• "ZWIERZĘCA BRYGADA" - lekcje z pracownikiem OBEN IPN w Białymstoku

•      26 kwietnia 2024 roku naszą szkołę odwiedziła pani Teresa  Mlejnek-Dylewska – starszy inspektor Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku. Podczas tej wizyty uczniowie klas: 4a, 5b, 6a i 6b mieli okazję wysłuchać interesującego opowiadania na temat udziału zwierząt w walkach na frontach II wojny światowej. Obejrzeli również filmy przedstawiające historię Misia Wojtka – niedźwiedzia z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2 Korpusu Polskiego oraz psa Ciapka z 305 Dywizjonu Bombowego. Uczniowie poznali 14 wyjątkowych zwierzątek – bohaterów II wojny światowej. Swoją wiedzę utrwalali poprzez rozgrywki z wykorzystaniem pakietu edukacyjnego „Zwierzęca Brygada” – wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie za swoją aktywność otrzymali naklejki oraz kolorowanki z wizerunkami nowych ulubieńców.

Gry edukacyjne stanowiące propozycje IPN są świetną pomocą dydaktyczną. Często wymagają one od uczestników umiejętności analizowania sytuacji historycznych, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, stąd rozwijają umiejętność logicznego i krytycznego rozumowania. Poprzez interakcję z innymi graczami sprzyjają również budowaniu umiejętności społecznych, takich jak współpraca, komunikacja, negocjacje.

Alicja Pieloszczyk – nauczycielka historii

• WITAJ MAJ - 3 MAJ !

•       W piątek 26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to cenna lekcja historii, podczas której nauczyciele i uczniowie obejrzeli program artystyczny. Część oficjalna akademii rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

W dalszej kolejności nasi uczniowie zaprezentowali widowni część artystyczną. Uroczystość przeplatana była nastrojowymi pieśniami wykonanymi przez szkolny chór. Po występie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Andrzej Męczkowski, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i życzył wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.

• PRZYPOMNIENIE

• Przypominamy, iż trwa trzeci etap konkursu fotograficznego pn. "Drzewo w czterech porach roku".

• JĘZYKOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIECIE

• 16 kwietnia 2024 r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego  pod patronatem Starosty Kolneńskiego. Konkurs odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama  Mickiewicza w Kolnie.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów klas ósmych z terenu Powiatu Kolneńskiego. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami językowymi, zdobywając tytuł laureata:

II miejsce - Adam Krysiak

III miejsce - Bartosz Bednarczyk

IV miejsce - Antoni Chojnowski

VI miejsce - Kornelia Bielska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lucyna Rogińska, Iwona Sokołowska