Z ŻYCIA GRUP PRZEDSZKOLNYCH BIEŻĄCE INFORMACJE JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PÓJŚCIA DO PRZEDSZKOLA? INFORMACJE DLA RODZICÓW - ROK SZKOLNY 2017/2018 ZASADY TRZYLATEK POTRAFI... CZTEROLATEK POTRAFI... PIĘCIOLATEK POTRAFI... SZEŚCIOLATEK POTRAFI... Archiwum PREZENTACJE MULTIMEDIALNE DLA RODZICÓW

Kącik przedszkolaka

Z ŻYCIA GRUP PRZEDSZKOLNYCH

Znalezione obrazy dla zapytania clipart rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

PRZEDSZKOLAKAMI

W ROKU SZKOLNYM

2017/2018

 

Podobny obrazPodobny obrazPodobny obraz


 

Podobny obrazPAMIĘTAJMY O ZAPEWNIENIU DZIECIOM BEZPIECZEŃSTWA, ABY WYPOCZĘTE 

I ZDROWE WRÓCIŁY DO PRZEDSZKOLA.

UDANEGO WYPOCZYNKU.

 

 


ZABAWA CHOINKOWA

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty choinek

Tuż przed feriami 18 stycznia2018r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Do wspólnej zabawy zapraszali: wodzirej i klauni. Wszyscy bawili się doskonale.

Na koniec zabawy przybył wspaniały gość – MIKOŁAJ, który rozdał dzieciom prezenty.

Na zabawę choinkową przybyło wielu rodziców ze swoimi pociechami.

Wszystkim dopisywał dobry humor.

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty na dzień babci i dziadka

Dnia 16 stycznia 2017r. w przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość.

Na wstępie dyrektor szkoły, pan Andrzej Męczkowski przywitał zebranych gości oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Na ta uroczystość przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Pani oficer Joanna Makarewicz również złożyła seniorom życzenia, a następnie udzieliła porad seniorom, jak mają postępować i kogo powiadomić, kiedy skontaktuje się z nimi oszust na tzw. „wnuczka, policjanta czy też urzędnika”.

Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez kolejne grupy przedszkolne. Dzieci pod opieką wychowawczyń przygotowały piękny program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki. Nasza grupa przygotowała również taniec  „Koziołeczek”. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały dziadkom „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły  przygotowane laurki oraz zostali poczęstowani słodkim upominkiem.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a frekwencja jak co roku dopisała.


 Znalezione obrazy dla zapytania mikołajki napisy obrazki

Podobny obraz

 

6 grudnia 2017 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci przywitały świętego Mikołaja wierszykami i zaśpiewały piosenki. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami zakupionymi przez Radę Rodziców.Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!


 

                             Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty andrzejkowe

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W naszym przedszkolu bal Andrzejkowy odbył się 29 listopada.

Był to dzień radosnych zabaw, dostarczających dzieciom wielu przeżyć i emocji. W czasie wspólnych zabaw andrzejkowych przedszkolaki nie tylko poznają obrzędy i zwyczaje ludowe ale przede wszystkim  uczą  się zdrowego, rozsądnego podejścia do wróżb. Nabywają przeświadczenia że o sukcesie decydują ich własne działania i zaangażowanie a nie wróżby. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przy skocznej muzyce oraz na poczęstunek przygotowany przez mamy.  To był prawdziwie zaczarowany dzień.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.                                                                           


Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty 11 listopada

15 listopada w szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada.

Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Wszystkie dzieci otrzymały kotyliony w barwach ojczystych oraz uczestniczyły w uroczystym apelu, gdzie były wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane przez starszych kolegów. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

 


Podobny obraz

GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM

 WYCIECZKI DO BIBLIOTEKI

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!

W ramach programu - "Czytające przedszkole" dzieci codziennie mają możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych bajek, baśni, opowiadań i wierszy czytanych przez wychowawców oraz rodziców i dziadków.

Głośne czytanie dziecku: rozwija język, pamięć,wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz poszerza ogólną wiedzę.

W tym roku szkolnym także uczestniczymy w zajęciach z cyklu "Bajkowe piątki" w Bibliotece Publicznej Gminy w Turośli. Wyjścia do biblioteki będą odbywać się jeden raz w miesiącu. Na każde zajęcie panie czytają nam nową bajkę lub opowiadanie połączone z wykonaniem pracy plastycznej zgodnej z tematem wysłuchanej bajki. Dzieci mogą się tam również pobawić zabawkami, pooglądać książeczki.


Podobny obraz

JUŻ W PRZEDSZKOLU

 

Serdecznie witamy przedszkolaków i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego 2017/2018. W tym roku szkolnym mamy cztery grupy przedszkolne:

"Pszczółki"; "Ważki'; "Biedroneczki" oraz najmłodszą grupę - "Motylki". 

Z zapasem sił i bagażem ciekawych pomysłów ruszamy, by podejmować kolejne wyzwania w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych. Nie obyło się bez łez i tęsknoty za rodzicami. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. W czasie pierwszego tygodnia  wraz z nowymi koleżankami i kolegami poznawaliśmy nasze sale oraz  zasady bezpiecznej zabawy w sali i  w ogrodzie przedszkolnym. Oczywiście  oprócz zabawy  był też czas na naukę. Wykonaliśmy pierwsze prace plastyczne i poznaliśmy nowe wierszyki i piosenki.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wesołej i przyjemnej zabawy w ciągu całego roku, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w nabywaniu wiedzy. 


 

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty na poczatek roku szkolnego