• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PORTUGALII

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Portugalii

Uczestnicy: uczniowie klas IV- VIII

Organizator:

Za organizację konkursu odpowiadają nauczyciele języka angielskiego: Lucyna Rogińska i Iwona Sokołowska.

Termin konkursu :

Konkurs odbędzie się 10 maja 2021 r. o godz. 12.50 (6 godz. lekcyjna)
            Cele konkursu:

1. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Portugalii.
            2. Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach UE – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.
            3. Wzbudzenie zainteresowania kulturą krajów UE.
            4. Zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.
            5. Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach oraz stworzenie szansy wygrania.

Organizacja konkursu:
            1.Konkurs ma jeden etap w formie testu na platformie Quizizz.

2. Zadania konkursowe dotyczą ogólnej wiedzy o Portugalii.
            3. Prace uczniów oceniają organizatorzy konkursu.
            4. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej tydzień po przeprowadzeniu konkursu.
            5. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc, otrzymają dyplomy i nagrody.

Zapraszamy!

• ROK 2021 - ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA

•    Na dzień 3 maja przypada 230. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.

W tygodniu poprzedzającym majowe święta, podczas lekcji historii, uczniowie pogłębili wiedzę na  temat Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz pozostałych świąt majowych: Święta Pracy i Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Lekcje stanowiły jednocześnie świetną okazję do podsumowania projektów uczniowskich wykonanych metodą WebQuest. Efektem pracy były wykonane przez uczniów klas IV – VIII prezentacje multimedialne poświęcone zagadnieniom związanym z uchwaleniem konstytucji.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami dostępnymi na blogu: „Konstytucja 3 maja w 230. rocznicę jej uchwalenia”

W naszej szkole w dniach 28 – 29 kwietnia 2021 r. odbył się ponadto „Szkolny Konkurs Historyczny z okazji 230. rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV – VIII. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy dotyczącej Konstytucji 3 maja oraz okoliczności jej uchwalenia.

Na uczniów czekają dyplomy oraz nagrody książkowe. Poniżej:

WYNIKI KONKURSU

Zainteresowanym polecam krótką powtórkę, dotyczącą historii świąt majowych:

1 MAJA - ŚWIĘTO PRACY

2 MAJA - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

Radosnego świętowania !

Alicja Pieloszczyk - wicedyrektor, nauczyciel historii

• Majowe święta...

•    Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. W tym roku świętujemy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dlatego z  tej okazji biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z prezentacją „Święta majowe”. Zawiera ona informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi, Święta Konstytucji Trzeciego Maja, symboli narodowych oraz zabawy i quizy nawiązujące do tych tematów.

Tegorocznej „majówki” nie spędzimy tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy. Warto przypomnieć sobie, skąd  wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

Zapraszamy też na stronę Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, która przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Zapraszamy  do obejrzenia.

Święta majowe- prezentacja

Nauczyciele bibliotekarze:

Agnieszka Pieńkowska

Cecylia Paliwoda

Andrzej Męczkowski

• INFORMACJA

• 04.05.2021 r. (wtorek) r. i 05.05.2021 r. (środa) to dodatkowe dni wolne, w tych dniach nie będzie zajęć dydaktycznych.

• NAUKA HYBRYDOWA OD 17.05.2021 r. DLA KLAS 4 - 8

• Zgodnie z zarządzeniem nr 5/2021 Dyrektora Szkoły od poniedziałku 17 maja uczniowie klas 4 - 8 szkół podstawowych przejdą na tzw. naukę hybrydową (naprzemiennie będą to zajęcia stacjonarne i zdalne). Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z poniższym harmonogramem:

klasa 4A – poniedziałek (17.05.), środa (19.05.), piątek (21.05.), piątek (28.05.)

klasa 4B – wtorek (18.05.), czwartek (20.05.), poniedziałek (24.05.)

klasa 5 - poniedziałek (17.05.), środa (19.05.), piątek (21.05.), piątek (28.05.)

klasa 6A – poniedziałek (17.05.), środa (19.05.), piątek (21.05.), piątek (28.05.)

klasa 6B - wtorek (18.05.), czwartek (20.05.), poniedziałek (24.05.)

klasa 7A - poniedziałek (17.05.), środa (19.05.), piątek (21.05.), piątek (28.05.)

klasa 7B - wtorek (18.05.), czwartek (20.05.), poniedziałek (24.05.)

klasa 8A - poniedziałek (17.05.), środa (19.05.), piątek (21.05.), piątek (28.05.)

klasa 8B - wtorek (18.05.), czwartek (20.05.), poniedziałek (24.05.)

W pozostałe dni uczniowie uczą się w trybie zdalnym.