• „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o trwającym kursie e-learningowym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosowane zostanie 100 hulajnóg.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:

1. zrealizować kurs dostępny na stronie prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy;

Uwaga! – wpisz swoje dane w ekranie na początku szkolenia;

2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy

3. przesłać do 31 października 2021 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektronicznąna adres e-mail: hulajnoga(at)krus.gov.pl z dopiskiem/w tytule:  „Kurs e-learningowydla dzieci”.

• Podsumowanie „Charytatywnej kawiarenki”

• 12 października na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli odbyła się „Charytatywna kawiarenka”, podczas której można było skosztować przygotowanych przez rodziców uczniów słodkich smakołyków. Cały dochód ze sprzedaży w kwocie 3100 zł przekazany został na leczenie i rehabilitację czteroletniej Aleksandry Chylińskiej.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie obce jest nam hasło: „Warto pomagać!”

W imieniu Oli oraz jej rodziców składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w tę akcję.

• ODWOZY - INFORMACJA

• W związku z awarią autobusu odwozy w dniu 15.10.2021 r. odbędą się w następującym porządku:

12:35 --> Wanacja, Nowa Ruda

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Wanacja, Nowa Ruda

13:35 --> Cieciory

14:30 --> Wanacja, Nowa Ruda

14:30 -->  Krusza, Cieloszka, Charubin

• Zaproszenie na kiermasz tanich książek w bibliotece szkolnej.

• W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek (w godzinach otwarcia biblioteki).

W ofercie znajdują się między innymi:  bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna, poradniki gotowania, książeczki do nauki kaligrafii, liczenia oraz nauki języka angielskiego. Każdy znajdzie coś dla siebie. 😊

Książki zostały dostarczone przez wydawnictwo Drugi Tom, w bardzo atrakcyjnych cenach!

Serdecznie zapraszamy!!!

• Igrzyska Dzieci Grupy Zachodniej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Nowogród 10.10.2021

•     10 października w Nowogrodzie odbył się Półfinał w Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Drużyny Naszej Szkoły zajęły wysokie miejsca uzysując awans na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych , które odbędą się 20 października w Augustowie

Dziewczęta uplasowały się na najwyższym stopniu podium a chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład dziewcząt:

• Bałdyga Karolina