• Konkursy humanistyczne

        • ROK SZKOLNY 2020/2021

           

          TYTUŁ KONKURSU TERMIN ETAP WYNIKI NAUCZYCIEL PRZYGOTOWUJĄCY
          Konkurs wiedzy:
          "Życie i twórczość ks. Jana Twardowskiego" 
          01.06.2021r.  szkolny  Kategoria kl. 1

          I miejsce - Alicja Gajda
          I miejsce - Antonina Prusinowska
          I miejsce - Natalia Poświata 

          II miejsce - Dominik Dziekoński
          II miejsce - Julia Malewska

          III miejsce - Julia Rydel

          Wyróżnienie: Pola Pieloszczyk
          Alicja Cieloszczyk
           Konkurs ortograficzny dla uczniów kl.II- III 16 czerwca szkolny

          I miejsce:

          Marcek Chaberek, kl. 2a

          II miejsce:

          Jakub Bugnacki, kl. 2a

          Oliwia Nosek, kl. 3b

          Maciej Zaleśny, kl. 3b

          III miejsce:

          Maja Zawalich, kl. 2b

          Julia Kozłowska, kl. 3a

          Tomasz Parda, kl. 3a

          Wyróżnienia:

           Julia Banach, kl. 2a

          Zofia Muzyk, kl. 2a

          Alicja Bałdyga, kl. 2b

          Adam Męczkowski, kl. 3a

           Aleksandra Możdżeń, kl. 3a

          Julia Pawelczyk, kl. 3b

          Aniela Prusinowska, kl. 3b

           

          p. Agnieszka Pieńkowska

          p. Halina Gleba

          Konkurs czytelniczy :
          "Życie i twórczość ks. Jana Twardowskiego"

          02.06.2021  etap szkolny uczniowie kl.IV- VIII

          I miejsce:

          Weronika Pardo, kl. 5

          Patrycja Dziekońska, kl. 7b

          Dominika Murach, kl. 7b

          II miejsce:

          Roksana Siwik, kl. 7a

          Magdalena Parda, kl. 7b

          III miejsce:

          Dominika Grudzińska, kl. 8b

          Wiktoria Charubin, kl. 7a

          Wyróżnienia:

          Gabriela Pieloch, kl. 4a

          Kacper Siwik, kl. 5

          Klaudia Trzcinka, kl. 5

          Sylwia Beczek, kl. 6a

          Milena Trzcińska, kl. 8b

           

          p. Cecylia Paliwoda

          p. Agnieszka Pieńkowska

          Konkurs wiedzy :
          "Życie i twórczość ks. Jana Twardowskiego"
          01.06.2021 etap szkolny uczniowie kl.II- III

          I miejsce:

          Wiktoria Sokołowska, kl. 2a

          II miejsce:

          Jakub Stachelek, kl. 3b

          III  miejsce:

          Tomasz Parda, kl. 3a

          Wyróżnienia:

          Zofia Muzyk, kl. 2a

          Mateusz Charubin, kl. 3a

          Hubert Parda, kl. 3a

           

          p. Agnieszka Pieńkowska

          p. Halina Gleba

          Konkurs "Mistrz Słówek z Języka Angielskiego 2020/2021" 01.06. 2021r. klasy I-III

          W kategorii klas I:

          I miejsce:

          Alicja Gajda

          II miejsce:

          Natalia Poświata

          III miejsce:

          Julia Malewska

          Udział wzięli: Dominik Dziekoński, Igor Krawczyk, Julia Rydel, Pola Pieloszczyk, Oskar Bugnacki, Kamil Pieńkowski, Aleksandra Murach.

           

          W kategorii klas II:

          I miejsce:

          Zofia Muzyk kl. IIa,

          Maciej Stachelek kl. IIb

          II miejsce:

          Karolina Parda kl. IIb,

          Wiktoria Sokołowska kl. IIa,

          Jakub Bugnacki, kl. IIa

          III miejsce:

          Alicja Kłos, kl. IIb,

          Paweł Drężek kl. IIb,

          Marcel Chaberek kl. IIa

          Udział wzięli: Mateusz Grzymkowski kl. IIa, Maja Poławska kl. IIb, Wojciech Charubin kl. IIa, Alicja Bałdyga kl. IIb, Wojciech Zaleśny kl. IIb, Dominik Murach kl. IIb, Maciej Turski kl. IIb, Maja Zawalich kl. IIb, Kacper Archacki kl. IIa, Szymon Bałdyga kl. IIb, Hubert Czerwiński, kl. IIb, Ewa Krajewska kl. IIb

           

          W kategorii klas III:

          I miejsce:

          Julia Kozłowska kl. IIIa,

          Adam Męczkowski kl. IIIa

          II miejsce:

          Natalia Lewandowska kl. IIIb,

          Aleksandra Możdżeń kl. IIIa,

          Tomasz Parda kl. IIIa,

          Filip Lewandowski kl. IIIb,

          Mateusz Charubin kl. IIIa,

          Jakub Stachelek kl. IIIa

          III miejsce:

           Natalia Banach kl. IIIb,

          Nikola Dawidczyk kl. IIIa,

          Hubert Rydel kl. IIIa

          Udział wzięli: Szymon Parda kl. IIIb, Maciej Zaleśny kl. IIIb, Natalia Marcińczyk kl. IIIa, Julia Lemańska kl. IIIb, Amelia Prusinowska kl. IIIb, Julia Pawelczyk kl. IIIb, Julita Parda kl. IIIb, Dawid Andrzejczyk kl. IIIa, Wiktoria Mikucka kl. IIIa, Jakub Kazański kl. IIIa, Bartosz Parda kl. IIIa

           

          Iwona Sokołowska

          Lucyna Rogińska

          Szkolny konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego 31 maja 2021 r.  szkolny

          W kategorii przedszkole: 

          I Aleksandra Banach 0 b

          II Maja Bałdyga 0 b 

          II Kacper Sokołowski 0c

          III Mikołaj Banach 0 d

          W kategorii  klas I - III

          I Paweł Drężek II b

          II Julia Lemańska III b 

          III Wiktoria Sokołowska  II a

          Wyróżnienia:

          Zofia Muzyk II a, Dominik Murach II b, Maja Poławska II b, Jakub Stachelek III b

          W kategorii klas IV - VIII 

          I Wiktoria Olszewska kl. IV a 

          I Magdalena Parda kl. VII b 

          II Katarzyna Łagodzińska kl. IV b

          II Gabriela Pieloch kl. IV a

          III Lena Puławska kl. IV a

          Wyróżnienia:

          Lena Wśniewska kl.IVb

          Weronika Pardo kl. V

          Wiktoria Parda VI b 

          Ewa Olszewska 

          Kamil Obrycki

          Konkurs Pięknego Czytania

          dla uczniów klas III

          31 maja 2021 r. szkolny

          I miejsce:

          Julia Lemańska, kl. 3b

          II miejsce:

          Julia Kozłowska, kl. 3a

          III miejsce:

          Maja Gołaś, kl. 3b

          p. Cecylia Paliwoda

          p. Agnieszka Pieńkowska

           

           

          "Szkolny Konkurs  Historyczny z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja"

           

           

          28 - 29

          kwietnia

          2021 r.

          szkolny

           

          I miejsce:

          Zuzanna Banach, klasa 6 b

          II miejsce:

          Amelia Lewandowska, klasa 7 a

          Cyprian Trzciński, klasa 6 b

          III miejsce:

          Małgorzata Gleba, klasa 6 b

          Magdalena Parda, klasa 7 b

          Alicja Pieloszczyk

          Szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas I- III

          o "Pióro Wójta Gminy Turośl"

          28 kwietnia szkolny

          Tytuł Mistrza Pięknego Pisania:

          Kamil Pieńkowski, kl. 1

          I miejsce:

          Wiktoria Sokołowska, kl. 2a

          II miejsce:

          Marcel Chaberek, kl. 2a

          Julia Kozłowska, kl. 3a

          III miejsce:

          Aleksandra Bączek, kl. 3a

          Julia Pawelczyk, kl. 3b

          Wyróżnienia:

          Lena Siwik, kl. 1

          Filip Turski, kl. 2a

          Tomasz Parda, kl. 3a

          Julita Parda, kl. 3b

           

          p. Agnieszka Pieńkowska

          p. Halina Gleba

          Logopedyczny konkurs recytatorski  
























          Powiatowy Konkurs
          Języka Angielskiego
          18.03.2021
























          22.03.2021
          szkolny 
























          powiatowy

          0"c" 

          I Miłosz Grala 

          II Eliza Korwek 

          III Mikołaj Makowski 

           

          0"b"

          I Aleksandra Banach 

          II Kajetan Kłos, Angelika Parda, Lena Pieńkowska

          III Michalina Stachelek 

          Wyróżnienie: Albert Parda i Błażej Sadłowski 

           

          0"a" 

          I Gabriela Siwik 

          II Karolina Parda 

          III Izabela Parda i Mateusz Trzciński 

          Wyróżnienie: Krystian Banach i Szymon Bałdyga 

           

           

           

          I miejsce:

          Artur Babowicz, klasa 8a

          IV miejsce:

          Dominika Grudzińska, klasa 8b

           

           

           

          Ewa Olszewska

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          Lucyna Rogińska 

          Konkurs online ze znajomości  "Balladyny" Juliusza Słowackiego przygotowany z okazji akcji społecznej Narodowe Czytanie

          5 września szkolny

          I miejsce:

          Dominika Grudzińska kl. 8b

          Milena Trzcińska, kl. 8 b

          II miejsce:

          Anna Zawalich, kl. 8b

          Julia Piankowska, kl. 8b

          Kamila Cieloszcyk, kl. 8b

          III miejsce:

          Oliwia Niedbała, kl. 8a

          p. Cecylia Paliwoda

          p. Agnieszka Pieńkowska

           

          ROK SZKOLNY 2019/2020

           

          TYTUŁ KONKURSU TERMIN ETAP WYNIKI NAUCZYCIEL PRZYGOTOWUJĄCY
           Gminny Konkurs Recytatorski 22.11.2019 r.

          gminny

          Wyrożnienie:

          Weronika Pardo

          kl.IV

          p. Agnieszka Pieńkowska
          Szkolny konkurs ortograficzny I półrocze szkolny

          I miejsce: Stachelek Sandra (5b)

          II miejsce: Parda Magdalena (6b)

          III miejsce: Charubin Wiktoria (6a)

          A. Muzyk

          C. Paliwoda

          Konkurs Pięknego Czytania

          dla uczniów klas III

          26.02.2020 r. szkolny

          I miejsce:

          Wiktora Olszewska kl.III a

          Lena Wiśniewska kl.III b

          II miejsce:

           Jakub Charubin kl. III a

          Adam Krysiak kl. III a

          III miejsce:

          Katarzyna Łagodzińska

          kl. III b

           

          p. Agnieszka Pieńkowska

          p. Cecylia Paliwoda

          Szkolny Konkurs Historyczny z okazji    229. rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

          maj

          2020 r.

          szkolny

          GRUPY 0 - III 

          NAGRODY OTRZYMUJĄ:

          Pola Pieloszczyk (0a)

          Zuzanna Czerwińska (0b)

          Miłosz Grala (0d)

          Mikołaj Kawałek (0d)

          Hubert Czerwiński (Ib)

          Julia Kozłowska (2a)

           

          KLASY IV - VIII

          I MIEJSCE:

          Radosław Pieloszczyk (8a)

          Wojciech Bugnacki (4)

          Oliwia Lewandowska (8a)

          II miejsce:

          Karolina Kuliś (8a)

          III miejsce:

          Amelia Kobryś (6a)

           

          DYPLOMY ZA UDZIAŁ OTRZYMUJĄ:

          Konrad Kobryś (8b)

          Roksana Siwik (6a)

          Sandra Stachelek (5b)

          Alicja Pieloszczyk

          Edyta Pianka

           

          współpraca:

          Cecylia Paliwoda

          i Ewa S. Grala

          Konkurs czytelniczy :
          "Życie i twórczość ks. Jana Twardowskiego"

          15.06.2020 r. etap szkolny

          I miejsce:

          Radosław Pieloszczyk, kl. VIII a

          Konrad Kobryś, kl.VIII b

          Oliwia Niedbała, kl.VII a

          Amelia Kobryś, kl.VI a

          Anna Zawalich, kl. VII b

          Roksana Siwik, kl.VI a

          Dawid Kazański, kl. VI a

          Dominika Murach, kl. VI b

          Wojciech Bugnacki, kl. 4

           

          II miejsce:

           Julia Stachelek, kl. VIa

          Weronika Pardo, kl. IV

           

          III miejsce:

          Sandra Stachelek, kl. V b

           

          p. Cecylia Paliwoda

          p. Agnieszka Pieńkowska

           

          ROK SZKOLNY 2018/2019

          TYTUŁ KONKURSU TERMIN ETAP WYNIKI   NAUCZYCIEL PRZYGOTOWUJĄCY
          Konkurs z języka angielskiego
          "I love Poland"
          październik 2018 r. szkolny

          I miejsce:

          Oliwia Niedbała kl. VIa

          Radosław Pieloszczyk kl. VIIa

          Wyróżnienia:

          Amelia Kobryś kl. Va

          Amelia Lewandowska kl. Va

          Magdalena Parda kl. Vb

          Jakub Bugnacki kl. VIIIa

          Lucyna Rogińska

          Iwona Sokołowska

          Konkurs recytatorski 

           "Nasza Niepodległa"

          październik 2018 szkolny

          Kategoria kl. I - III 

          Gabriela Pieloch kl. IIa

          Lena Wiśniewska kl.IIb 

          Weronka Pardo kl. III 

          Kategoria  kl. IV - VIII 

          Karolina Grala kl. VII 

          Anita Bałdyga kl. VIII

          Zuzanna Banach kl. IV 

          Kategoria przedszkole: 

          Paweł Drężek 

          Wiktoria Sokołowska 

          Alicja Gajda 

          Antonina Prusinowska 

          Weronika Sawicka

          Ewa Olszewska 

           

          Konkurs historyczny

          "Polonia Restituta 1918-1921"

          listopad 2018 szkolny

          I miejsce:

          Jakub Gadomski kl. VIII a

          II miejsce:

          Radosław Pieloszczyk kl. VIIa

          III miejsce:

          Oliwia Lewandowska kl. VIIb

          Wyróżnienie

          Dominika Szablak kl. VII b

          Edyta Pianka

           

          Konkurs na Najpiękniejszy

          Wiersz

          o Miłości

          luty 2019r. szkolny

          I miejsce:

          Karolina Grala kl. VIIa

          II miejsce:

          Aleksandra Stachelek

          kl. VIIa

          III miejsce:

          Gabriela Puławska kl. IVb

          Luiza Aniśko kl. IVb

          Wyróżnienia:

          Błażej Archacki kl. IIb

          Amelia Zaleśna kl. IIb

          Małgorzata Gleba kl. IVb

           

          Kamil Obrycki

          Lucyna Rogińska

          Ewelina Kosiorek

          Szkolny Konkurs Wiedzy o Rumunii maj 2019 r. szkolny

          I miejsce:

          Jakub Bugnacki, kl. VIIIa

          II miejsce:

          Adam Sadłowski, kl. VIIb

          Filip Trzciński, kl. VIIIa

          III miejsce:

          Oliwia Lewandowska, kl. VIIa

          Dawid Parda, kl. VIIb

          Karolina Kuliś, kl. VIIa

          Gabriela Zielińska, kl. VIIa

          Wyróżnienia:

          Jakub Gadomski, kl. VIIIa

          Patrycja Nasiadko, kl. VIIIa

          Kacper Dąbrowski. kl.VIIIb

          Anita Bałdyga, kl. VIIIb

          Wiktoria Bugnacka, kl.VIIIb

          Lucyna Rogińska

          Iwona Sokołowska

          Ogólnopolski konkurs języka angielskiego The Big Challenge kwiecień 2019r. szkolny

          POZIOM 1:

          I miejsce:

          Julia Stachelek, kl. Va

          II miejsce:

          Oliwia Parda, kl. Va

          III miejsce:

          Oliwia Żyjewska, kl. Va

          POZIOM 2:

          I miejsce:

          Tomasz Bielski, kl.VIb

          II miejsce:

          Artur Babowicz, kl. VIa

          III miejsce:

          Oliwia Niedbała, kl. VIa

          POZIOM 3: 

          I miejsce: 

          Gabriela Zielińska, kl. VIIa

          II miejsce:

          Dawid Parda, kl. VIIb

          III miejsce:

          Natalia Zakrzewska, kl.VIIa

          POZIOM 4:

          I miejsce:

          Oliwia Bednarczyk, kl. VIIIb

          II miejsce:

          Anita Bałdyga, kl. VIIIb

          III miejsce:

          Fabian Grudziński, kl. VIIIa

           

          Iwona Sokołowska

          Lucyna Rogińska

           Konkurs  "Gminny Mistrz Ortografii 2019" dla uczniów kl.II-III maj 2019 gminny

          I miejsce:

          Klaudia Trzcinka, kl.III - SP Turośl

          II miejsce:

          Klaudia Remiszewska, kl.III- SP Ptaki

          III miejsce:

          Adma Krysiak, kl.II - SP Turośl

          Wyróżnienie:

          Wojciech Malinowski, kl.III SP Ptaki

          Agnieszka Pieńkowska

          Halina Gleba

          Alina Korytkowska

          SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO czerwiec 2019 szkolny

          Wiktoria Sokołowska kl. 0a – I miejsce,

          Zofia Muzyk kl. 0a – udział

          Dyplom i nagroda rzeczowa, podziękowanie za udział
          Ewa Kuliś
          kONKURS RECYTATORSKI POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO  czerwiec 2019  

          Kategoria kl. IV - VIII 

          I miejsce 

          Karolina Grala 

          II miejsce 

          Anita Bałdyga 

          III miejsce 

          Radosław Pielosczyk 

          Natalia Zakrzewska 

          Wyróżnienie 

          Zuzanna Banach 

          Sandra Stachelek 

          Kategoria kl. I - III 

          I miejsce 

          Lena Wiśniewska 

          II miejsce 

          Katarzyna Łagodzińska 

          III miejsce

          Gabriela Pieloch 

          Weronika Pardo 

          Kategoria przedszkole

          I miejsce 

          Wiktoria Sokołowska 

          II miejsce 

          Zuzanna Czerwińska 

          Aleksandra Banach 

          III miejsce 

          Karolina Parda

          Ewa Olszewska 

          Kamil Obrycki

          Międzynarodowy VI Konkurs Historyczny

          o Żołnierzach Wyklętych

          luty - kwiecień 2019 r. międzynarodowy 17 uczniów - udział

          Alicja Pieloszczyk

          Edyta Pianka

          IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny – życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892 – 1970)” maj 2019 r. wojewódzki

          wyróżnienie Radosław Pieloszczyk  klasa VII a

          (4 uczniów - udział)

          Alicja Pieloszczyk 

           

           

          ROK SZKOLNY 2017/2018

          TYTUŁ KONKURSU TERMIN ETAP WYNIKI NAUCZYCIEL PRZYGOTOWUJĄCY

          XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

          "Mistrz Ortografii 2017"

          październik 2017 r. powiatowy

          Emilia Poławska - wyróżnienie

          Radosław Pieloszczyk - wyróżnienie

          p. Danuta Stachelek

          p. Kamil Obrycki

          "Ni z tego, ni z owego, była Polska na pierwszego..." - konkurs recytatorski październik 2017 r. gminny Aleksandra Stachelek - wyróżnienie p. Cecylia Paliwoda
          Konkurs z języka angielskiego "Mistrz słówek" w kategorii klas I-III kwiecień 2018 szkolny

          Kategoria: kl. I

          I miejsce - Adam Krysiak Ia

          II miejsce - Gabriela Pieloch Ia

          III miejsce - Lena Wiśniewska Ib

          Kategoria: kl. II

          I miejsce: Piotr Siwik kl .II

          II miejsce: Weronika Parda Kl. III

          Klaudia Trzcinka kl. II

          III miejsce: Maja Turska kl. II

          Kategoria: kl. III

          I miejsce: Wiktoria Parda kl. IIIb

          II miejsce: Gabriela Puławska kl. IIIb

          III miejsce: Sandra Stachelek kl. IIIb

           
          Konkurs z języka angielskiego "Mistrz słówek" w kategorii klas IV-VII kwiecień 2018 szkolny

          Kategoria: kl. IV

          I miejsce: Oliwia Żyjewska kl. IVb

          II miejsce: Michał Mikucki kl. IVa

          Nikola Piekarska kl. IVb

          III miejsce: Amelia Lewandowska kl. IVa

          Kategoria: kl. V

          I miejsce: Artur Babowicz kl. Va

          II miejsce: Oliwia Niedbała kl. Va

          Amelia Rybka kl. Vb

          III miejsce: Sebastian Mazgoła kl. Vb

          Kategoria: kl. VI

          I miejsce: Kacper Gleba kl. VIb

          II miejsce: Dawid Parda kl. VIb

          III miejsce: Natalia Zakrzewska kl. VIa

          Kategoria: kl. VII

          I miejsce: Fabian Grudziński kl. VIIa

          II miejsce: Jakub Bugnacki kl. VIIa

          Aleksandra Majewska kl. VIIb

          III miejsce: Oliwia Bednarczyk kl. VIIb

          Anita Bałdyga kl.VIIb