• Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą, najciekawszą własnoręcznie wykonaną ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

• REGULAMIN KONKURSU

1. Celem konkursu jest:

- Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych;
            - Rozbudzenie świadomości poszanowania książek;
            - Pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej uczniów;
            - Doskonalenie sprawności manualnych.

2. Organizator: Nauczyciele bibliotekarze w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

3. Uczestnicy:

Uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy wiekowe:

• Kategoria I : klasy I – III,
            • Kategoria II: klasy IV – VIII.

4. Technika prac: dowolna- warunkiem jest, aby użyte materiały nie brudziłyi nie niszczyły książek.

5. Format (kształt) oraz tematyka zakładek:

- Typowy dla zakładki;
            - Prace powinny mieć postać dwustronnej zakładki;
            - Motywy zamieszczone na zakładce mają odwoływać się na  jednej stronie zakładki do tematu Świąt Bożego Narodzenia,  a na drugiej stronie do treści ulubionej książki lub promocji czytelnictwa.

6. Czas trwania konkursu:

01.12.2020 r. -  22.12.2020 r.

Prace odpowiednio podpisane należy dostarczyć w wyznaczone miejsce. W szatni klas I- III,
            na parapecie ustawiony będzie  karton z napisem Biblioteka szkolna Konkurs „Zakładka do książki”.

7. Zasady konkursu:

- Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę;
            - Wykonaną pracę należy zamieścić w koszulce z załączoną informacjązawierającą: imię i nazwisko autora okładki, klasę;
            - Prace zostaną umieszczone na wystawie w bibliotece i stają się jej własnością;

- Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: samodzielność wykonania, pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę;
            - Dla zwycięzców  konkursu organizatorzy przygotowali nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu, a ogłoszenie wyników, wręczenie nagród  podczas apelu oraz zostanie zamieszczone na stronie szkoły.

ZAPRASZAMY!!!

Agnieszka Pieńkowska