• INFORMACJA

• Jeżeli ktoś jeszcze wyraża chęć zapisania dziecka na dożywianie z klasy 0, proszę o zgłoszenie osobiste lub telefoniczne pod nr telefonu 504220526 do 31.12.2021 r.

•                             JASEŁKA 2021 r.
          • JASEŁKA 2021 r.

• Okres Świąt  Bożego Narodzenia to niewątpliwie  czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka.  W tym roku szkolnym przedstawienie jasełkowe pt. „Bóg się rodzi” zaprezentowały dzieci z  grup przedszkolnych 5 – latków i 6 – latków oraz uczniowie klas: II, III a i b, IV a i b, V b i chór szkolny. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej  do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Inscenizacja była przeplatana pięknymi kolędami i pastorałkami. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.

• Przywozy od 20.12.2021 r.

• Cieloszka, Krusza, Charubin, Cieciory ( jeden autobus )  --> autobus wyjedzie o 7:15

Wanacja i Nowa Ruda ( jeden autobus ) --> autobus wyjedzie o 7:15

• UROCZYSTE PRZEKAZANIE AUTOBUSU

• 3 grudnia 2021 r. w naszej szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość. Tego dnia odbyło się bowiem uroczyste przekazanie naszej placówce nowego autobusu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski  oraz Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka oraz zaproszeni goście.  Dzięki staraniom Wójta Gminy Turośl – Piotra Niedbały Szkoła Podstawowa w Turośli otrzymała  nowy autobus do przewozu uczniów. Pojazd kosztował ponad 700 tysięcy.  Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu samorządu, a połowa z  rządowego dofinansowania.

Podczas uroczystości szkolnej przemawiali zaproszeni gości, wójt gminy Turośl – Piotr Niedbała wyraził wdzięczność za otrzymane środki, a dyrektor szkoły zaprosił na krótką część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli naszej szkoły i uczniów. Następnie dokonano uroczystego poświęcenia i przekazania autobusu naszej placówce. Dyrektor szkoły – Andrzej Męczkowski w imieniu całej społeczności szkolnej wyraził zadowolenie z nowego autobusu, gdyż od tej pory uczniowie będą korzystać z nowoczesnego pojazdu, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo uczniów, ale także poprawi komfort dojazdu.

• Odwozy 16.12.2021 r.

• 12:35 --> Wanacja, Nowa Ruda ( jeden autobus )

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Wanacja, Nowa Ruda ( jeden autobus )