• Wyniki konkursu plastycznego pn. "Moje hobby, moja pasja"

• Kategoria klas I – III:

I miejsce – Gabriela Siwik, kl. IIIa;

II miejsce – Kuba Charubin, kl. Ia;

III miejsce – Oliwia Pawelczyk, kl. Ib;

Wyróżnienia:

Laura Malczyk – kl. IIa;

Antoni Pieloch – kl. IIIa;

Kategoria klas IV – VIII:

I miejsce – Tomasz Parda, kl. VIa;

II miejsce – Gabriela Pieloch, kl. VIIa;

III miejsce – Maja Poławska, kl. Vb;

Wyróżnienie:

Julia Rydel – kl. IVa

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

• Konkurs Wiedzy o Belgii - PODSUMOWANIE

• 09 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Belgii. W konkursie wzięło udział 31 uczniów klas IV-VIII.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Kornelia Bielska, kl. VIIa

II miejsce: Wiktoria Sokołowska,  kl. Va

III miejsce: Pola Pieloszczyk, kl. IV

Ignacy Bałdyga, kl. VIa

Mateusz Charubin, kl. VIa

Adam Męczkowski, kl. VIa

Wojciech Grala, kl. VIIa

Gratulujemy zwycięzcom!

• Przywozy w dniach egzaminów.

• W dniach egzaminu ósmoklasisty tj. 14-16.05.2024 r. przywozy uczniów rozpoczynają się od godz. 7:45 - wyjazd z Turośli. Kierunek Nowa Ruda, Wanacja połączony. Kierowca rozpoczyna trasę od Nowej Rudy.

• KONKURS WIEDZY DLA KLAS I-III

• Konkurs Wiedzy
            o Patronie Szkoły

ks. Janie Twardowskim
            (dla uczniów klas 1-3)

Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w Konkursie Wiedzy o Patronie - ks. Janie Twardowskim. W konkursie należy wykazać się wiedzą o Patronie naszej szkoły, na podstawie materiałów otrzymanych od organizatorów.

1. Cele konkursu:

- Przybliżenie postaci Patrona naszej szkoły.
            - Zdobywanie wiedzy o życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego.

2. Zasady uczestnictwa:

Konkurs wiedzy dla klas 1-3 odbędzie się w formie pisemnej 20 maja 2024 r. (poniedziałek) na 5 godzinie lekcyjnej, w sali nr 22.
            - Laureaci, którzy zajmą I, II i III miejsce  otrzymają dyplomy i nagrody.
            - Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona.

Organizatorzy konkursu:
            Alicja Cieloszczyk, Agnieszka Pieńkowska, Renata Kozłowska

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim poezji księdza Jana Twardowskiego, który odbędzie się 17 maja (grupy przedszkolne i klasy I-III) i 24 maja (klasy IV-VIII).

Cele konkursu:

1. Popularyzacja twórczości księdza Jana Twardowskiego;
            2. Poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w duchowym życiu człowieka;
            3. Dostarczanie uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów poetyckich;
            4. Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich;
            5. Wspieranie działań twórczych dzieci poprzez możliwość prezentacji umiejętności recytatorskich i indywidualnego odbioru tekstu poetyckiego.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie      klas I – VIII.
            2.  Każdy uczestnik przygotowuje do recytacji, jeden dowolnie wybrany utwór księdza Jana Twardowskiego.
            3. Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego wiersza o tematyce dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy.
            4. Uczestników konkursu oceniać będzie komisja konkursowa  powołana przez organizatora.
            5. Ocenie podlegają: interpretacja tekstu poetyckiego, poprawność wymowy (dykcja), ogólny wyraz artystyczny;
            6. Laureaci  w danej kategorii wiekowej otrzymają dyplomy pamiątkowe i drobne upominki (trzy pierwsze miejsca).

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!

Biedronka, Kwiat, Chrząszcz, Owad Organizatorzy!!!