Aktualności

          • Edukacja historyczna w naszej szkole – podsumowanie roku

          • Miniony rok szkolny przyniósł wiele wartościowych działań rozwijających zainteresowania uczniów historią Polski. W październiku 2025 r. klasy siódme i ósme uczestniczyły w akcji BohaterON, realizując dwugodzinną lekcję „Kobiety w Powstaniu Warszawskim”. Uczniowie poznali losy uczestniczek powstania oraz ich niezwykłą odwagę.

            19 marca 2026 r. odbyła się wyjątkowa żywa lekcja historii „Szlachta i husaria” dla klas IV - VIII. Pan Robert Nowakowski z Bractwa Rycerskiego Kerin zaprezentował stroje, uzbrojenie i zwyczaje dawnej Polski, angażując uczniów w dynamiczne, pełne wrażeń spotkanie.

            16 kwietnia 2026 r. klasy szóste i siódme uczestniczyły w zajęciach z panią Teresą Dzięgielewską, starszym inspektorem OBEN IPN w Białymstoku. Lekcja poświęcona Polskim Siłom Zbrojnym na Zachodzie łączyła część wykładową z rozgrywkami w edukacyjne gry planszowe IPN, co pozwoliło uczniom utrwalić wiedzę poprzez działanie, współpracę i analizę historycznych decyzji.

            Przez cały rok szkolny realizowana była innowacja pedagogiczna „Kadr z przeszłości – historia Polski w filmie i grze planszowej” dla klas VI–VIII. Z zajęć skorzystało łącznie 24 uczniów, którzy pracowali z materiałami filmowymi oraz grami planszowymi IPN, rozwijając umiejętność interpretacji źródeł, myślenia strategicznego i świadomego odbioru przekazów historycznych. Najbardziej zaangażowani otrzymali dyplomy i nagrody – materiały edukacyjne IPN.

            Różnorodne formy pracy, kontakt z ekspertami oraz wykorzystanie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych pozwoliły stworzyć wartościowy program, dzięki któremu uczniowie mogli spojrzeć na historię w sposób pogłębiony, angażujący i oparty na świadomym odkrywaniu przeszłości.

                                                                                                                               Alicja Pieloszczyk - nauczycielka historii

          • Odwozy 22.06.2026 r.

          • Dzisiaj tj. 22.06.2026 r. ostatni odwóz we wszystkie kierunki będzie o godzinie 14:30. Wcześniejsze godziny zostają bez zmian.

          • Odwozy 18.06.2026 r.

          • 12:35 --> Wanacja, Nowa Ruda

            12:35 --> Charubin, Krusza, Cieloszka

             

            13:35 --> Wanacja, Nowa Ruda

            13:35 --> Cieciory

             

            14:30 --> Charubin, Krusza, Cieloszka ( wszyscy )

             

            15:25 --> Wanacja, Nowa Ruda

            15:25 --> Cieciory