• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

• Konkurs jest organizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem działania skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Agro Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny nad konkursem sprawują: TVP INFO, platforma informacyjna AgroNews.com.pl, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny, portal wiescirolnicze.pl oraz magazyn rolniczy Agro Profil.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Sposób zgłaszania prac do konkursu oraz warunki uczestnictwa określa regulamin. Więcej informacji na temat organizacji działania można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

regulamin_konkursu_plastycznego_2023.pdf

formularz_zgloszeniowy_konk_plast_2023.pdf​​​​​​​

• IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w „IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek, a patronat medialny TVP INFO.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu. We spółzawodnictwie nie mogą brać udziału nagrodzeni laureaci poprzednich edycji konkursu.

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy), popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych.  Autorem rymowanki powinien być uczestnik konkursu. W rymowance muszą znaleźć się przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie. Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

Praca konkursowa powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest również dołączenie do zgłaszanej pracy wypełnionego i podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 do regulaminu konkursu). Zgłoszenia niespełniające tych wymogów nie będą podlegały ocenie.Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do dnia 20.03.2023 r.  pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego)na adres  Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, ul. Mińska 25, 03-808 WARSZAWA,  lub elektroniczną na adres: warszawa@krus.gov.pl

Dzieci, których prace zdobędą najwięcej punktów zostaną uhonorowane równorzędnymi nagrodami rzeczowymi, tj. 3 laureatów na etapie wojewódzkim otrzyma nagrody o wartości ok. 500zł brutto każda, a 20 laureatów etapu centralnego – nagrody o wartości ok. 1000zł brutto każda.

Prace można przynosić do sekretariatu szkoły.

Regulamin-konkursu-na-rymowanke-2023.pdf

• Tydzień Języka Ojczystego

• Od 21 do 24 lutego, jak w każdym roku, obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. W tych dniach uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące poprawności językowej, poznawali nowe słowa, a także wybrali młodzieżowe słowo naszej szkoły, które brzmi: „essa!”. Podsumowaniem tej inicjatywy był konkurs recytatorski związany z łamańcami językowymi. Zgromadził on sporą gromadkę miłośników języka, których nie przestraszyły takie zwroty jak: „Trzynastego w Szczebrzeszynie” czy „Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie”. Podczas konkursu wszyscy świetnie się bawili i na pewno docenili tych, którzy mimo zawiłości języka polskiego nie boją się mówić głośno i wyraźnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

• Odwozy 01.03.2023 r.

• Wanacja, Nowa Ruda --> 12:35