. Maciej Turski i Charubin Aleksandra zdobyli brązowe medale. Najmłodszym reprezentantem  naszej szkoły był Ksawery Lidacki.