• Konkurs "MISTRZ SŁÓWEK z Języka Angielskiego 2021/2022"

•

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I - VIII

„MISTRZ SŁÓWEK z Języka Angielskiego 2021/2022”

Organizatorzy: Elżbieta Lenkiewicz, Lucyna Rogińska, Iwona Sokołowska

Cele:

• Poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa.
            • Popularyzowanie nauki języka angielskiego.
            • Motywowanie uczniów do samodzielnej nauki języka angielskiego.

Zasady ogólne przeprowadzenia konkursu:

1. Konkurs ma jeden etap w formie testu (klasy I-III na platformie Quizizz).

2. Zadania konkursowe dotyczą słownictwa z zakresu danej klasy.

3. Wszyscy uczestnicy konkursu przystępują do testu w dniu 12.05.2022r.

4. Prace uczniów oceniają organizatorzy konkursu.

5. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej tydzień po przeprowadzeniu konkursu.

6. MISTRZEM SŁÓWEK zostanie uczeń, który w swojej kategorii wiekowej uzyska najwyższą liczbę punktów. W przypadku, gdy dwóch uczniów uzyska taką samą liczbę punktów, miejsca będą przyznawane ex aequo.

7. Nagrody: Laureaci (I, II, III  miejsce) w danej kategorii otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzca  w  danej  kategorii  wiekowej  otrzyma  nagrodę  główną  oraz  tytuł „MISTRZ SŁÓWEK z Języka Angielskiego 2021/2022”.

• Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas  III
          • Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas III do wzięcia udziału w szkolnym konkursie recytatorskim. Zadaniem uczniów będzie recytacja wiersza Marii Konopnickiej pt. „Bocian”.

Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

dla uczniów klas  III

Cele konkursu:

• promocja czytelnictwa,
            • budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą,
            • stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz  porównanie ich z umiejętnościami innych,
            • kształtowanie umiejętności pięknego recytowania,
            • uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Przebieg konkursu:

• w konkursie biorą udział uczniowie klas  III (uczniowie wytypowani są przez wychowawcę – jest to  maksymalnie 5 uczniów  z każdej klasy),
            • uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania wiersza Marii Konopnickiej pt. „Bocian”, następnie uczniowie zaprezentują wiersz przed komisją,
            • podczas recytacji ocenie podlegać będzie: płynność i bezbłędność recytowania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja recytowanego tekstu,
            • konkurs odbędzie się 12 maja 2022 roku (czwartek) na
              3 godzinie lekcyjnej, w bibliotece szkolnej.

Nagrody i ogłoszenie wyników konkursu:

• na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody książkowe,
            • ogłoszenie wyników i rozdanie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystego podsumowania konkursów szkolnych, wyniki zostaną też zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy- nauczyciele biblioteki szkolnej:

Cecylia Paliwoda

Agnieszka Pieńkowska

Andrzej Męczkowski

• INFORMACJA

• Zespół Obsługi Szkół Gminy Turośl uprzejmie informuje o możliwości odebrania decyzji dotyczącej stypendium szkolnego.

• Brązowe medale uczniów z Turośli

• W sobotę 9 kwietnia w Supraślu odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Turośli zajęli wysokie miejsca :

Lena Bączek( 2009)  i Patryk Murach (2010) – III miejsce (brązowe medale).

Weronika Pardo ( 2009) VI miejsce , Ryan Żmudzin V miejsce, Karolina Bałdyga X miejsce,

Maja Turska XV miejsce, Wiktoria Olszewska, Błażej Archacki ( miejsca w drugiej dziesiątce).

W klasyfikacji drużynowej uczniowie zdobyli VI miejsce .

Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Lidacki Łukasz