• WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI "Wiersze z szuflady"

• W styczniu 2023 r. ogłoszone zostały wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Wiersze z szuflady” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.  Do 15 grudnia 2022 r. (termin podany w regulaminie) do organizatorów konkursu wpłynęło 395 prac (każdy uczestnik mógł przysłać tylko jeden wiersz) z 76 szkół województwa podlaskiego: 178 w kategorii uczniów klas II – IV, 139 w kategorii uczniów klas V – VI, 78 w kategorii uczniów klas VII – VIII.

Jury w składzie: Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew – poetki, Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper – poetki, Grażyna Knap - pracownik Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku, Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations spośród autorów nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców.

W kategorii uczniów klas II – IV został wyróżniony uczeń naszej szkoły – Alex Pogorzelski (kl. III). Napisał wiersz  pt. „Jesień z zimą zaplątane”, który przeczyta na gali online podsumowującej konkurs w obecności organizatorów, jury, gości i innych laureatów i ich opiekunów.

W konkursie brało udział jeszcze czworo uczniów z klasy III, których wiersze były równie ciekawe, ale nie znalazły się w grupie nagrodzonych i wyróżnionych. Organizatorzy i jury serdecznie dziękują uczniom i opiekunowi za wszystkie prace nadesłane na konkurs. Zapraszają do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Alicja Cieloszczyk

• Odwozy 13.01.2023

• Wanacja, Nowa Ruda  --> 12:35

Krusza, Cieloszka, Charubin ( wszyscy ) --> 12:35

Wanacja, Nowa Ruda --> 13:35

Cieciory --> 13:35

• „Maleńka przyszła Miłość”

• Okres Świąt  Bożego Narodzenia to niewątpliwie czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka.  W tym roku szkolnym przedstawienie jasełkowe pt. „Maleńka przyszła Miłość” zaprezentowali uczniowie z klas:  III, IV a, IV b, V a, V b, dzieci z grup przedszkolnych: 0 a, 0 b, 0 c  i chór szkolny. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej  do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Inscenizacja była przeplatana pięknymi kolędami i pastorałkami. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.

• Informacja

• W dniu jutrzejszym tj. 22.12.2022 r. uczniów obowiązuje strój galowy. Wszyscy uczniowie po jasełkach odjeżdżają do domu, nie ma popołudniowej świetlicy.

• INFORMACJA

• Dzisiaj tj. 21.12.2022 r. przy obiadach uczniowie za wczorajszy dzień odbierają:

za zupę --> ciastka biszkopty, paluszki w polewie

za II danie --> banan, 2 szt. jabłka, gruszka, mandarynka