• Technologia Informacyjno - Komunikacyjna

• Strony polecane przez MEN:

Zdalne lekcje - propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi

e-podręczniki - bank e-podręczników i e-materiałów do kształcenia ogólnego

Egzamin ósmoklasisty _ arkusze - możliwość powtórki przed egzaminem

Lekcje Online:

Class Dojo – umożliwia komunikację z rodzicami i uczniami. W prosty sposób możemy dzielić się ogłoszeniami, notatkami, zadaniami czy materiałami.

Arkusze Google – umożliwiają pracę grupową. Są świetnym narzędziem, dzięki któremu możemy zweryfikować wiedzę naszych uczniów na dany temat.

Dysk Google – pozwala na przechowywanie i udostępnianie uczniom plików. Uczniowie mogą edytować udostępnione dokumenty oraz dzielić się swoimi propozycjami. Dokumenty Google umożliwiają pracę zdalną dla całej grupy.

Edupuzzle – dzięki tej platformie możemy przygotować lekcję video. Możemy także tworzyć wirtualne klasy i śledzić postępy uczniów.

Google Clasroom – narzędzie umożliwia tworzenie wirtualnych klas, przesyłanie zadań uczniom, komentowanie ich pracy.

Zoom - komunikator wideo do prowadzenia spotkań i szkoleń, w tym lekcji.

Youtube – pozwala nagrać swoją lekcję i udostępnić prywatny link uczniom.

Skype i inne komunikatory - umożliwiają spotkania z uczniami „na żywo”.

Aplikacje edukacyjne:

LearningApps - Platforma z gotowymi interaktywnymi ćwiczeniami do learningapps ze wszystkich przedmiotów. Uczniowie znajdą tam ćwiczenia typu memory, wykreślanki, krzyżówki, milionerzy, grupowanie czy połącz w pary.

Wordwall – na tej platformie znajduje się wiele gotowych interaktywnych ćwiczeń, które można udostępnić uczniom.

Khan Academy – umożliwia wirtualne nauczanie poprzez posiadane zasoby.

Quizizz – strona umożliwia nie tylko naukę, ale również weryfikowanie poziomu wiedzy uczniów, pozwala na generowanie statystyk.

Quizlet – propozycja skierowana głównie do nauczycieli języków obcych. Umożliwia tworzenie fiszek (słownictwo, daty czy definicje). Przy pomocy stworzonych przez nauczycieli zasobów uczniowie mogą się uczyć lub weryfikować wiedzę podczas rozgrywek online (także grupowych).

Wizer.Me – umożliwia tworzenie interaktywnych kart pracy. Pozwala tworzyć wirtualne klasy i śledzić postępy uczniów.

Przydatne linki:

Programy do tworzenia e-książek:

• Storybird
          • Storyjumper