• Chłopcy zwycięzcami Turnieju z okazji Odzyskania Niepodległości o Puchar Wójta

• 26 listopada na hali sportowej w Turośli odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej z okazji Odzyskania Niepodległości. Mecze toczyły się systemem każdy z każdym, czas gry 10 minut. W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Zwyciężył zespół chłopców z Turośli, a kolejne miejsca na podium zajęła SP Łacha i SP Ptaki. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Bugnacki, bramkarzem Oliwier Bałdyga (obaj SP Turośl). Wszystkie szkoły otrzymały puchary, najlepsze drużyny medale i statuetki. Nagrody wręczył Pan Wójt Piotr Niedbała.  Wszystkim zawodnikom gratulujemy ì życzymy dalszych sukcesów.

• Odwozy 29.11.2022 r.

• Wanacja, Nowa Ruda  --> 12:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 12:35

Wanacja, Nowa Ruda --> 13:35

Cieciory --> 13:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 14:30

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 15:25

Wanacja, Nowa Ruda --> 15:25

Cieciory --> 15:25

• Tydzień Życzliwości za nami...

•    W dniach 16 - 23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości.

Samorząd Uczniowski przygotował na każdy dzień drobne atrakcje.          Świętowanie rozpoczęliśmy Dniem Tolerancji, strojem koloru zielonego, wykonaniem plakatu na temat tolerancji na zajęciach z wychowawcą. Na przerwach każdy mógł wylosować kapsel z pozytywną myślą, uzupełnić karty dotyczące przeżywanych emocji, swoich planów. Odważni mogli zmierzyć się z wyzwaniem „Powiedz komuś dobre słowo…”.

W poniedziałek, w Dzień Życzliwości, wiele osób przyszło ubranych w  żółty strój. Na Karcie Dobrych Uczynków uczniowie zapisywali, jak umilili komuś dzień, a w Pudełku Życzliwości pojawiło się wiele oryginalnych pomysłów na znaczenie słowa „życzliwość”.

W Dzień Misia dumni posiadacze pluszaków przynieśli swoich ulubieńców ze sobą.

Przez cały tydzień uczniowie klas 3-8 brali udział w akcji Tajemniczy Przyjaciel”: każdy uczeń „opiekował się” przez tydzień wylosowaną wcześniej osobą – swoim gestem, zachowaniem, mimiką twarzy należało sprawić, aby tej osobie było miło. Nie wolno było zdradzić, kogo wylosowaliśmy. Rozwiązanie tej akcji nastąpiło dopiero po tygodniu, podczas zajęć z wychowawcą!

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a nauczycielom za pomoc w realizacji zadań.

• Andrzejkowe zabawy

• 24 listopada podczas zabawy andrzejkowej w grupach 0 a i 0 b zostały wykorzystane zestawy klocków - Korbo EDU, z programu "Laboratoria przyszłości".

Sześciolatki korzystając z kreatywnych klocków z wielkim zaangażowaniem wykonały klucz. Poprzez zabawę przedszkolacy rozwijały umiejętność kodowania, wyobraźnię oraz zdolności manualne.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

• Odwozy 23.11.2022 r.

• Wanacja, Nowa Ruda  --> 12:35