• GMINNY KONKURS ,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA” pod Patronatem Wójta Gminy Turośl

•

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Turośli odbył się konkurs plastyczny ,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA”,

który przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w Gminie Turośl.

Celem konkursu było:

• kultywowanie wśród dzieci tradycji bożonarodzeniowych;
            • zachęcanie do działalności plastycznej na określony temat;
            • prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej;
            • stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży uzdolnionej
              w dziedzinie sztuk plastycznych w konfrontacji z rówieśnikami;
            • rozwijanie inwencji twórczej poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów;
            • współpraca środowisk szkolnych w Gminie Turośl

Dnia 18.12.2023r. spośród 46 prac konkursowych  komisja w składzie:

1. Ewelina Kosiorek – wychowawca świetlicy
            2. Kamila Łukaszewicz – nauczyciel wychowania przedszkolnego
            3. Karolina Rydel – nauczyciel wychowania przedszkolnego

wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace.

Wyniki konkursu:

Kategoria 3-4 – latki

I  miejsce -  Marcel Rydel ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

II miejsce - Agata Bałdyga ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

II miejsce - Miłosz Rydel ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

III miejsce - Julianna Kuliś ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

III miejsce – Marcel Remiszewski (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

Wyróżnienia:

-Lena Zaciek ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Lilianna Bałdyga ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Franciszek Kosiorek ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Julia Korwek ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Jan Stachelek ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

Kategoria 5-6 – latki

I  miejsce -  Anna Korytkowska ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

I  miejsce - Julia Bałdyga (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Lemanie)

II miejsce -  Blanka Grala ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

III miejsce- Amelia Pieklik ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

Wyróżnienia:

-Wiktoria Ugniewska (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Lemanie)

-Igor Zieliński (Szkoła Podstawowa w Łasze)

-Antonina Kiernozek (Szkoła Podstawowa w Łasze)

-Joanna Parda ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Klara Malczyk ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Joanna Banach ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Dawid Pawelczyk ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

-Zuzanna Bałdyga ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli)

Prace konkursowe zostały zaprezentowane w gablocie na szkolnym korytarzu. Zwycięzcy zostaną poinformowani o terminie wręczenia nagród i dyplomów.

Organizatorzy :

Ewelina Kosiorek

Kamila Łukaszewicz

Karolina Rydel

• Informacja

• W dniu jutrzejszym tj. 22.12.2023 r. uczniów obowiązuje strój galowy. Wszyscy uczniowie po jasełkach odjeżdżają do domu, nie ma popołudniowej świetlicy.

• Święta z Minecraft

• W roku szkolnym 2023/2024, na lekcjach inforematyki, uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie oGRAJmatmę Laboratoria Przyszłości z Minecraft.

PROJEKT "OGRAJMATMĘ" CZYLI MATEMATYCZNA MOC MINECRAFTA" POLEGA NA REALIZOWANIU ZADAŃ MATEMATYCZNYCH W ŚRODOWISKU GRY MINECRAFT.

Uczniowie klas IV - VIII w okresie świątecznym brali udział w wyzwaniu "Śnieżynek budowanie" oraz budowali zimowe, świąteczne światy w Minecraft.

Zapraszamy do obejrzenia galerii świątecznych, Minecraftowych Światów.

Wesołych Świąt!!!

• ODWOZY W DNIU.15.12.2023 R

•

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin (wszyscy)