• OGŁOSZENIE - nabór uczestników na wyjazdy tematyczne

• SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

• W środę 14 czerwca, grupa przedszkolna 0c Pszczółki  odwiedziła pana Bogdana Stachelka – pszczelarza, aby opowiedział o swojej pasji. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć ule oraz strój i narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza. Dowiedziały się, kto wchodzi w skład pszczelej rodziny, jak wygląda pszczela matka, ile żyją pszczoły oraz ile miodu w ciągu swojego życia produkuje pszczoła. Opowiadał również o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek.a także czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Pan Bogdan opowiedział też jak dbać o pszczele rodziny i pasiekę oraz w jaki sposób pozyskuje się miód. Dzieci miały również możliwość spróbowania miodu 😊Swoją pasją zaraził również swojego syna Dominika. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pełne wrażeń spotkanie.

• Odwozy 14.06.2023 r. ( środa )

• 12:35 --> Wanacja, Nowa Ruda

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Cieciory

13:35 --> Wanacja, Nowa Ruda

14:30 --> Krusza, Cieloszka, Charubin ( wszyscy )

15:25 --> Cieciory

15:25 --> Wanacja, Nowa Ruda

• Odwozy 13.06.2023 r. ( wtorek )

• 12:35 --> Wanacja

12:35 --> Nowa Ruda

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Cieciory

14:30 --> Wanacja, Nowa Ruda ( wszyscy )

15:25 --> Cieciory

15:25 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

• Dzień Patrona Szkoły

• 7 czerwca, już po raz dwunasty obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - ks. Jana Twardowskiego. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy mszą świętą. Odbył się apel,
            na którym uczniowie przybliżyli sylwetkę Patrona, zaprezentowali wiersze jego autorstwa. Grupa przedszkolna zatańczyła taniec kwiatów, a dziewczęta z klas pierwszych - taniec biedronek. Całości towarzyszyła oprawa muzyczna
            w wykonaniu szkolnego chóru.

Podczas apelu wręczone zostały „kryształowe biedronki”. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele i uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki edukacyjne
            i sportowe.

Odbyło się również podsumowanie konkursów związanych z Patronem: „Konkurs wiedzy o Patronie”, „Konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego” oraz konkurs plastyczny: „Przyroda w wierszach ks. Jana Twardowskiego”.