• KONKURS PLASTYCZNY

•  „Laurka dla nauczyciela”.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

1. Cele konkursu :
            • Kształtowanie postaw twórczych dzieci i młodzieży.
            • Budzenie chęci do poszukiwania i rozwijania talentów.
            • Wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.
            1. Regulamin :
            2. Prace zostaną ocenione w następujących kategoriach:
              • Klasy 1-3;
              • Klasy 4-8.                                                                  .
            3. Każda praca powinna być opisana imię, nazwisko, klasa.
            4. Technika pracy – dowolna (malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, wydzieranka bez użycia produktów spożywczych, elementów sypkich i plasteliny).
            5. Uczestnik do konkursu może zgłosić maksymalnie jedną pracę.
            6. Ocena prac:
            • Technika prac oraz inwencja twórcza autorów.
            • Zgodność z tematem.
            • Oryginalność prezentowanych prac.
            1. Wszystkie prace należy dostarczyć do sekretariatu do dnia 7.10. 2022r.
            2. Rozstrzygnięcie konkursu oraz werdykt komisji zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły do dnia  12.10.2022r.
            3. Nagrody:
              1. Wyeksponowanie w szkole prac uczniów, którzy znajdą się w grupie zwycięzców.
              2. Dyplomy oraz upominki dla autorów zwycięskich prac.
              3. Punkty z zachowania.

Zapraszamy do uczestnictwa. Życzymy owocnej pracy. Powodzenia!

Wychowawcy świetlicy

• V miejsce  Szkoły  Podstawowej w Turośli w klasyfikacji Drużynowej Województwa Podlaskiego
          • V miejsce Szkoły Podstawowej w Turośli w klasyfikacji Drużynowej Województwa Podlaskiego

• 22 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku  odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023 połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego. W imprezie wzięły udział najlepsze szkoły we współzawodnictwie w kategorii dziewcząt i chłopców oraz w klasyfikacji ogólnej całego Województwa. Dzięki bardzo wysokim wynikom sportowym naszych zawodników Szkoła w Turośli uplasowała się na wysokim V miejscu. ( Dziewczęta 3 miejsce i Chłopcy 13 miejsce).

Pan Dyrektor Andrzej Męczkowski odebrał z rąk Posła na Sejm RP Pana Kazimierza Gniazdowskiego pamiątkowe puchary. Wszystkim sportowcom życzymy dalszych sukcesów i jak najlepszych wyników w tym roku szkolnym.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego;

Stachelek Kamila

Lidacki Łukasz

Milewski Ryszard

• Zwycięskie Sztafety Powiatowe

• 24 września byliśmy organizatorami Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze na zawodach zaprezentowały  się zespoly dziewcząt i chłopców Naszej szkoły. Mistrzami Powiatu zostały dziewczęta klas 7-8 i chłopcy 4-6 zaś dziewczęta klas 4-6 zajęły 3 miejsce. Trzy reprezentacj  uzyskały awans na Półfinał  Grupy Zachodniej i tam będą walczyć o Finał Mistrzostw Województwa.Wszystkim  drużynom życzymy powodzenia.

• KIERMASZ TANICH KSIĄŻEK.

• Biblioteka szkolna zaprasza na pierwszy w tym roku szkolnym kiermasz tanich książek (w godzinach otwarcia biblioteki).

W ofercie znajdują się między innymi:  bajki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno – naukowa, książeczki do nauki kaligrafii, albumy.
            Każdy  na pewno znajdzie coś dla siebie. 😊

Książki zostały dostarczone przez wydawnictwo Drugi Tom,  jak zwykle w  bardzo atrakcyjnych cenach!

Serdecznie zapraszamy!!!

• "PRZERWA NA CZYTANIE"

• Nudzisz się na przerwach? Lubisz czytać książki? A może lubisz czytać książki na przerwach? Jeśli więc chociaż  na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to zapraszamy Cię od jutra 21 września 2022 r.  (w każdą środę) do naszej szkolnej biblioteki na wspólną „PRZERWĘ  NA CZYTANIE”. Wystarczy przyjść, usiąść wygodnie i zasłuchać się w czytaniu.

WAŻNE INFORMACJE:

- HARMONOGRAM  akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”:

• Klasy 1, 2, 3 – zapraszamy na przerwy po 1, 2, 3 lekcji
            • Klasy 4,5,6 7, 8 – zapraszamy na przerwy po 4, 5, 6 lekcji

-  TEGO DNIA NIE WYPOŻYCZAMY KSIĄŻEK.

Do zobaczenia! :)

• Udane Starty Uczniów Naszej Szkoły w Mistrzostwach Gminy Turośl

• 17 września 2022 r. na stadionie i terenach leśnych w Turośli odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym gminne zawody sportowe dla szkół podstawowych. Były to Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Przy pięknej jesiennej pogodzie wystartowało w nich ponad 70 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Zawody odbyły się w czterech kategoriach na dystansie około 800 metrów.

Wyniki biegów:

Klasy IV-VI dz.

1.Możdżeń Aleksandra SP Turośl

2.Zaleśna Amelia SP Turośl

3. Remiszewska Klaudia SP Ptaki

Klasy IV-VI  chł.

1.Murach Patryk SP Turośl

2.Beczek Tomasz SP Turośl

3.Murach Dominik SP Turośl

Klasy VII - VIII dz.

1.Bączek Lena SP Turośl

2.Turska Maja SP Turośl

3.Bałdyga Karolina SP Turośl

Klasy VII- VIII chł.

1.Żmudzin Ryan SP Turośl

2.Cichy Kacper SP Leman

3.Pawelczyk Sebastian SP Turośl

Pierwsze sześć osób z każdego biegu otrzymało pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka medale ufundowane przez  Wójta Gminy Turośl Pana Piotra Niedbała.

Upominki w postaci czekolad wręczył  Pan Sławomir Milewski - Przewodniczący Rady Gminy.

Zawody zorganizowali nauczyciele wf Szkoły Podstawowej w Turośli.