• KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI O AUTYZMIE

•       2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami  z autyzmem jest kolor niebieski.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z postrzeganiem świata, mówieniem, rozumieniem relacji społecznych. W inny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I choć jest to bardzo częste zaburzenie rozwojowe, to świadomość specyfiki autyzmu w społeczeństwie jest nadal bardzo niska. Obchody tego Dnia trwają tak naprawdę przez cały kwiecień – przyjęty jako miesiąc wiedzy na temat autyzmu.

Nasza szkoła również włącza się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku ten dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie to w naszej szkole będziemy obchodzić w kolejnych dniach.

Z tej okazji pragniemy zaprezentować kilka informacji oraz materiałów edukacyjnych dotyczących specyfiki tego zaburzenia.

Jednocześnie  12 kwietnia (w piątek) zachęcamy wszystkich do  udziału w obchodach  razem z nami poprzez ubranie czy posiadanie elementu w kolorze niebieskim.
            Tego dnia na korytarzu szkolnym obok biblioteki zostanie  przygotowany specjalny kącik relaksacyjny, w którym będą przygotowane kolorowanki związane z tematem- wystarczy wziąć ze sobą kredki.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej, w której zawarte są elementy interaktywne, ukryte pod danym symbolem w prawym, górnym rogu na wybranych stronach- wystarczy w niego kliknąć.

• Kiermasz taniej książki.

• Zapraszamy na kolejny już kiermasz tanich książek. Tym razem przygotowaliśmy  propozycję Księgarni i Hurtowni Tuliszków skierowaną szczególnie do najmłodszych czytelników.
            Niemniej zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z ofertą.

• Zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym "MOJE HOBBY, MOJA PASJA".

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego „Moje hobby, moja pasja”

Cele konkursu:

• promowanie działań zachęcających uczniów do odkrywania w
              sobie pasji, które mogą wpłynąć na ich przyszłość;
            • rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności poprzez twórczą interpretację tematu;
            • umiejętność tworzenia świadomego, indywidualnego przekazu wizualnego.

Warunki i zasady uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII naszej szkoły. Prace oceniane będą w   dwóch kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III;
            • uczniowie klas IV-VIII.

2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do tematu zawartego w tytule. Praca powinna być wykonana samodzielnie.

3. Technika/ format pracy:

• prace należy wykonać w formacie A4, w dowolnej technice płaskiej (techniki graficzne, rysunkowe, malarskie, mieszane, itp.), bez materiałów sypkich;
            • każdy uczestnik konkursu może zgłosić na konkurs wyłącznie jedną pracę;
            • każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Termin składania prac: 25 kwietnia 2024r.

Prace należy składać do organizatorów konkursu: p. Eweliny Drężek oraz p. Eweliny Kuliś.

Prace oceniane będą pod względem:

• zgodności z tematem;
            • oryginalności;
            • walorów artystycznych i estetycznych.

Przewidywane są 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

• Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

• 23 marca na malowniczo położonych trasach biegowych w Turośli odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Nasi uczniowie uzyskali wysokie lokaty:

Dziekoński Dominik  - 1miejsce

Murach Patryk -  1 miejsce

Zaleśny Maciej  - 1 miejsce

Murach Dominik  - 1 miejsce

Bączek Wojciech  - 1 miejsce

Archacki Błażej  - 2 miejsce

Olszewska Wiktoria - 2 miejsce

Sokołowska Wiktoria - 3 miejsce

Charubin Wiktor - 2 miejsce

Charubin Wojciech - 3 miejsce

Charubin Mateusz - 2 miejsce

Bałdyga Ignacy - 3 miejsce

Na Półfinał Grupy Zachodniej do Rybaków w kwietniu awansowało 24 sportowców.

Najlepsi biegacze otrzymali dyplomy oraz medale z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Męczkowskiego.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy awansu na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego.

• Zbiórka zabawek dla Świetlicy szkolnej

• Przypominamy, że Świetlica szkolna organizuje zbiórkę gier, puzzli i zabawek, których dzieci już nie potrzebują, a są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć innym. Zebrane zabawki przeznaczone zostaną na wyposażenie świetlicy.