• KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”.  XXII edycja: "Misjonarze budowniczymi pokoju" - etap szkolny
          • KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”. XXII edycja: "Misjonarze budowniczymi pokoju" - etap szkolny

Cele konkursu:

1. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach.
            2. Kształtowanie postawy solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych.
            3. Zachęcanie do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych.

Etap szkolny: Szkolna Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze prace, które zostaną zgłoszone do etapu centralnego.

Konkurs odbywa się na 3 poziomach edukacyjnych:

1. pierwszy poziom edukacyjny – klasy I – III
            2. drugi  poziom edukacyjny – klasy IV – VI
            3. trzeci poziom edukacyjny -  klasy VII – VIII

Konkurs odbywa się w 3 kategoriach:

1. plastyczna -  rysunek, grafika lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7x42cm) – temat prac plastycznych powinien ukazywać pracę misjonarzy lub form zaangażowania misyjnego dzieci i młodzieży,
            2. literacka – praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad) prezentująca realia pracy misyjnej, małych bohaterów z krajów misyjnych lub dorosłych i uczniów angażujących się w misyjne dzieło Kościoła w Polsce,
            3. muzyczna – utwór muzyczno – wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej o tematyce misyjnej.

Prace należy składać  w sekretariacie szkoły do 12 grudnia 2022 roku.

Udział w konkursie  jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatora na potrzeby konkursu, w tym na publikację.

Organizatorzy etapu szkolnego

• Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Gminy

• Realizując innowację "Kurpie-moja mała ojczyzna" i omawiając tematykę dotyczącą miejsca naszego zamieszkania dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b wybrały się na wizytę do Urzędu Gminy w Turośli. Odbyła się ona 15.11.2022 r.

Spotkanie rozpoczęliśmy od gabinetu Pana Wójta - Piotra Niedbały. Pan Wójt przywitał dzieci bardzo serdecznie a następnie opowiedział o swojej pracy dzieciom. Na zakończenie spotkania wręczył wszystkim przedszkolakom słodki upominek.

Kolejne gabinety Urzędu mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości pani Moniki Pupek - pracownika Urzędu Gminy. Pani Monika pokazała dzieciom Salę Konferencyjną, Urząd Stanu Cywilnego, Gabinet Sekretarza, Skarbnika, Zespół Obsługi Szkół, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz pozostałe pokoje. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach i jakie sprawy można załatwić w urzędzie. Wszyscy pracownicy Urzędu okazywali przedszkolakom zainteresowanie i byli bardzo mili. Dzieci również podziękowały za spotkanie i wręczyły własnoręcznie wykonane podziękowanie. Wizytę uważamy za bardzo udaną.

• Odwozy 16.11.2022 r.

• Wanacja --> 12:35

Nowa Ruda --> 12:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 12:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 13:35

Wanacja, Nowa Ruda --> 13:35

Cieciory --> 13:35

Krusza, Cieloszka, Charubin --> 14:30

Wanacja, Nowa Ruda --> 15:25

Cieciory --> 15:25

• WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: do 19.12.2022 r.

Miejsce Akcji: plac za szkołą przy siłowni

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00 e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.   NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

• Sukces uczennicy naszej szkoły

• W dniu 09.11.2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu pt. „Podlaskie drogi do niepodległości”. Organizatorem konkursu był Podlaski Urząd Wojewódzki i Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Wpłynęło ponad 800 prac z całego województwa. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Mikucka z klasy V a zajęła I miejsce. To wielki sukces i powód do dumy. Gratulujemy !

• Odwozy 08.11.2022 r.

• Wanacja, Nowa Ruda --> 12:35