• Konkurs fotograficzny „Drzewo w czterech porach roku”

•

Regulamin konkursu fotograficznego „Drzewo w czterech porach roku”

Cele Konkursu:

•  zwrócenie uwagi na rolę drzew  w naszym życiu;
            •  kształtowanie umiejętności obserwacji zmian w przyrodzie;
            •  wzbudzanie wrażliwości i zamiłowania na piękno przyrody
            • motywacja do ruchu i przebywania na świeżym powietrzu.

Zasady uczestnictwa w Konkursie:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

Każdy uczeń biorący udział w konkursie wykonuje cztery fotografie przedstawiające           to samo, wybrane drzewo, w odsłonie czterech pór roku: jesień, zima, wiosna, lato na terenie gminy Turośl.

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, klasę uczestnika, cztery zdjęcia oraz następujące informacje na temat sfotografowanego drzewa:

• wskazanie obwodu pnia, zmierzonego na wysokości 130 cm od poziomu gruntu;
            • lokalizacje drzewa (miejscowość);
            •  nazwę gatunkową drzewa (np., dąb, lipa, brzoza);
            • krótki opis zmian zachodzących w drzewie na przełomie czterech pór roku.

Konkurs odbywa się w czterech etapach:

1)     Jesień 10.10.2023 – 30.11.2023

2)     Zima 01.12.2023 – 28.02.2024

3)     Wiosna 01.03.2024 – 20.05.2024

4)     Lato 21.05.2024 – 10.06.2024

Uczestnik konkursu przesyła zdjęcia wraz z informacjami  do Pani Eweliny Drężek na adres

e-mail: ewelinadr@onet.pl lub do Pani Małgorzaty Wiśniewskiej na adres e-mail: gosiac2@op.pl

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz opublikowanie pracy na stronie internetowej szkoły.

Ocena prac:

• Komisja Konkursowa dokona wyboru najlepszych prac, wyłaniając zwycięzcę I, II i III miejsca. Komisja Konkursowa ma prawo przyznać dodatkowe wyróżnienia pozostałym uczestnikom konkursu.
            • Za zajęcie poszczególnych miejsc przewidziane są dodatkowe oceny z biologii, przyrody, punkty z zachowania oraz dyplomy.
            • Fotografie nagrodzonych i wyróżnionych prac będą umieszczone na stronie internetowej szkoły, jak również prezentowane w gablotce szkolnej.

Konkurs trwa od października 2023 do czerwca 2024 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:

Ewelina Drężek

Małgorzata Wiśniewska ​​​​​​

• EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania 2023

• Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe.

W dniach 16-  20 X 2023 r. na lekcjach edukacji informatycznej w klasach I - III oraz informatyki w klasach IV - VIII będziemy uczestniczyć w akcji pod hasłem "I Ty możesz zostać programistą!"

Alicja Cicha - nauczyciel informatyki

• KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI!

•       Drodzy czytelnicy!

Obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaczynamy od zaproszenia Was na kiermasz tanich książek.  Tym razem przygotowaliśmy  ofertę Księgarni i Hurtowni Tuliszków.  To doskonała okazja, by obdarować kogoś książką, która umili jesienne wieczory. ;)

• UROCZYSTE PRZEKAZANIE AUTOBUSU SZKOLNEGO

• 3 października odbyl się w naszej szkole uroczysty apel z okazji przekazania nowego autobusu, który otrzymaliśmy dzięki staraniom Wójta Gminy Turośl - Piotra Niedbały. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Podlaski Kurator Oświaty - Beata Pietruszka, Wójt i Radni Gminy Turośl.

Podczas uroczystości miały miejsce przemówienia zaproszonych gości oraz podziękowania ze strony Dyrektora szkoły - Andrzeja Męczkowskiego i Rady Rodziców. Po oficjalnych wystąpieniach odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali humorystyczną scenkę "z pierwszej trasy nowego autobusu" oraz zatańczyli Polkę, całości dopełnił występ szkolnego chóru. Na koniec nastąpiło uroczyste poświęcenie i przekazanie autobusu naszej placówce. Dzięki staraniom naszych gości uczniowie  będą dojeżdzać do szkoły bezpiecznym i komfortowym pojazdem.

•

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z okazji tego święta wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolorach flagi wylosowanego wcześniej państwa. Na korytarzach szkolnych pojawiły się zadania do wykonania dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Ponadto uczniowie klas IV-VIII przystąpili do rozwiązania quizu na temat języków europejskich.

Wszyscy uczniowie biorący udział w akcjach związanych z Europejskim Dniem Języków Obcych zostaną wkrótce nagrodzeni w postaci drobnych upominków otrzymanych z Ambasady Hiszpanii, Ambasady Królestwa Danii oraz Ambasady Szwajcarii.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział.

Nauczyciele języków obcych