• Koło Młodych Wolontariuszy

• W poniedziałek (3. października) o godzinie 8.45, w sali nr 15 odbędzie się spotkanie organizacyjne Koła Młodych Wolontariuszy, podczas którego przyszłym wolontariuszom zostanie przedstawiona idea wolontariatu, program działania, zasady, jak również oczekiwania wobec pracy na rzecz drugiego człowieka. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8, którzy chcą zasilić szeregi Koła Młodych Wolontariuszy.

Koordynatorzy

• Konkurs fotograficzny „Rolnictwo ekologiczne"

• Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Rolnictwo ekologiczne”.

Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Konkurs ma na celu m.in. promowanie ekologicznych produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zachęcanie młodych ludzi do uważnej obserwacji środowiska oraz podnoszenie świadomości na temat systemów jakości produktów rolno-żywnościowych, a także certyfikatów i oznaczeń stosowanych na etykietach, w tym znaku „Rolnictwo ekologiczne". Prace konkursowe powinny prezentować dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej. Organizator dopuszcza różnorodne ujęcie tematu, np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, lokalne bazary i targowiska itp. Fotografie w pliku zapisanym w formacie JPG, RAW, TIFF o objętości maksymalnie 40 MB i rozdzielczości Full HD 11 oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/rolnictwo-ekologiczne/konkurs należy przesłać do 16 października 2022 r. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości: I – 2000 zł, II – 1500 zł, III – 1000 zł oraz rzeczowe w postaci aparatów Instax Square SQ 1 dla laureatów 10 wyróżnionych prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 24 października 2022 r. Wyniki zostaną podane na stronie internetowej www.kowr.gov.pl, profilu www.facebook.com/polskasmakuje.pl oraz w siedzibie KOWR.

Regulamin konkursu jest dostępny pod adresem:

W złączniku przesyłamy:

- plakat konkursu oraz regulamin

Zapraszamy do udziału!

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

• Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków. 26 września uczniowie klas 1-8 poszerzyli swoją wiedzę na temat języków europejskich. Każda klasa wylosowała kraj, na podstawie którego udekorowała drzwi swojej klasy, zamieszczając na nich najważniejsze informacje. Dodatkowo, uczniowie ubrali  się tego dnia w kolorach flagi wylosowanego państwa. Na korytarzach szkolnych pojawiły się kody QR z zadaniami do wykonania dla uczniów klas 4-8. Ponadto, każda lekcja języka obcego zaczynała się od quizu językowego.

• KONKURS PLASTYCZNY

•  „Laurka dla nauczyciela”.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

1. Cele konkursu :
            • Kształtowanie postaw twórczych dzieci i młodzieży.
            • Budzenie chęci do poszukiwania i rozwijania talentów.
            • Wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.
            1. Regulamin :
            2. Prace zostaną ocenione w następujących kategoriach:
              • Klasy 1-3;
              • Klasy 4-8.                                                                  .
            3. Każda praca powinna być opisana imię, nazwisko, klasa.
            4. Technika pracy – dowolna (malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, wydzieranka bez użycia produktów spożywczych, elementów sypkich i plasteliny).
            5. Uczestnik do konkursu może zgłosić maksymalnie jedną pracę.
            6. Ocena prac:
            • Technika prac oraz inwencja twórcza autorów.
            • Zgodność z tematem.
            • Oryginalność prezentowanych prac.
            1. Wszystkie prace należy dostarczyć do sekretariatu do dnia 7.10. 2022r.
            2. Rozstrzygnięcie konkursu oraz werdykt komisji zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły do dnia  12.10.2022r.
            3. Nagrody:
              1. Wyeksponowanie w szkole prac uczniów, którzy znajdą się w grupie zwycięzców.
              2. Dyplomy oraz upominki dla autorów zwycięskich prac.
              3. Punkty z zachowania.

Zapraszamy do uczestnictwa. Życzymy owocnej pracy. Powodzenia!

Wychowawcy świetlicy

• V miejsce  Szkoły  Podstawowej w Turośli w klasyfikacji Drużynowej Województwa Podlaskiego
          • V miejsce Szkoły Podstawowej w Turośli w klasyfikacji Drużynowej Województwa Podlaskiego

• 22 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku  odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023 połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego. W imprezie wzięły udział najlepsze szkoły we współzawodnictwie w kategorii dziewcząt i chłopców oraz w klasyfikacji ogólnej całego Województwa. Dzięki bardzo wysokim wynikom sportowym naszych zawodników Szkoła w Turośli uplasowała się na wysokim V miejscu. ( Dziewczęta 3 miejsce i Chłopcy 13 miejsce).

Pan Dyrektor Andrzej Męczkowski odebrał z rąk Posła na Sejm RP Pana Kazimierza Gniazdowskiego pamiątkowe puchary. Wszystkim sportowcom życzymy dalszych sukcesów i jak najlepszych wyników w tym roku szkolnym.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego;

Stachelek Kamila