O mnie PLAN ZAJĘĆ Z ŻYCIA GRUPY GALERIA ZDJĘĆ Archiwum 2017/2018 Archiwum 2018/2019 Zadania dla uczniów na czas zawieszonej nauki NAUCZANIE ZDALNE -GRUPA Oa MALI PRZEDSIĘBIORCY KONKURSY

Z ŻYCIA GRUPY

Rok 2019/2020

Oddział przedszkolny O"a"

W roku 2019/2020 grupa przedszkolna O"a" Biedronki realizują ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W drugim semestrze grupa przedszkolna "Sześciolatki" będą realizować Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” .

Głównym celem Programu jest kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi. Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia.

Program ma za zadanie:

1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
  2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
  3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.