• Akcja "Przerwa na czytanie".

• Drodzy Uczniowie!

Ze względów technicznych-  trwające w naszej szkole wojewódzkie konkursy przedmiotowe, musimy zawiesić naszą akcję „Przerwa na czytanie”.
            Ale obiecujemy powrócić i to ze zdwojoną siłą 8 listopada!!!

• JESIENNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

•

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym na  najciekawszą, własnoręcznie wykonaną JESIENNĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

1. Cele konkursu:

- Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
            - Rozbudzenie świadomości poszanowania książek.
            - Kształtowanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej uczniów.
            - Doskonalenie sprawności manualnych.

2. Organizatorzy:
            Nauczyciele bibliotekarze w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
            im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

3. Uczestnicy:

Uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy wiekowe:

• Kategoria I : klasy I – III,
            • Kategoria II: klasy IV – VIII.

4. Technika prac:

Dowolna- warunkiem jest, aby użyte materiały nie brudziły i nie niszczyły książek.

5. Format (kształt) oraz tematyka zakładek:
            - Format dowolny.
            - Prace powinny mieć postać dwustronnej zakładki. Motywy zamieszczone na zakładce mają odwoływać się na  jednej stronie do tematyki JESIENNEJ,  a  na drugiej stronie do treści ulubionej książki lub promocji czytelnictwa.

6. Czas trwania konkursu:

18.10.2022 r. -  06.11.2022 r.

7.Ważne informacje:

- Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę.
            - Wykonaną pracę należy zamieścić w koszulce z załączoną informacją zawierającą: imię i nazwisko autora zakładki, klasę.
            - Prace zostaną umieszczone na wystawie w bibliotece i stają się jej własnością.

- Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: samodzielność wykonania, pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.

- Dla zwycięzców  konkursu organizatorzy przygotowali nagrody.

- Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika.

- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie, zaś wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie szkoły.

• Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

Powyższa myśl Janusza Korczaka towarzyszyła tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Turośli.

Uroczystość przygotowaną z tej okazji przez Samorząd Uczniowski uświetnili swą obecnością dostojni Goście i Rodzice. Uczniowie klas Va i Vb w bardzo humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia ucznia oraz początkującego nauczyciela. Pojawił się też szkolny reporter, przeprowadzający wywiady z napotkanymi w szkole osobami. Przedstawienie ubogacił występ szkolnego chóru i zespołu instrumentalnego.

Pan Dyrektor Andrzej Męczkowski - uhonorowany Nagrodą Wójta Gminy Turośl- w ciepłych słowach  podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się Nauczycielom i Pracownikom wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.

Wójt Gminy Turośl - Pan Piotr Niedbała, złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Emilia Banach, w imieniu Rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, czujność i troskę o dobro wychowanków.

• Konkurs przyrodniczo - fotograficzny

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów

do udziału w konkursie przyrodniczo- fotograficznym

"Złota, polska jesień w obiektywie"

Regulamin konkursu:

Głównymi celami  konkursu są:

- Uwrażliwienie na piękno otaczającego  świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii.
            - Kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań fotografią.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I– VIII.

2. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia nawiązującego do hasła konkursu „Złota, polska jesień w obiektywie”.

3. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno zdjęcie wydrukowane w formacie A4, które nie może być poddane  obróbce technicznej (w programie graficznym).

4. Komisja konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach wiekowych:
            klasy I- III oraz IV – VIII.

5. Zdjęcia wraz z danymi (imię i nazwisko uczestnika, klasa) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 10 listopada 2022 r.

6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz opublikowanie zdjęcia.

Organizatorzy:

Agnieszka  Pieńkowska

Alicja Cieloszczyk

• INFORMACJA

• Jutro tj. 13.10.2022 r. ( czwartek ) obowiązuje strój galowy. Brak stroju galowego skutkuje punktami ujemnymi z zachowania.