•  Uczniowie w IV Biegu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Markach 09.10.2021
          • Uczniowie w IV Biegu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Markach 09.10.2021

• Dnia 9 października reprezentacja sportowców z naszej szkoły wzięła udzia w Biegu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Markach.

Zawody odbyły się na malowniczo położonych trasach biegowych wokół zbiornika wodnego ,,Meksyk” w następujących kategoriach wiekowych:

- przedszkolaka 3-6 lat

- dziecięca  7-10 lat ( 450m.)

- młodzieżowa 11-14 lat ( 1050m.)

- młodzieżowa 15-17 lat

- główna od 18 roku życia

Skład reprezentacji:

Archacki Błażej – XV miejsce

Bączek Lena -  III miejsce

Bączek Wojciech - IX miejsce

Charubin Aleksandra – IV miejsce

Dawidczyk Adrian - III miejsce

Dawidczyk Nikola -  IVmiejsce

Kazański Dawid- X miejsce

Murach Patryk  - IV miejsce

Parda Tomasz – III miejsce

Ruszczyk Daniel – XIV miejsce

Zaleśna Amelia – VI miejsce

Pawelczyk Sebastian XIII miejsce

Mazgoła Maja – I miejsce

Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, puchary  i nagrody rzeczowe.

• KAWIARENKA 12 - 13 PAŹDZERINIKA

• W dniach 12 - 13 października na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli odbędzie się „Charytatywna kawiarenka” – będzie można nabyć przygotowane przez rodziców uczniów słodkie smakołyki. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację czteroletniej Aleksandry Chylińskiej, która wymaga kosztownej operacji serca.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w tę akcję.

Warto pomagać!

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

•  Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i  młodzieży. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło "Baśnie i legendy z całego świata".

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną. O wszelkich szczegółach będziemy Was informować na bieżąco.

A już w najbliższą środę (6 października) zaczynamy od dobrze Wam znanej akcji „Klasa czyta dziś”. Dla przypomnienia, akcja polega na rozpoczynaniu każdej lekcji kilkuminutowym czytaniem wybranej przez bibliotekarzy książki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Nauczyciele bibliotekarze:

Agnieszka Pieńkowska