• Zapraszamy uczniów klas IV- VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Wiosenny recytator szkoły”.

• REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
            ”WIOSENNY RECYTATOR SZKOŁY"
            .

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

Temat przewodni: Obchody Dnia Poezji - wiersz o tematyce wiosennej  Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”.

Cele konkursu:

· rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,

· promocja czytelnictwa,

· kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,

· odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych,

· promowanie talentów recytatorskich,

· wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa,

· popularyzacja literatury pięknej.

Przebieg i zasady konkursu:

1.  Szkolny konkurs recytatorski „Wiosenny recytator szkoły” adresowany jest  do wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego.

2. Konkurs składa się z dwóch etapów:

- Klasowy – wszyscy chętni uczniowie przygotowują się do recytacji zaproponowanego przez bibliotekę  tekstu poetyckiego. Wychowawca każdej klasy wybiera maksymalnie dwie  najlepsze prezentacje utworu i kwalifikuje je do etapu szkolnego.

- Szkolny – uczniowie prezentują wybrany przez siebie utwór w finale konkursu, który odbędzie się w bibliotece szkolnej.

3. Kryteria oceny recytacji:

- opanowanie pamięciowe utworu,

- trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu

tempo, pauza),

- ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony: gest sceniczny).

4. Terminy do 22 marca 2024r. – wyłonienie laureatów etapu klasowego i zgłoszenie uczestników  w terminie  do 25 marca 2024 r. nauczycielom biblioteki.

5. Rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu  odbędzie się 27.03.2024 r. na godzinie wychowawczej.

6. Ocena i nagrody:

Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców.
            Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy,
            zaś laureat I miejsca otrzyma tytuł  "Wiosennego recytatora szkoły".

Organizatorzy- nauczyciele biblioteki szkolnej

• Minecraftowy świat klasy 6a

• Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym chłopcy z klasy VI a przedstawili swoją wizę Minecraftowego świata.

Charubin Mateusz, Kazański Jakub, Męczkowski Adam, Parda Tomasz i Rydel Hubert zbudowali sześcienny świat a następnie  nagrali film - wycieczkę.