• KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”.  XXII edycja: "Misjonarze budowniczymi pokoju" - etap szkolny
          • KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”. XXII edycja: "Misjonarze budowniczymi pokoju" - etap szkolny

Cele konkursu:

1. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach.
            2. Kształtowanie postawy solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych.
            3. Zachęcanie do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych.

Etap szkolny: Szkolna Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze prace, które zostaną zgłoszone do etapu centralnego.

Konkurs odbywa się na 3 poziomach edukacyjnych:

1. pierwszy poziom edukacyjny – klasy I – III
            2. drugi  poziom edukacyjny – klasy IV – VI
            3. trzeci poziom edukacyjny -  klasy VII – VIII

Konkurs odbywa się w 3 kategoriach:

1. plastyczna -  rysunek, grafika lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7x42cm) – temat prac plastycznych powinien ukazywać pracę misjonarzy lub form zaangażowania misyjnego dzieci i młodzieży,
            2. literacka – praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad) prezentująca realia pracy misyjnej, małych bohaterów z krajów misyjnych lub dorosłych i uczniów angażujących się w misyjne dzieło Kościoła w Polsce,
            3. muzyczna – utwór muzyczno – wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej o tematyce misyjnej.

Prace należy składać  w sekretariacie szkoły do 12 grudnia 2022 roku.

Udział w konkursie  jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatora na potrzeby konkursu, w tym na publikację.

Organizatorzy etapu szkolnego

• INFORMACJA

• Zespół Obsługi Szkół Gminy Turośl uprzejmie informuje o możliwości odebrania decyzji dotyczącej stypendium szkolnego.

• Informacja

• Jutro tj. 28.10.2022 r. przy zupie i II daniu będzie wydawany suchy prowiant za poniedziałek ( 31.10.2022 r. ).

• Odwozy i przywozy na najbliższe dni ( do odwołania )

• ODOWZY:

Wanacja, Nowa Ruda --> 12:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 12:35

Wanacja, Nowa Ruda --> 13:35

Cieciory --> 13:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 14:30

Wanacja, Nowa Ruda --> 15:25

Cieciory --> 15:25

PRZYWOZY:

6:45 --> Cieciory ( autobus wyjedzie z Turośli )

7:10 --> Nowa Ruda i Wanacja ( jeden autobus wyjedzie z Turośli )