• ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Zwierzęta w utworach ks. Jana Twardowskiego”

•    Po raz pierwszy Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli  było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego skierowanego do dzieci 3-4 letnich  i 5-6 letnich z terenu całej Polski. Tematem przewodnim były „Zwierzęta w utworach ks. Jana Twardowskiego”.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie.

Zgodnie z zasadami konkursu, powołana do oceny komisja brała pod uwagę samodzielność, oryginalność, walory artystyczne i pomysłowość. Każda praca była inna, a wszystkie – piękne. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze i najciekawsze.

Kierując się tymi zasadami komisja, w składzie: Ewa Kuliś, Marta Pupek, Józef Zawalich, postanowiła nagrodzić:

KATEGORIA WIEKOWA: 3 – 4 LATKI

I miejsce – HANNA SYSŁO ( lat 4) „Mrówko, ważko, biedronko”Szkoła Podstawowa

im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu

I miejsce – KALINA GRONCZEWSKA (lat 4) „Mrówko, ważko, biedronko” -Szkoła Podstawowa

im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie - Oddział Przedszkolny

II miejsceADAM KRÓL (lat 4) „O biedronce”-Oddział Przedszkolny „Średniaki” przy Szkole Podstawowej

im. ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych

II miejsceIGNACY SZAŁACH (lat 4) „Mrówko, ważko, biedronko” Oddział Przedszkolny „Średniaki” przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Strzeszkowicach Dużych

III miejsceELŻBIETA PAKUŁA (lat 3) „Mój Filipie” -Przedszkole nr 327 „Kolorowa Kraina” w Warszawie

III miejsceJULIA WOŹNIAK (lat 4) „Pszczoła” -Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego

w Kolniczkach – Oddział Przedszkolny

III miejsce – OLGA BANASZAK (lat 4) „Mrówko, ważko, biedronko” Przedszkole w Kolniczkach

KATEGORIA WIEKOWA: 5 – 6 LATKI

I miejsce – JAKUB FORSZT (lat 5) „Do nieba” -Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach – Oddział Przedszkolny

I miejsce – ALEKSANDER GRONCZEWSKI (lat 6) „Mrówko, ważko, biedronko” -Szkoła Podstawowa

im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie – Oddział Przedszkolny

II miejsce – AMELIA GOŁAŚ (lat 6) „Żaba” -Szkoła Podstawowa w Ksebkach

II miejsce – LENA OLSZEWSKA (lat 6) „Mrówko, ważko, biedronko”  -Szkoła Podstawowa w Ksebkach

II miejsce – AMELIA ADAMIEC (lat 6) „Na wsi” -Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego

w Kurdnanowie

III miejsce – NATALIA MRÓZ (lat 6) ”Żaba” -Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu

III miejsce – KORNEL KASPROWICZ (lat 6) „Bezdzietny anioł”, „Do świętego Franciszka”, „Podziękowanie”

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

III miejsce – ZOFIA JAWORSKA (lat 6) „Na wsi” -Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego

w Kurdnanowie

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
            Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów artystycznych, którzy zachęcili wychowanków do wykonania prac.

Dyplomy i nagrody dla laureatów zostaną przesłane pocztą,
            natomiast dyplomy za udział i podziękowania dla opiekunów pozostałych uczestników będą wysłane w wersji elektronicznej.

Organizatorki konkursu:

Marta Pupek

Ewa Kuliś

• Zawody Województwa - Złoty medal Leny

• 27 maja na stadionie lekkoatletyczny w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Igrzysk Młodzieży w L.A. Najlepszą zawodniczką w biegu na 1000m została nasza uczennica Lena Małgorzata Bączek. Jest to już drugi złoty medal zdobyty w tym roku. Lena zwyciężyła również w Supraślu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach lekkoatletycznych w sobote startowali też Ryan Żmudzin - 6 miejsce (1000m) i Aleksandra Charubin - 10 miejsce (600m).

• ODWOZY 26.05.2023 r.

• 12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin ( wszyscy )

12:35 --> Wanacja , Nowa Ruda

13:35 --> Cieciory

13:35 --> Wanacja , Nowa Ruda

• Wycieczka do Warszawy uczniów klas 5a i 5b

• 17 maja 2023 r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunami udali się wczesnym rankiem na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem i pośpiesznego spaceru po przepięknych ogrodach Łazienek Królewskich. Oprócz kwitnących rabat, majestatycznych pawi, wspaniałej architektury, zobaczyliśmy ostatnie auto  Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Z Łazienek udaliśmy się na Stadion Narodowy, którego panoramę  podziwialiśmy z punktu widokowego. Niektórzy uczniowie zapowiedzieli, że kiedyś zagrają na płycie głównej stadionu …

Ze stadionu szybkim tempem podążyliśmy do stacji metra, skąd przejechaliśmy (nie bez emocji) pod Wisłą na ulicę Nowy Świat. Jako że zbliżała się pora zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przeszliśmy w kierunku Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po jej obejrzeniu ruszyliśmy w kierunku kościoła sióstr Wizytek, aby przysiąść na ławeczce obok Patrona naszej szkoły, księdza Jana Twardowskiego.

W drodze do Muzeum Świat Iluzji ujrzeliśmy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela.

Nasz ostatni punkt wycieczki to zabawa w Parku Trampolin „Kocham skakać”, równie ekscytująca, jak wizyta w muzeum.

Chociaż nie sprzyjała nam aura i ciągle towarzyszył nam deszcz – wszyscy wróciliśmy z naszej wyprawy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

• TURNIEJ WIEDZY SZACHOWEJ DLA KLAS I-III

• Zasady ogólne:

1. Turniej ma jeden etap w formie testu, w którym należy wykazać się wiedzą szachową oraz znajomością podstawowych zasad gry. Pomocne będą dodatkowe wiadomości i ciekawostki otrzymane od organizatora.

2. Wszyscy uczestnicy turnieju przystępują do testu
            w dniu 02.06.2023 r. (na 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 22).

3. Prace uczniów ocenia organizator turnieju.

4. Laureaci (I, II, III miejsce) otrzymają medale i pamiątkowe dyplomy. Najlepszy z nich dodatkowo otrzyma – Puchar Mistrza Wiedzy Szachowej.

5. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy dyplom.

Organizator: Alicja Cieloszczyk