• INFORMACJA

• Informujemy, że od dzisiaj ( tj. 14.12.2022 r. ) nie można dokonywać odpisów za dożywianie z powodu choroby za miesiąc grudzień. Jest możliwość odbierania obiadów ze stołówki szkolnej osobiście.

• MIKOŁAJKI

• 6 grudnia, jak nakazuje obyczaj, obchodziliśmy Mikołajki. Korytarze szkolne zapełniły się uczniami i nauczycielami w czerwonych strojach. Wielu miało czapki Mikołaja, a nawet rogi renifera!

Tego dnia pojawił się w naszej szkole zawsze najbardziej wyczekiwany Gość – Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Pojawił się i szybko się oddalił – zapewne z nadmiaru obowiązków. Zdążył odwiedzić tylko najmłodszych w oddziałach przedszkolnych, a rozdanie upominków starszakom zlecił swoim niezastąpionym Śnieżynkom.

W Mikołajki oraz następnego dnia po Mikołajkach odbyła się też Mikołajkowa Loteria zorganizowana przez p. C. Paliwoda, p. E. Grabowską i p. B. Cichą. Szczęśliwe (bowiem każdy los wygrywał) losy uczniowie mogli wykupić od 29 listopada do 2 grudnia. Cena jednego losu wynosiła 2 zł, chętni kupowali je w szkolnej bibliotece lub u p. pedagog. Akcja cieszyła się powodzeniem, łącznie sprzedano 200 losów.  Nagrodę główną wylosowała Daria Banach z kl. 8b. Gratulujemy :)

• Świąteczna Paczka

• Koło Młodych Wolontariuszy zachęca wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wzięcia udziału

w przygotowaniu Świątecznej Paczki dla potrzebujących rodzin z Gminy Turośl.

Zbiórka żywności, niezbędnych artykułów przemysłowych i chemicznych trwać będzie od 12 do 16 grudnia.

Dary materialne prosimy przynosić do sali nr 15. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie zrobić tę paczkę razem z nami.

Warto pomagać!

Koło Młodych Wolontariuszy

• Zaproszenie na świąteczny kiermasz książek w bibliotece szkolnej!

•      Już od środy 7 grudnia 2022 r. biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek wydawnictwa Drugi Tom. W ofercie znajdują się: bajki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, książki edukacyjne, kulinarne, obyczajowe. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane i w bardzo atrakcyjnych cenach! Zakupiona książka może być wspaniałym prezentem świątecznym.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z ofertą.