• CZUJESZ NIEDOSYT KSIĄŻKOWYCH ZAKUPÓW? Zapraszamy na wirtualny kiermasz książki z Księgarnią Tuliszków!!!

• W naszej szkole od tygodnia trwa stacjonarny kiermasz książki Księgarni Tuliszków, który cieszy się ogromną popularnością. Niektórzy z Was "ubolewają", że nie zdążyli zakupić u nas jakiejś książki, bo ktoś "okazał się szybszy". 😉

Dlatego tym razem zapraszamy rodziców, uczniów
            i nauczycieli do wzięcia udziału w Wirtualnym Kiermaszu Książek, który również został przygotowany we współpracy
            z księgarnią internetową Tuliszków

Zasady kiermaszu są proste: nasza szkoła otrzymała specjalny kod.
            KOD:
            E.KOL.TUROŚ.S
             Po zrealizowaniu każdego zamówienia, za pomocą sklepu internetowego:  www.ksiegarnia-tuliszkow.pl, w uwagach pod zamówieniem należy umieścić ten kod, a wtedy do skarbonki szkoły zostaje odłożona kwota 15% tego zamówienia, którą w dowolnym momencie można wykorzystać na dowolne książki z oferty, np. na lektury do biblioteki szkolnej.

W ofercie księgarni dostępne są książki dla dzieci, młodzieży, poradniki dla dorosłych, w bardzo korzystnych cenach  (już od 1 zł.). Warto skorzystać z oferty przy zakupach prezentów świątecznych. 😉

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w kiermaszu. Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji szkoły. 😊

Link do filmu reklamującego akcję:

• XII miejsce dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Turośli  w Mistrzostwach Polski
          • XII miejsce dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Turośli w Mistrzostwach Polski

• W Olecku 26 października odbyły się Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych o Puchar Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Na starcie stanęło około 800 zawodników. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Olecku i na trasach biegowych wokół stadionu. Prawo startu mieli mistrzowie województw z całego kraju (reprezentacje szkół składające się z 6 dziewcząt lub 6 chłopców).

Niewątpliwie sam udział w Mistrzostwach był dla naszych uczniów sporą nobilitacją , oraz możliwością sprawdzenia się z najlepszymi drużynami w kraju.

Dziewczęta pobiegły w składzie: Weronika Pardo, Zaleśna Amelia, Turska Maja, Możdżeń Aleksandra, Charubin Aleksandra, Bączek Lena

Rezerwowe: Nikola Dawidczyk, Gabriela Pieloch , Bastek Paulina,

Sandra Stachelek, Klaudia Trzcinka, Wiktoria Olszewska

Gratulujemy młodym przełajowcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• KONKURS PLASTYCZNY

• SKO przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
            im. ks. Jana Twardowskiego
            w Turośli
            organizuje
            konkurs plastyczny "SKO - to jest to!"

Konkurs jest adresowany do uczniów klas I – VIII.

Celem konkursu jest:

- zachęcanie uczniów do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności,

- uświadamianie korzyści płynących z oszczędzania.

Zasady konkursu:

1. Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestnika pracy plastycznej zachęcającej
            do oszczędzania.

2. Format pracy – A4.

3. Technika pracy – dowolna.

4. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko autora oraz klasę.

Kryteria oceniania:

a) zgodność wykonanej pracy z tematem,

b) pomysłowość,

c) estetyka pracy.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

a) klasy I - III (I kategoria),

b) klasy IV - VIII (II kategoria).

Czas trwania konkursu.

1. Konkurs trwa od 26 października 2021 r.

2. Termin składania prac upływa 16 listopada 2021 r.

Organizatorzy: Alicja Cieloszczyk, Renata Kozłowska, Iwona Sokołowska

• Zaproszamy na kolejny kiermasz tanich książek  w bibliotece szkolnej.
          • Zaproszamy na kolejny kiermasz tanich książek w bibliotece szkolnej.

• W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zaprasza na drugi już w tym roku szkolnym kiermasz tanich książek.

W ofercie znajdują się między innymi:  bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno– naukowa, poradniki gotowania, książeczki do nauki kaligrafii, liczenia oraz nauki języka angielskiego, repetytoria przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.
            Każdy znajdzie coś dla siebie.
            😊

Książki zostały dostarczone przez hurtownię taniej książki Tuliszków, w  bardzo atrakcyjnych cenach!

Serdecznie zapraszamy!

• Dziewczęta Mistrzyniami Województwa Podlaskiego

•              20 października na malowniczo położonych trasach biegowych w Przewięźi koło Augustowa odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Wzięło w nim udział 20 drużyn dziewczyn i chłopców. Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż każdy zespół walczył o mistrzostwo i awans do finału ogólnopolskiego. Nasza Szkoła miała swoich reprezentantów w dwóch kategoriach biegowych. Dziewczęta okazały się najlepszą sztafetą województwa. Bardzo dzielnie walczyli również chłopcy, którzy w kategorii Igrzysk Dzieci zajęli 8 miejsce.

Zawodniczki zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa Podlaskiego będą reprezentowały Podlasie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Olecku w woj. Warmińsko-Mazurskim  26.10.2021r.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następne starty!