• III miejsce naszej uczennicy w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

•    W XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni" wzięło udział 17 uczniów klas IV - VIII naszej szkoły. Łącznie przesłaliśmy do Organizatorów 8 prac plastycznych, 6 prezentacji multimedialnych oraz 3 prace literackie.

Według informacji Organizatorów, na konkurs wpłynęło ponad 1400 prac z całej Polski: "Jury doceniło prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżniane są prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny". Za taką właśnie została uznana praca AMELII LEWANDOWSKIEJ z klasy VIII a „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni, Kazimierz Lenkiewicz „Warmiak”", która znalazła się w gronie 4 najlepszych w kategorii: prace literackie - szkoły podstawowe, klasy 7-8. Zaszczytne III miejsce zdobyła Amelia.

Listę Komitetu Honorowego Konkursu otwiera Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i inne naczelne instytucje państwowe, stowarzyszenia i fundacje.

Laureaci Konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Lublina na dwudniowe zgrupowanie, którego uwieńczeniem było uroczyste podsumowanie konkursu. W dniach 19 - 20 czerwca 2022 r. Amelia miała okazję uczestniczyć w wyprawie Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, objeździe po miejscach pamięci Żołnierzy Wyklętych na Lubelszczyźnie, zwiedzaniu Starego Miasta w Lublinie, licznych pokazach i prezentacjach. Otrzymała podziękowanie i gratulacje m.in. z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Amelii serdecznie gratulujemy wybitnego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć, nie tylko w obszarze edukacji historycznej.

Gratulacje i podziękowania składamy również wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na konkurs, przybliżając tym samym tematykę oraz sylwetki ostatnich obrońców wolnej Polski. Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

WYNIKI KONKURSU

Alicja Pieloszczyk - nauczyciel historii, szkolny opiekun konkursu

• Ewaluacja Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie klas IV - VIII,

pragniemy poznać Waszą opinię na temat działań wychowawczo – profilaktycznych realizowanych w szkole. Informacje, które otrzymamy, pomogą udoskonalić pracę naszej szkoły. Poniżej zamieszczamy linki do ankiet. Prosimy o szczere i wyczerpujące odpowiedzi. Dziękujemy.

Ankieta dla UCZNIA

Ankieta dla RODZICA

Zespół d/s wychowania i profilaktyki