• Z ŻYCIA GRUPY 3-latki

Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka - 22 stycznia.
          Z tej okazji życzymy naszym Dziadkom wszystkiego najlepszego!

Za to, że codziennie siebie ofiarujesz,
          Za troskę i cierpliwość Tobie Babciu dziś dziękuję.
          Za ciepło, którego nie znajdę w żadnej innej osobie.
          Za miłość i opiekę dziś dziękuję Babciu Tobie!

Dziadziu miły, Dziadziu drogi
          żyj szczęśliwie i wesoło,
          nie znaj nigdy doli srogiej,
          spokój niech Twe wieńczy czoło.

Babcie i Dziadków zachęcam do obejrzenia filmu z okazji Waszego Święta.

Miłego oglądania smiley(proszę kliknąć w link poniżej)

21_stycznia_Dzien_Babci.pptx

6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki - święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim prezentami. W sposób szczególny na wizytę Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi. 7 grudnia, długo oczekiwany gość odwiedził również grupę „Słoneczka”. Po krótkich występach artystycznych następował długo oczekiwany moment wręczania prezentów. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja słodkościami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Andrzejki w naszym przedszkolu to tradycja. Jak co roku, dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które dostarczyły im wiele przeżyć i emocji. Był również czas na poczęstunek przygotowany przez mamy. Ten magiczny dzień spodobał się wszystkim dzieciom. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

22 listopada DZIEŃ KREDKI

22 listopada - w tym dniu obchodzony jest „Dzień kredki”. W piątek 20 listopada 2020r. postanowiliśmy urządzić w naszej grupie kolorowy Dzień Kredek.

Tego dnia działania przedszkolaków były skierowane na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Na początku wspólnej zabawy dzieci zobaczyły film pt.:"Jak powstaje kredka". Dzieci wykorzystywały kredki nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również do różnych zabaw. Następnie każdy przedszkolak miał okazję pokolorować swoją kredkową kolorowankę.  Przez cały dzień wszystkim towarzyszyła piosenka „Kolorowe kredki”, a wszystkie przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w kolorowe kredki.

W środę 30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Dziewczynki przy pomocy rodziców z trójki klasowej zrobiły chłopcom bardzo miłą niespodziankę w postaci prezentów.

Buzia Twoja uśmiechnięta,
          w dniu radosnym Twego święta
          Przyjmij proszę me życzenia,
          niech się spełnią Twe marzenia
          Ważna dzisiaj data taka,
          bo to przecież Dzień Chłopaka!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

• Nagłówek