• Innowacja pedagogiczna "Język angielski drogą do sukcesu"

• KONKURS THE BIG CHALLENGE

W dniu 3 kwietnia 2019r. 46 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim internetowym konkursie języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. Uczniowie przygotowywali się do konkursu od kilku miesięcy poprzez granie w gry na stronie https://the big challenge.com.

Nasi uczniowie startowali na 4 różnych poziomach:

poziom 1: 12 uczniów z klas IV i V;

poziom 2: 8 uczniów z klas VI;

poziom 3: 16 uczniów z klas VII;

poziom 4: 10 uczniów z klas VIII.

W dniu 14 maja ogłoszone zostały wyniki konkursu. Dla każdego z pięciu poziomów ustalone zostały trzy rodzaje klasyfikacji: krajowa, regionalna (wojewódzka) oraz szkolna.

Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Bielski, uczeń klasy VIb. Zajął 1 miejsce na poziomie 1                         w klasyfikacji szkolnej, 29 miejsce w województwie i 901 miejsce w kraju.

Najwyższe wyniki w naszej szkole uzyskali:

POZIOM 1:

Julia Stachelek, kl. Va : klasyfikacja szkolna: 1/12, klasyfikacja wojewódzka: 172/384,

klasyfikacja krajowa: 4540/9763

Oliwia Parda, kl. Va:  klasyfikacja szkolna: 2/12, klasyfikacja wojewódzka: 206/384,

klasyfikacja krajowa: 5440/9763

Oliwia Żyjewska, kl. Va: klasyfikacja szkolna: 3/12, klasyfikacja wojewódzka: 241/384,

klasyfikacja krajowa: 6155/9763

POZIOM 2:

Tomasz Bielski, kl.VIb: klasyfikacja szkolna: 1/12, klasyfikacja wojewódzka: 29/144,

klasyfikacja krajowa: 901/4489

Artur Babowicz, kl. VIa:  klasyfikacja szkolna: 2/12, klasyfikacja wojewódzka: 30/144,

klasyfikacja krajowa: 961/4489

Oliwia Niedbała, kl. VIa: klasyfikacja szkolna: 3/12, klasyfikacja wojewódzka: 54/144,

klasyfikacja krajowa: 1676/4489

POZIOM 3:

Gabriela Zielińska, kl. VIIa :klasyfikacja szkolna: 1/16, klasyfikacja wojewódzka: 57/155,

klasyfikacja krajowa: 1535/3727

Dawid Parda, kl. VIIb: klasyfikacja szkolna: 2/16, klasyfikacja wojewódzka: 83/155,

klasyfikacja krajowa: 2166/3727

Natalia Zakrzewska, kl.VIIa: klasyfikacja szkolna: 3/16, klasyfikacja wojewódzka: 84/155,

klasyfikacja krajowa: 2169/3727

POZIOM 4:

Oliwia Bednarczyk, kl. VIIIb: klasyfikacja szkolna: 1/10, klasyfikacja wojewódzka: 24/109,

klasyfikacja krajowa: 1083/3843

Anita Bałdyga, kl. VIIIb:  klasyfikacja szkolna: 2/10, klasyfikacja wojewódzka: 30/109,

klasyfikacja krajowa: 1308/3843

Fabian Grudziński, kl. VIIIa: klasyfikacja szkolna: 3/10, klasyfikacja wojewódzka: 40/109,

klasyfikacja krajowa: 1619/3843.

Gratulujemy posiadanej wiedzy z języka angielskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu THE BIG CHALLENGE. Zapraszamy do udziału w następnej edycjiJ

Nauczycielki języka angielskiego:

Lucyna Rogińska i Iwona Sokołowska

Halloween Party

29 października 2018r. (poniedziałek) grupa uczniów z naszej szkoły z klas Va, Vb, VIa i VIIa wzięła udział w Halloween Party, zorganizowanym przez nauczycielki języka angielskiego: p. I. Sokołowską i p. L. Rogińską. Impreza odbyła się w ramach zajęć innowacji pedagogicznych z języka angielskiego: „Język angielski drogą do sukcesu”  (kl. Va i Vb) oraz „Odkryjmy kulturę krajów anglojęzycznych” (kl. VIa i VIIa).

Jak przystało na taką imprezę, uczestnicy zostali poproszeni o stosowną charakteryzację i kostiumy. Na imprezie pojawiły się zatem czarownice, zombie  i inne stwory wątpliwej urody.

Zajęcia rozpoczęły się od podania głównych informacji na temat święta Halloween. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć film o Halloween i przypomnieć sobie słownictwo w języku  angielskim dotyczące tego święta. Następnie wszyscy zatańczyli taniec z miotłą, na koniec którego okazało się, że prawdziwą czarownicą jest Karolina Kuliś, uczennica kl. VIIa.

Od tej chwili uczniowie pracowali w grupach. Pierwszym zadaniem było stworzenie mumii za pomocą papieru toaletowego… na czas!

Inne zadania to:

• Ćwiczenia dotyczące Halloween na platformie Learning Apps
          • Wykonanie halloweenowej latarenki z dyni
          • Wykonanie plakatu na temat Halloween
          • Wykonywanie zadań dotyczących Halloween na kartach pracy

Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w łowieniu jabłek przy pomocy wyłącznie ust, oraz skorzystać z usług charakteryzatorek i ozdobić sobie dłoń np. przerażającą raną.

Zachęcam do obejrzenia galerii…