• Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

• 23 marca na malowniczo położonych trasach biegowych w Turośli odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Nasi uczniowie uzyskali wysokie lokaty:

Dziekoński Dominik  - 1miejsce

Murach Patryk -  1 miejsce

Zaleśny Maciej  - 1 miejsce

Murach Dominik  - 1 miejsce

Bączek Wojciech  - 1 miejsce

Archacki Błażej  - 2 miejsce

Olszewska Wiktoria - 2 miejsce

Sokołowska Wiktoria - 3 miejsce

Charubin Wiktor - 2 miejsce

Charubin Wojciech - 3 miejsce

Charubin Mateusz - 2 miejsce

Bałdyga Ignacy - 3 miejsce

Na Półfinał Grupy Zachodniej do Rybaków w kwietniu awansowało 24 sportowców.

Najlepsi biegacze otrzymali dyplomy oraz medale z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Męczkowskiego.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy awansu na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego.

• Zbiórka zabawek dla Świetlicy szkolnej

• Przypominamy, że Świetlica szkolna organizuje zbiórkę gier, puzzli i zabawek, których dzieci już nie potrzebują, a są w dobrym stanie i mogłyby posłużyć innym. Zebrane zabawki przeznaczone zostaną na wyposażenie świetlicy.

• DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

•         W przeddzień wiosny – 20 marca Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie witając nadejście ciepłych dni, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i objąć władzę w szkole. Dlatego też tegoroczne hasło brzmiało: „Dzień Samorządności – dziś uczniowie rządzą”. W tym dniu uczniowie mogli również przebrać się za swojego idola, bohatera czy też sportowca.

Dzień rozpoczął się od spotkania uczniów ze swoim wychowawcą w klasie. Podczas dwóch pierwszych lekcji każda klasa miała za zadanie przygotować portret Pani Wiosny. Wykonane plakaty zawisły na drzwiach każdej z sal szkolnych, dzięki czemu w naszej szkole naprawdę zapanowała wiosna. W tym czasie uczniowie przygotowywali się również do Przeglądu Talentów oraz wymyślali okrzyk klasowy, który został zaprezentowany podczas występów.

Kolejnym punktem programu był uroczysty apel, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie władzy nad szkołą. Przewodnicząca SU - Maja Turska otrzymała z rąk pana dyrektora Andrzeja Męczkowskiego  klucz do szkoły. Nowa pani dyrektor od razu przystąpiła do pełnienia swej roli. Przede wszystkim zapewniła wszystkich, iż będzie godnie opiekować się kluczem i naszą szkołą.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy klas I - III. Byli również tacy, którzy zdecydowali się na występ solo. Gratulujemy odwagi.

Po występach młodszych przyszedł czas na klasy starsze. Uczniowie z klas IV – VIII oprócz występów wokalnych, gry na instrumentach, zaprezentowali również układ gimnastyczny.

Wszyscy występujący byli znakomicie przygotowani, czego dowodem były gromkie brawa od publiczności.

Kulminacyjnym punktem programu, na który z niecierpliwością wszyscy czekali był turniej  „nauczyciele kontra uczniowie”. W tej zabawie obydwie drużyny zmierzyły się z trzema konkurencjami: quiz szkolny, układanie puzzli na czas oraz kalambury.

Zgromadzeni na sali uczniowie oraz nauczyciele z zapartym tchem czekali na rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swych kolegów i radośnie wyrażali swój entuzjazm, gdy drużyna uczniów zdobywała kolejne punkty.

Obie drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo, jednak wygrana przypadła drużynie nauczycieli.

Na zakończenie nastąpiło uroczyste przekazanie klucza, czyli oddanie władzy panu dyrektorowi. Przewodnicząca SU – Maja Turska podziękowała za zaufanie oraz za wspólnie spędzony czas.

Uważamy, że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej, pokazują jak w sposób "fair play" można ze sobą rywalizować.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności.

• Wyniki konkursu na najciekawszą prezentację pod hasłem „PATRONI ROKU 2024”

• I miejsce- Adam Krysiak kl.7a

II miejsce- Wiktoria Sokołowska kl.5a, Pola Pieloszczyk kl.4

III miejsce- Karolina Parda kl.5b, Zuzanna Kuliś kl.7a

Wyróżnienia: Wiktoria Olszewska kl.7a, Kuba Banach kl.5b, Gabriela Pieloch kl.7a, Bartosz Bednarczyk kl.7b

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkich uczniów Zachęcamy do udziału w dalszych  konkursach.

• Odwozy 20.03 (ŚRODA)

•

Odwozy klas 1-3 oraz przedszkole w kierunku Wanacja, Nowa Ruda, Krusza, Cieloszka, Charubin - 12.35.

Pozostali uczniowie z klas 4-8 (wszystkie kierunki) oraz uczniowie z Ciecior pojadą do domu o 13.35.

• Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

• Udane starty Naszych Uczniów w Powiatowych Turniejach Piłki Ręcznej

W dniach 16 i 17 marca w Kolnie nasi uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych.

Wszystkie zespoły zajęły miejsce na podium.

Igrzyska Młodzieży Chłopcy- 2 miejsce

Igrzyska Dzieci  Chłopcy- 3 miejsce

Igrzyska Młodzieży Dziewczęta- 3 miejsce.