• Konkurs "Patroni roku 2024"

• REGULAMIN KONKURSU,  NA NAJCIEKAWSZĄ
            PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ pod hasłem „PATRONI ROKU 2024”

Przedmiot konkursu:

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie w dowolnym programie prezentacji multimedialnej, poświęconej wybranemu Patronowi 2024 Roku:

Witold Gombrowicz, Czesław Miłosz, Wincenty Witos, Władysław Zamoyski, Marek Hłasko, Abp Antoni Baraniak, Romuald Traugutt, Wincenty Witos, Kazimierz Wierzyński, Melchior Wańkowicz, rodzina Ulmów, Zygmunt Fortunat Miłkowski, Polscy Olimpijczycy.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 -8 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Twardowskiego w Turośli.
            2. Do konkursu może zgłosić się każdy uczeń, który wykona prezentację multimedialną na temat wybranego Patrona Roku (źródło poniżej).

Cele konkursu:

• Popularyzacja wiedzy na temat wybranego patrona - zaprezentowanie sylwetki i dorobku w kontekście wkładu w polskie dziedzictwo narodowe.
            • Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów ze szczególnym  uwzględnieniem  krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.
            • Pobudzanie aspiracji poznawczych i twórczych poprzez wykorzystanie technik informatycznych.
            • Ujawnienie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów poprzez tworzenie opracowań własnych.

Forma dostarczonej pracy:

1. Prezentację multimedialną należy przygotować w dowolnym programie.
            2. Uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę poświęconą jednej postaci.
            3. Prezentacja multimedialna powinna zawierać nie mniej niż 10 slajdów oraz slajd tytułowy i końcowy,
              a także slajd zawierający informacje na temat wykorzystanych w pracy źródeł.
            4. Autor prezentacji podpisuje się na ostatnim slajdzie (imię, nazwisko, klasa).
            5. Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna być zapisana w formacie umożliwiającym jej otwarcie (z rozszerzeniem *.ppt, *.pps).
            6. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace autorstwa uczestników, nie naruszające praw autorskich osób trzecich, nigdzie uprzednio nie publikowane.
            7. Za udział w konkursie można uzyskać dodatkową ocenę z języka polskiego lub historii. Podstawą do dodatkowej oceny  z historii jest wybór postaci historycznej.
            8. Miejsce i termin składania prac:

9. Źródła:

Pod podanymi linkami można zapoznać się z informacjami na temat Patronów Roku:

Na prace czekamy do dnia 1.03.2024 r.

Organizatorzy Konkursu:

Justyna Stachelek

Ewelina Kosiorek

Alicja Pieloszczyk

• "Noworoczny koncert kolęd i pastorałek 2024"

• W minioną środę po raz pierwszy odbył się „Noworoczny koncert kolęd
            i pastorałek 2024
            ”- było pięknie i klimatycznie. Podczas koncertu każda klasa zaprezentowała kolędę, bądź pastorałkę. Uczniowie wykazali się szerokimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi, niektórzy z nich uświetnili koncert grą na instrumentach muzycznych. Występy były wyjątkową okazją do prezentacji talentów oraz integracji społeczności szkolnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom
            i wychowawcom.

Po zakończeniu koncertu nastąpiło wręczenie nagród podsumowujących konkurs „Moja ulubiona książka” .

• Dzień Babci i Dziadka - informacja

• W związku z licznymi zachorowaniami wśród dzieci uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się w innym terminie. Szczegółową informację przekażemy po feriach zimowych.

Wychowawcy

• XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

• ​​​

W dniu 12.01.24r. uczennica Natalia Górska (kl. III) zajęła III miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kolnie. Znkomicie zaprezentowała się również ucz. Maja Poławska (kl. Vb) i ucz. Zofia Muzyk (kl. Va). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.