• DZIEŃ TOLERANCJI ORAZ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

•      Dnia 16 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Tolerancji. Na godzinie wychowawczej przeprowadzona została pogadanka na temat tolerancji i akceptacji. Podczas zajęć uczniowie mieli za zadanie odrysować swoją dłoń i krótko napisać na niej, czym jest dla nich tolerancja. Piękne, kolorowe "łapki" jeszcze tego samego dnia zawisły na drzwiach każdej z sal szkolnych. Na korytarzu szkolnym pojawiło się również Drzewo Tolerancji, które zostało zapełnione kolorowymi liśćmi.

Dzień ten stał się dla nas wszystkich okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób - kolegów, koleżanek.

W tym dniu odbyła się również kawiarenka charytatywna w ramach akcji                                      "Ile waży św. Mikołaj?". Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Natomiast 21 listopada 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Mimo pochmurnego dnia w naszej szkole było słonecznie, a to za sprawą dominującego koloru, jakim był żółty. Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech czy optymizm. Wystarczyło znaleźć w swojej garderobie jakiś element w tej barwie, aby tego dnia zjednoczyć się ze społecznością szkolną w świętowaniu Dnia Życzliwości. W naszej szkole już od rana działała „Poczta Życzliwości”. Specjalnie przygotowana skrzynka pękająca od listów, kartek z pozdrowieniami wywołała na wielu twarzach promienny uśmiech. Podczas przerw Samorząd Uczniowski zapewnił dla wszystkich wiele atrakcji, m.in. losy z wykonaniem zadania, krzyżówki, łamigłówki. Ponadto uczniowie zarówno Ci młodsi, jak i starsi wykonali imponujący Łańcuch Życzliwości, który zdobi obecnie hol naszej szkoły.

Dzień Życzliwości sprawił, że wszyscy poczuli się szczególnie dobrze. Niech uśmiech i życzliwość zagoszczą na stałe, a zarażeni pozytywną energią przekazujmy ją dalej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a nauczycielom za pomoc w realizacji zadań.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Zachęcamy uczniów, aby w dniu 24.11.2023 r. (piątek) przynieśli ze sobą do szkoły pluszowego misia bądź też się za niego przebrali.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• Przypominamy, iż we wtorek, tj. 21 listopada, świętujemy w naszej szkole Dzień Życzliwości.

Zachęcamy wszystkich do założenia stroju bądź też elementu w kolorze żółtym.

Samorząd Uczniowski 😊

• ZMIANY W ODWOZACH W DNIU 15.11.2023 R.

• Odwozy   w dniu 15.11.2023 r.

12:35 --> Nowa Ruda, Wanacja

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Cieciory

13:35 --> Nowa Ruda, Wanacja

14:30 --> Krusza, Cieloszka, Charubin ( wszyscy )

15:25 --> Cieciory

15:25 --> Nowa Ruda, Wanacja

• Kiermasz tanich książek w bibliotece szkolnej.

•      Biblioteka szkolna zaprasza na kolejny kiermasz tanich książek wydawnictwa Drugi Tom. W ofercie znajdują się: bajki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, książki edukacyjne, kulinarne, obyczajowe. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane i jak zawsze w bardzo atrakcyjnych cenach!
                  Zachęcamy wszystkich do  zapoznania się z ofertą. :)

• Kawiarenka charytatywna

• W ramach akcji "Ile waży św. Mikołaj?" w dniu 16 listopada (czwartek) odbędzie się kawiarenka charytatywna. Zebrane pieniążki przeznaczamy na Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.