• Podsumowanie Mikołajek i Akcji Pluszak

•

W dniu 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu dominującym kolorem ubrań dzieci był kolor czerwony. W szkole pojawiło się  wielu pomocników Świętego Mikołaja w czerwonych czapkach, śnieżynek i elfów. W ramach obchodów tego święta przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas świątecznie udekorowali drzwi swoich sal. Zawisły na nich piękne choinki, gwiazdki, śnieżynki oraz wizerunki Świętego Mikołaja. Klasa która najpiękniej udekorowała drzwi swojej sali otrzymała nagrodę. Nagrody były przyznawane w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III i IV –VIII.

I miejsce zajęły klasy:

• w kategorii przedszkole: grupa  0e
            • w kategorii klas I-III klasa: klasa Ia
            • w kategorii klas IV-VIII:  klasa IVa

Dyplomy i słodkie nagrody zwycięzcom wręczył Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

Tego dnia również rozpoczęła się w naszej szkole Akcja Pluszak. Zbieraliśmy pluszaki, misie, przytulanki dla niepełnosprawnych dzieci z Tęczowego Domu w Ełku. Pluszaczki można było przynosić do piątku czyli do 08.12.2023r i zostawić w specjalnym pojemniku, który stał na holu górnym przy bibliotece. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy w sumie 16 dużych worków pluszaków.

We wtorek czyli 12.12.2023r delegacja z naszej szkoły razem z Panem Dyrektorem zawiozła pluszaki do Tęczowego Domu w Ełku. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim którzy wsparli  naszą zbiórkę. Dzięki Wam na buziach dzieci pojawił się uśmiech.

• ODWOZY W DNIU.12.12.2023 R

​​​12:35 --> Nowa Ruda, Wanacja

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Cieciory

13:35 --> Nowa Ruda, Wanacja

14:30 --> Krusza, Cieloszka, Charubin ( wszyscy )

15:25 --> Cieciory

15:25 --> Nowa Ruda, Wanacja

PRZYWOZY W DNIU 13.12.2023 R.

Kurs Nowa Ruda - Wanacja połączony.

06:45 --> Autobus wyjeżdża z Turośli i zaczyna od Nowej Rudy (od strony miejscowości Trzcińskie).

7:35 --> CIECIORY

• Zwycięstwo Naszych Uczniów

• 10 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Turośli.

W rozgrywkach wzięły udział zespoły chłopców z Lemana, Łachy i Turośli.

Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Naszej Szkoły, zwyciężając wszystkie mecze.

Na drugim stopniu podium uplasowała się SP z Lemana a trzecie miejsce zajęła SP w Łasze.

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Męczkowskiego Puchary i nagrody rzeczowe w postaci piłek.

Wszystkim reprezentacjom wielkie gratulacje.