• Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora

• 25 lutego w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej.

W rozgrywkach wzięły udział zespoly dziewczat klas IV-VI.

I MIEJSCE  SP KSEBKI

II MIEJSCE  SP TUROŚL

III MIEJSCE  SP LEMAN

IV MIEJSCE   SP ŁACHA

Z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Męczkowskiego wszystkie zespoly otrzymały Puchary.

Gratulacje wszystkim piłkarkom z naszej Gminy.

• 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• Za to, że nie zdradzili

Za to, że nie stchórzyli

Za to, że wierni byli aż po kres

Za to wytrwanie w męce

Dostali śmierć w podzięce

I … cicho sza

Nie próbuj ronić łez...

Barbara Lipińska-Postawa „ Łączka”

„1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, rozstrzelano przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezesa WiNppłk Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” i „Ludwik” oraz jego najbliższych współpracowników: Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepkę, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. W szeregach antykomunistycznego podziemia walczył również rtm. Witold Pilecki (...).

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” są świadectwem uznania przez państwo polskie zasług organizacji i osób, które po zakończeniu II wojny światowej podjęły nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. To wyraz hołdu oddawanego poległym, pomordowanym, więzionym i prześladowanym członkom organizacji „Wolność i Niezawisłość”.

„Żołnierze wyklęci”, znani również jako „żołnierze niezłomni”, walczyli przeciwko postępującej sowietyzacji Polski. Byli z tego powodu prześladowani przez podporządkowane władzom na Kremlu służby bezpieczeństwa, skazywani na kary śmierci i wieloletnie więzienie, torturowani. Według ustaleń Instytutu Pamięci Narodowej z rąk komunistycznych oprawców zginęło ponad 20 tys. osób, ponad 5 tys. żołnierzy podziemia antykomunistycznego sądy wojskowe skazały na kary śmierci.

Cześć i chwała Bohaterom!”.

Źródło: https://www.gov.pl/web/polonia/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych

A.P.

• Zbiórka zabawek dla Świetlicy szkolnej

• Świetlica szkolna organizuje zbiórkę gier, puzzli i zabawek, których dzieci już nie potrzebują, a są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć innym. Zebrane zabawki przeznaczone zostaną na wyposażenie świetlicy.

• Słodka przerwa

Koło Młodych Wolontariuszy

• Podsumowanie Tygodnia Języka Ojczystego

• Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w obchodach Tygodnia Języka Ojczystego. Udało nam się zrealizować następujące zadania:

- konkurs plastyczny,

- turniej "Mistrz ortografii",

- dyktando biegane,

- wykreślanki i wydzieranki językowe,

- gazetka tematyczna,

- akcja "Duży czyta małemu".

Poza tym wybraliśmy młodzieżowe słowa roku szkolnego 2023/2024. Są nimi "grahamka" oraz  "sigma".

Dziękujemy za wspólną zabawę!

• Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek.

• Biblioteka szkolna zaprasza na pierwszy w tym roku kalendarzowym kiermasz tanich książek.

W ofercie znajdują się między innymi:  bajki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno – naukowa, książeczki do nauki kaligrafii, albumy. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 😊

Książki zostały dostarczone przez wydawnictwo Drugi Tom,  jak zwykle w  bardzo atrakcyjnych cenach!

Serdecznie zapraszamy!!!