• REKRUTACJA 2020/2021

     • Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych odbędzie się w terminie: 02.03.2020 r. - 15.05.2020 r.  Termin w postępowaniu uzupełniającym: 15.06.2020 r. – 14.08.2020 r. Wnioski o przyjęcie kandydatów do pobrania na stronie szkoły w zakładce "Dokumenty szkoły -> Wzory druków dla rodziców", jak również w sekretariacie szkoły.

      Postępowanie rekrutacyjne do klasy pierwszej odbędzie się w terminie: 02.03.2020 r. - 15.05.2020 r.  Termin w postępowaniu uzupełniającym: 06.07.2020 r. – 10.07.2020 r.

     • Charytatywna Kawiarenka Walentynkowa

     • W dniu dzisiejszym, tj. 14 lutego 2020 r., w naszej szkole miała miejsce charytatywna Kawiarenka Walentynkowa, podczas której można było nabyć słodkie specjały przygotowane przez Rodziców.

      Miło nam poinformować, iż dochód ze sprzedaży wypieków wyniósł 2400 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla małej Zosi Trzcińskiej i zostały już przekazane na konto FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”.

      Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kawiarenki i tym samym udzielili Zosi wsparcia w jej codziennej walce z trudnościami.

      Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski

     • KONKURS

     • Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Koloratorium. Kolorowe laboratoria”, który skierowany jest do uczniów klas 4-8.

      Każdy, kto zarejestruje się na stronie szkoły i wypełni krótki test, zostanie nagrodzony przez szkolnych koordynatorów (Agnieszka Muzyk, Małgorzata Wiśniewska) punktami z zachowania za udział w konkursie oraz otrzymają oceny dodatkowe.

      Dodatkowe punkty przewidziane są za zgłoszenie pracy indywidualnej. Poniżej szczegóły konkursu. Informacje zostaną również przekazane przez nauczycieli na zajęciach. Im nas więcej, tym więcej punktów otrzyma szkoła, a co za tym idzie, będziemy mieli większe szanse na zdobycie nagrody pieniężnej na wyposażenie sali-laboratorium.

      Liczymy na Was!

      Poniżej link odsyłający do strony konkursu.

      https://koloratorium.pl/

      W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania.

      Pierwszym z nich jest przygotowanie pracy plastycznej, w której uczniowie mają stworzyć portret pamięciowy stworka z gry planszowej „Śladami pierwiastków tajemnicy”.

      Odnośnik do gry znajduje się poniżej: https://koloratorium.pl/szkoly/gra

      W przypadku Konkursu plastycznego organizowanego dla Uczniów Szkoły oceniane będą:

      a) spójność z tematem, interpretacja tematu,

      b) kompozycja, plan ujęcia, wyraz artystyczny,

      c) kreatywność w koncepcji pracy konkursowej,

      d) kreatywny podpis pracy konkursowej.

       

      Jeśli ktoś nie ma zdolności plastycznych lub pewniej czuje się, łącząc ze sobą słowa niż kolory, może wybrać drugie zadanie, którym jest przygotowanie pracy literackiej pod tytułem „Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia”.

      W przypadku Konkursu słownego organizowanego dla Uczniów Szkoły:

      a) spójność z tematem, interpretacja tematu,

      b) kreatywność treści pracy konkursowej,

      c) kreatywność tytułu pracy konkursowej.

       

      Oba rodzaje prac muszą powstać na podstawie wprowadzenia, które można znaleźć w Regulaminie konkursu oraz na stronie.

       

      Prace należy zgłosić na stronie konkursu do 3 kwietnia bieżącego roku.

      Szkolni Koordynatorzy

      A. Muzyk, M. Wiśniewska

     • Organizacja Walentynek

     • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Walentynkowej Kawiarence, która odbędzie się 14 lutego (piątek). Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na potrzeby i leczenie Zosi Trzcińskiej.

       

      Tego dnia zorganizowana również będzie Poczta Walentynkowa, a w  godzinach 15:00- 18:00 - dyskoteka dla uczniów klas 4-8. Przywóz i odwóz we własnym zakresie.

       

      W stroju mile będzie widziany akcent w kolorze czerwonym.

       

      Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

     • WAŻNE RADY DLA RODZICÓW

      Rodzicu pamiętaj!

       

      1. Zadbaj o to, aby dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia nie miały kontaktu z urządzeniami ekranowymi, w tym z tabletami i smartfonami.
      2. Pilnuj, aby starsze dzieci nie korzystały z urządzeń mobilnych codziennie.
      3. Ustal dzień lub dni w tygodniu (np. weekend) bez urządzeń ekranowych.
      4. Pamiętaj, aby jednorazowo dzieci miały dostęp do urządzeń mobilnych nie dłużej niż 15–20 min, a dzienny kontakt z wszelkimi urządzeniami ekranowymi nie przekraczał (w zależności od wieku dziecka) od 30 do 60 min.
      5. Uwzględniaj – podczas udostępniania dzieciom w wieku 3–6 lat urządzeń dotykowych – indywidualny etap rozwoju tych młodych osób.
      6. Umożliwiaj dzieciom korzystanie tylko ze sprawdzonych i dostosowanych do ich wieku treści. Monitoruj aplikacje i materiały, do których mają dostęp zarówno w domu, jak i poza nim (np. podczas zabaw z rówieśnikami).
      7. Sprawdzaj aplikację, zanim pokażesz ją dziecku.
      8. Towarzysz dzieciom podczas korzystania z mediów elektronicznych.
      9. Tłumacz, co się dzieje na ekranie urządzenia, a także wskazuj związek między treściami obecnymi w mediach a rzeczywistością.
      10. Unikaj prezentowania dzieciom treści, w których akcja toczy się bardzo szybko. Zadbaj o to, aby chronić dzieci przed obrazami zawierającymi zbyt wiele migoczących i jaskrawych elementów. Nie są one bowiem dostosowane do etapu rozwoju dzieci i ich możliwości percepcyjnych. 
      11. Pamiętaj o tym, aby nie udostępniać dzieciom urządzeń mobilnych minimum godzinę przed snem. Promieniowanie emitowane przez ekrany sprzętów elektronicznych (zwłaszcza tabletów i smartfonów) źle wpływa na zasypianie i jakość snu. Dziecięca sypialnia powinna być strefą bez elektroniki.
      12. Pamiętaj, aby wyłączać urządzenia ekranowe, kiedy są nieużywane.
      13. Nie należy traktować możliwości korzystania z urządzeń mobilnych jako nagrody, a zakazu ich używania – jako kary. W opinii dzieci taka postawa zwiększa atrakcyjność tych urządzeń i wzmacnia przywiązanie do nich.
      14. Nie powinno się także wykorzystywać mediów elektronicznych do uspokajania maluchów, ponieważ może to negatywnie wpływać na zdolność opanowywania przez nie swoich emocji.
      15. Nie używaj urządzeń mobilnych do motywowania dzieci (np. podczas jedzenia lub wykonywania jakichś zadań).

       

      Źródło: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online. Kompendium dla rodziców i profesjonalistów
      w: https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/kompendium2019.pdf