• KONKURS „MOJA PIZZA JEST NAJLEPSZA!”

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas 4 - 8 do wzięcia udziału

w konkursie fotograficznym

„MOJA PIZZA JEST NAJLEPSZA!”

Należy zrobić pizzę (samodzielnie lub z kimś), wykonać zdjęcie swojej pizzy (miło byłoby też zobaczyć Was - KUCHARZY) i przesłać na adres stachelek-jb@wp.pl lub messenger: Justyna Barbara Stachelek.

Wszystkie dzieła zostaną zaprezentowane w galerii w Dzień Pizzy, tj. 9 lutego na szkolnym korytarzu.

Zachęcamy uczniów do ubrania się tego dnia w strój w kolorze czerwonym, białym, zielonym (kolory pizzy/flagi włoskiej).

1. Celem konkursu jest:

- rozbudzenie zainteresowań fotograficznych;- rozwijanie zainteresowań kulinarnych, dbanie o zdrowe odżywianie;

- pogłębianie/utrwalanie wiedzy z biologii i języka angielskiego.

2. Organizator: Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

3Uczestnicy:

Uczniowie klas IV – VIII.

4. Czas trwania konkursu:

23.01.2022 r. -  06.02.2023 r.

5. Zasady konkursu:

- uczestnik konkursu robi pizzę w domu (samodzielnie lub z kimś), wykonuje jej zdjęcie (i siebie) i przesyła na adres: stachelek-jb@wp.pl.

- każdy uczestnik może przesłać tylko jedną wykonaną pracę;- do wysyłanego zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą: imię i nazwisko autora zdjęcia, klasę.Udział w konkursie oznacza jednocześnie zgodę na publikację wizerunku/ zdjęcia.

Nadesłane zdjęcia zostaną zaprezentowane w galerii na szkolnym korytarzu w Dzień Pizzy (9 lutego). Każdy uczestnik otrzyma punkty dodatnie z zachowania.

Aby otrzymać ocenę z jęz. angielskiego za pracę dodatkową, należy napisać przepis na swoją pizzę w języku angielskim (50 - 80 słów) i przekazać go swojemu nauczycielowi języka angielskiego.

Aby otrzymać ocenę z przyrody/biologii za pracą dodatkową, należy opisać składniki pokarmowe pizzy i ich rolę i przekazać pracę nauczycielowi biologii.

SMACZNIE ZAPRASZAMY !

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE !!!

• „Babciu, Dziadku, w dniu Waszego święta,
            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta…”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków, to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

19 stycznia 2023 r. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze, piosenki, pokazy taneczne oraz wywiad dziennikarski. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie „Sto lat”, a następnie obdarowano Dziadków upominkami. Przy wyjściu na każdego gościa czekała również słodka niespodzianka.

• Chłopcy zwycięzcami Turnieju w piłkę nożną halową o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Turośli

• 14 stycznia na hali sportowej w Turośli odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Mecze toczyły się systemem każdy z każdym, czas gry 8 minut. W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Zwycięzcami rozgrywek okazały się dwie szkoły: Turośl i Leman, a kolejne miejsca na podium zajęły SP Ptaki, SP Łacha I SP Ksebki. Wszystkie szkoły otrzymały puchary i dyplomy. Nagrody wręczył Pan Dyrektor Andrzej Męczkowski. Wszystkim zawodnikiom gratulujemy ì życzymy dalszych sukcesów.

• WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI "Wiersze z szuflady"

• W styczniu 2023 r. ogłoszone zostały wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Wiersze z szuflady” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.  Do 15 grudnia 2022 r. (termin podany w regulaminie) do organizatorów konkursu wpłynęło 395 prac (każdy uczestnik mógł przysłać tylko jeden wiersz) z 76 szkół województwa podlaskiego: 178 w kategorii uczniów klas II – IV, 139 w kategorii uczniów klas V – VI, 78 w kategorii uczniów klas VII – VIII.

Jury w składzie: Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew – poetki, Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper – poetki, Grażyna Knap - pracownik Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku, Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations spośród autorów nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców.

W kategorii uczniów klas II – IV został wyróżniony uczeń naszej szkoły – Alex Pogorzelski (kl. III). Napisał wiersz  pt. „Jesień z zimą zaplątane”, który przeczyta na gali online podsumowującej konkurs w obecności organizatorów, jury, gości i innych laureatów i ich opiekunów.

W konkursie brało udział jeszcze czworo uczniów z klasy III, których wiersze były równie ciekawe, ale nie znalazły się w grupie nagrodzonych i wyróżnionych. Organizatorzy i jury serdecznie dziękują uczniom i opiekunowi za wszystkie prace nadesłane na konkurs. Zapraszają do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Alicja Cieloszczyk

• Odwozy 13.01.2023