• Pobiegaliśmy i wygraliśmy

• 26 marca na stadionie i terenach leśnych w Turośli odbyły się  zawody sportowe dla szkół podstawowych z Naszego Powiatu. Były to Drużynowe Biegi Przełajowe Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Przy pięknej pogodzie startowało  ponad 160 uczniów. Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych na różnych dystansach.

Wyniki naszych sportowców:

Murach Dominik - 1 miejsce

Dziekoński Dominik - 2 miejsce

Parda Tomasz - 1 miejsce

Olszewska Wiktoria - 1 miejsce

Bączek Aleksandra - 1 miejsce

Bączek Ewelina - 2 miejsce

Lena Bączek - 1 miejsce

Pardo Weronika - 2 miejsce

Charubin Aleksandra - 3 miejsce

Murach Patryk - 1 miejsce

Żmudzin Ryan - 1 miejsce

Warto zauważyć, że nasi uczniowie zwyciężyli we wszystkich kategoriach biegowych w których brali udział.

15 kwietnia jedziemy po awans na Finał Województwa Podlaskiego. Życzymy sukcesów sportowych.

• Odwozy 23.03.2023 r.

• Wanacja, Nowa Ruda ( jeden autobus ) --> 12:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 12:35

Pozostałe godziny kursów pozostają bez zmian.

• KONKURS NA E - KARTKĘ WIELKANOCNĄ

•

Zapraszamy uczniów klas I – VIII do udziału w konkursie na e - Kartkę Wielkanocną.

Cele konkursu:

1. Kultywowanie zwyczaju przygotowywania kartek świątecznych.
            2. Doskonalenie umiejętności tworzenia grafiki komputerowej i animacji komputerowych.
            3. Wykorzystanie i rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz ich umiejętności praktycznych związanych z nowoczesną technologią informacyjną oraz ukazanie znaczenia symboliki Świąt Wielkanocnych.

Czas trwania:

1. Termin rozpoczęcia konkursu: 22.03.2023r.
            2. Termin oddania prac – 03.04.2023r.

Kategorie konkursowe:

1. Grafika komputerowa Paint lub Gimp
            2. Animacja komputerowa: Scratch lub Baltie

Kategorie wiekowe:

1. Klasy I – III
            2. Klasy IV - VIII

REGULAMIN KONKURSU

1. Kartki powinny nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
            2. Kartki nie mogą zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np. cliparty lub zeskanowane ilustracje.
            3. Prace graficzne muszą być wykonane w rozmiarze 800x600 pikseli.
            4. Projekt w Scratch powinien zawierać scenę oraz duszki wykonane własnoręcznie
              w edytorze grafiki Scratch lub innym.
            5. Projekt Baltie powinien zawierać scenę 0 lub/i tło przygotowane w programie Paint.
            6. Pliki należy nazywać według następujących zasad: małe litery, bez polskich znaków diakrytycznych, bez spacji, według wzorów imie_nazwisko_klasa
            7. Kartki świąteczne w wersji elektronicznej należy przesłać na adres informatyka@sp.turosl.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 03 kwietnia 2023r. (poniedziałek)
            8. W tytule wiadomości napisać: „Konkurs e-kartka świąteczna”, w treści listu wpisać: - imię i nazwisko oraz klasę ucznia
            9. Każdy uczeń może nadesłać jedną pracę w każdej z kategorii konkursowych.
            10. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej szkoły.
            11. Kartki będą oceniane przez komisję konkursową.
            12. Autorom najlepszych 3 prac w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody rzeczowe.
            13. Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty z zachowania oraz cząstkową ocenę z informatyki.
            14. Kryteria oceny:
            • oryginalność, pomysłowość, samodzielność, estetyka wykonania.
            • stopień nawiązania do tradycji.
            • wykorzystanie jak największej liczby narzędzi programu Paint, Gimp, Scrach, Baltie.

15.  Przesłanie pliku konkursowego oznacza akceptację regulaminu oraz wyrażenie zgody  na opublikowanie danych osobowych uczniów oraz prac na stronie internetowej szkoły.

16. Kartki nadesłane na konkurs przechodzą na własność Organizatorów

17. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania nadesłanych prac w całości lub części.

Organizatorzy:

Nauczyciel informatyki

Zespół n-li przedmiotów
            matematyczno- przyrodniczych

• Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Turośl

• 19 marca w Turośli odbyły się biegi przełajowe. Uczniowie startowali w 4 kategoriach wiekowych na dystansie 800 m. Nasi sportowcy zajęli czołowe lokaty we wszystkich biegach. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Pana Wójta Piotra Niedbały puchar, medale i  pamiątkowe dyplomy. W imprezie biegowej wzięło udział okolo 80 zawodników ze Szkół Podstawowych naszej gminy.

• ZAPRASZAMY NA KOLEJNY KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI!!!

•    Zapraszamy na kolejny już kiermasz tanich książek.  Tym razem przygotowaliśmy  dla Was ofertę  Księgarni i Hurtowni Tuliszków.
            Zakupiona książka może być wspaniałym prezentem z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki szkolnej

i zapoznania się z ofertą.