• ZOSTAŃ MISTRZEM KALIGRAFII

• Zapraszamy do udziału w III edycji
            Konkursu Pięknego Pisania- o „Pióro Wójta"!

REGULAMIN  SZKOLNEGO KONKURSU PIĘKNEGO PISANIA –

o „Pióro Wójta”

Cele konkursu:

• motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
            • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
            • zachęcenie uczniów do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej
              i ortograficznej,
            • doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania,
            • rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,
            • wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma.

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I - III i IV - VIII (dwie kategorie wiekowe).

2. Konkurs odbędzie się w szkole 22.05.2023 r. (poniedziałek) na 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 22.

3. Każdy uczestnik otrzyma tekst do przepisania i kartkę w dwie lub jedną linię.

4. Zadaniem uczniów będzie piękne i poprawne przepisanie zaproponowanego   fragmentu tekstu długopisem nieścieralnym,  na kartce  w dwie linie przez uczniów klas I-III i na kartce w jedną linię przez uczniów klas IV - VIII.
            Nie używamy korektora!

5. Komisja konkursowa  podczas oceny prac będzie uwzględniała:

-  pisanie w liniaturze (dotyczy klas I-III),

- właściwe łączenie liter,

- równomierne położenie, pochylenie liter,

- stosowanie właściwych odstępów między wyrazami,

- ogólne wrażenie estetyczne,

- czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,

- poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.

6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie szkoły.

7. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody i statuetki Mistrza Kaligrafii z tytułem „Pióro Wójta”, które zostaną wręczone  podczas uroczystego apelu szkolnego.

Organizatorzy:
            Agnieszka Pieńkowska, Alicja Cieloszczyk

• KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

• Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim poezji ks. Jana Twardowskiego.

Zadaniem uczestników będzie prezentacja wybranego utworu księdza Jana.

Terminy:

- uczniowie klas IV – VIII 18.05.2023 r.

- uczniowie klas 0 – III 31.05.2023 r.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!

• Medale Leny i Oli w Białymstoku

• Aleksandra Charubin i Lena Bączek zaliczyły udany start w Podlaskich Wojewódzkich zawodach LDK !

Nasze sportsmenki startowały na stadionie na "Zwierzyńcu", gdzie zajęły II i III miejsce na dystansie 600 m.

• KONKURS - zmiana terminu

• Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie szkolnym MISTRZ SŁÓWEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Konkurs odbędzie się 18 maja  (czwartek) na 6 godzinie lekcyjnej. Uczniowie każdej klasy otrzymają inny zestaw zadań, dotyczący słownictwa omawianego w danej klasie.

Organizatorzy:

p. I. Sokołowska

p. L. Rogińska

• KONSTYTUCJA 3 MAJA - SZKOLNY KONKURS WIEDZY

• Drodzy Uczniowie klas IV - VIII,

zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie wiedzy związanym z uchwaleniem KONSTYTUCJI 3 MAJA (zapisy do dnia 11 maja). Poniżej zamieszczam link, pod którym znajdziecie szczegółowe informacje:

Konkurs - informacje szczegółowe

Alicja Pieloszczyk - nauczycielka historii