• 8 - 15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• Drodzy Czytelnicy!

Właśnie trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek- program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Tydzień Bibliotek rozpoczyna się corocznie 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to akcja organizowana od wielu lat przez  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego głównymi celami jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2022 odbywa się pod hasłem: "Biblioteka w jednym miejscu".

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała prezentację multimedialną. Zachęcamy do obejrzenia.

Prezentacja z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji

•

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Francji

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Francji

Uczestnicy: uczniowie klas IV- VIII

Organizator:

Za organizację konkursu odpowiadają nauczyciele języka angielskiego: Lucyna Rogińska i Iwona Sokołowska.

Termin konkursu :

Konkurs odbędzie się 10 maja 2021 r. o godzinie 10.50 (4 godzina lekcyjna).

Cele konkursu:

1. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Francji.
            2. Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach UE – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.
            3. Wzbudzenie zainteresowania kulturą krajów UE.
            4. Zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.
            5. Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach oraz stworzenie szansy wygrania.

Organizacja konkursu:
            1.Konkurs ma jeden etap w formie testu na platformie Quizizz.

2. Zadania konkursowe dotyczą ogólnej wiedzy o Francji.

3. Uczniowie chętni do wzięcia udziału mogą zapisać się u organizatorów najpóźniej do 9 maja 2022 r.
            4. Wszyscy uczestnicy konkursu przystępują do testu w tym samym miejscu i o tym samym czasie. Uczestnicy muszą być wyposażeni w telefon.
            5. Prace uczniów oceniają organizatorzy konkursu.
            6. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej tydzień po przeprowadzeniu konkursu.
            7. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc, otrzymają dyplomy i nagrody.

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów klas II-III

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas II-III do udziału w konkursie ortograficznym.

R E G U L A M I N

SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

dla uczniów klas II-III

Mistrz Ortografii 2022”
            pod patronatem Wójta Gminy Turośl

I. Cel konkursu:

Promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych.

II. Uczestnicy:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-III szkoły podstawowej.

2. Każdą klasę reprezentuje pięciu uczniów.

3. Dopuszcza się możliwość uczestnictwa uczniów z klas I, lecz bez wprowadzania zróżnicowanego poziomu.

III. Zakres umiejętności obowiązujących uczestników:

Poprawne posługiwanie zasadami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i gramatycznymi obowiązującymi w języku polskim.

IV. Forma zadań konkursowych:

Dyktando.

V. Terminarz konkursu:

Konkurs odbędzie się 12.05.2022 r. (w czwartek) na 1 godzinie lekcyjnej– w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Twardowskiego w Turośli.

VI. Laureaci, którzy zajmą I, II i III miejsce  otrzymają nagrody i dyplomy.

VII. Organizacja konkursu:

Organizatorami konkursu są p. Agnieszka Pieńkowska, p. Alicja Cieloszczyk, p. Renata Kozłowska.

VIII. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika.