• Dzień Edukacji Narodowej

• "Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, by zmienić świat"

Powyższa myśl towarzyszyła tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej
            w Turośli.

Uroczystość przygotowaną z tej okazji przez Samorząd Uczniowski uświetnili swą obecnością dostojni Goście
            i Rodzice. Uczniowie klasy 6b w bardzo humorystyczny sposób przedstawili scenkę pt ."Godzina wychowawcza" .Ciekawym akcetem części artystycznej był taniec w wykonaniu dziewcząt z klasy 6b oraz 5b. Przedstawienie ubogacił występ szkolnego chóru i zespołu instrumentalnego.

Pan Dyrektor Andrzej Męczkowski w ciepłych słowach  podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się Nauczycielom i Pracownikom wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.

Wójt Gminy Turośl - Pan Piotr Niedbała, złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia wielu sukcesów
            i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Emilia Banach, w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, czujność i troskę o dobro wychowanków.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W piątek (13.10.2023) o godz. 9.15 w naszej szkole odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Obowiązuje strój galowy!

• Zmiana w przywozach i odwozach w dniach od 11.10.2023 r.

Przywozy

6:45 --> Charubin cały  ( autobus wyjedzie z Turośli )

6:45 -- > Nowa Ruda ( autobus wyjedzie z Turośli )

7:15 --> Krusza, Cieloszka

7:30 --> Wanacja ( autobus wyjedzie z Turośli )

7:45 --> Cieciory ( autobus wyjedzie z Turośli )

Odwozy

12:35 --> Nowa Ruda, Wanacja

12:35 --> Krusza, Cieloszka, Charubin

13:35 --> Cieciory

13:35 --> Nowa Ruda, Wanacja

14:30 --> Krusza, Cieloszka, Charubin ( wszyscy )

15:25 --> Cieciory

15:25 --> Nowa Ruda, Wanacja

W piątek odwozy: dwa autobusy o 12:35 i 13;15.

• Jedziemy na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego

• 7 października uczniowie Naszej Szkoły dzielnie walczyli o awans na Finał Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udało się osiągnąć zamierzony cel. Chłopcy klas IV-VI zajęli 3 miejsce natomiast chłopcy VII -VIII  3 miejsce.

Życzymy wszystkich sportowcom Złotych medali na Finale Województwa Podlaskiego 21 października w Białymstoku.

• Konkurs fotograficzny „Drzewo w czterech porach roku”

Regulamin konkursu fotograficznego „Drzewo w czterech porach roku”

Cele Konkursu:

•  zwrócenie uwagi na rolę drzew  w naszym życiu;
            •  kształtowanie umiejętności obserwacji zmian w przyrodzie;
            •  wzbudzanie wrażliwości i zamiłowania na piękno przyrody
            • motywacja do ruchu i przebywania na świeżym powietrzu.

Zasady uczestnictwa w Konkursie:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

Każdy uczeń biorący udział w konkursie wykonuje cztery fotografie przedstawiające           to samo, wybrane drzewo, w odsłonie czterech pór roku: jesień, zima, wiosna, lato na terenie gminy Turośl.

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, klasę uczestnika, cztery zdjęcia oraz następujące informacje na temat sfotografowanego drzewa:

• wskazanie obwodu pnia, zmierzonego na wysokości 130 cm od poziomu gruntu;
            • lokalizacje drzewa (miejscowość);
            •  nazwę gatunkową drzewa (np., dąb, lipa, brzoza);
            • krótki opis zmian zachodzących w drzewie na przełomie czterech pór roku.

Konkurs odbywa się w czterech etapach:

1)     Jesień 10.10.2023 – 30.11.2023

2)     Zima 01.12.2023 – 28.02.2024

3)     Wiosna 01.03.2024 – 20.05.2024

4)     Lato 21.05.2024 – 10.06.2024

Uczestnik konkursu przesyła zdjęcia wraz z informacjami  do Pani Eweliny Drężek na adres

e-mail: ewelinadr@onet.pl lub do Pani Małgorzaty Wiśniewskiej na adres e-mail: gosiac2@op.pl

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz opublikowanie pracy na stronie internetowej szkoły.

Ocena prac:

• Komisja Konkursowa dokona wyboru najlepszych prac, wyłaniając zwycięzcę I, II i III miejsca. Komisja Konkursowa ma prawo przyznać dodatkowe wyróżnienia pozostałym uczestnikom konkursu.
            • Za zajęcie poszczególnych miejsc przewidziane są dodatkowe oceny z biologii, przyrody, punkty z zachowania oraz dyplomy.
            • Fotografie nagrodzonych i wyróżnionych prac będą umieszczone na stronie internetowej szkoły, jak również prezentowane w gablotce szkolnej.

Konkurs trwa od października 2023 do czerwca 2024 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:

Ewelina Drężek