• TURNIEJ WIEDZY SZACHOWEJ DLA KLAS I-III

• Zasady ogólne:

1. Turniej ma jeden etap w formie testu, w którym należy wykazać się wiedzą szachową oraz znajomością podstawowych zasad gry. Pomocne będą dodatkowe wiadomości i ciekawostki otrzymane od organizatora.

2. Wszyscy uczestnicy turnieju przystępują do testu
            w dniu 02.06.2023 r. (na 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 22).

3. Prace uczniów ocenia organizator turnieju.

4. Laureaci (I, II, III miejsce) otrzymają medale i pamiątkowe dyplomy. Najlepszy z nich dodatkowo otrzyma – Puchar Mistrza Wiedzy Szachowej.

5. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy dyplom.

Organizator: Alicja Cieloszczyk

• Kurpie Zielone w Literaturze

• Za nami XL edycja eliminacji gminnych konkursu recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze“. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą Kurpiowszczyzny, uwrażliwienie ich na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. W konkursie ogółem udział wzięło 40 uczestników ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Turośl. Po wysłuchaniu recytacji wierszy 40 uczestników konkursu Komisja postanowiła przyznać uczniom naszej szkoły:

W kategorii wierszy klas I-IV:

I miejsce – Maja Poławska

II miejsce – Pola Pieloszczyk, Wiktoria Sokołowska

III miejsce – Antoni Pieloch, Zofia Muzyk, Natalia Górska

Wyróżnienie: Paweł Drężek, Julia Malewska, Maja Zawalich

W kategorii wierszy klas V-VIII:

I miejsce – Katarzyna Łagodzińska, Filip Zawrotny

Zwycięzcy wezmą udział w finale konkursu w Myszyńcu dnia 06 czerwca 2023 r. Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe nagrody.

• Wycieczka do Szkoły Podstawowej w Ksebkach

•     We wtorek 16 maja 2023r.  pięciolatki z grupy 0”c” i 0 „d” odwiedziły Szkołę Podstawową w Ksebkach. Celem naszej wizyty było lepsze poznanie się z uczniami z innej szkoły, integracja oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich.
                 W progu szkoły przywitała nas Pani Dyrektor Szkoły – Monika Męczkowska.

Wycieczkę w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia pt.: „ Legenda o warszawskim Bazyliszku” , które odegrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ksebkach. Po przedstawieniu odbył się konkurs na uważnego słuchacza oraz konkurs plastyczny, w którym pięciolatki otrzymały nagrody.

Dzieci miały możliwość obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyliśmy, jak wyglądają sale do których uczęszczają uczniowie, biblioteka, gabinet Pani Dyrektor.

Dzieci bardzo zadowolone, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Zapraszam do obejrzenia filmu😊(proszę kliknąć link poniżej)

• Konkurs Wiedzy o Patronie - ks. Janie Twardowskim (dla uczniów klas 1-3)

• Zapraszamy uczniów klas 1 - 3 do udziału w Konkursie Wiedzy
            o Patronie - ks. Janie Twardowskim.

W konkursie należy wykazać się wiedzą o Patronie naszej szkoły,
            na podstawie materiałów otrzymanych od organizatorów.

1. Cele konkursu:

- Przybliżenie postaci Patrona naszej szkoły.
            - Zdobywanie wiedzy o życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego.

2. Zasady uczestnictwa:

Konkurs wiedzy dla klas 1-3 odbędzie się w formie pisemnej 1 czerwca 2023 r. (czwartek) na 5 godzinie lekcyjnej, w sali nr 22.
            - Laureaci, którzy zajmą I, II i III miejsce  otrzymają dyplomy i nagrody.
            - Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona.

Organizatorzy konkursu:
            Agnieszka Pieńkowska, Alicja Cieloszczyk, Renata Kozłowska

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS II-III

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas II-III do udziału
            w konkursie ortograficznym

R E G U L A M I N

SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

dla uczniów klas II-III

„Mistrz Ortografii 2023”
            pod patronatem Wójta Gminy Turośl

I. Cel konkursu:

Promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych.

II. Uczestnicy:

1. Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów klas II-III szkoły podstawowej.

2. Dopuszcza się możliwość uczestnictwa uczniów z klas I, lecz bez wprowadzania zróżnicowanego poziomu.

III. Zakres umiejętności obowiązujących uczestników:

Poprawne posługiwanie zasadami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i gramatycznymi obowiązującymi w języku polskim.

IV. Forma zadań konkursowych:

Dyktando.

V. Terminarz konkursu:

Konkurs odbędzie się 29.05.2023 r. (poniedziałek) na 4 godzinie lekcyjnej –
            w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Twardowskiego w Turośli w sali nr 22.

VI. Laureaci, którzy zajmą I, II i III miejsce  otrzymają nagrody i dyplomy.

VII. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika.

Organizatorzy:
            Agnieszka Pieńkowska, Alicja Cieloszczyk, Renata Kozłowska