O MNIE - PLAN ZAJĘĆ INFORMACJE DLA RODZICÓW IDEA PRZEDSZKOLA PODSTAWA PROGRAMOWA KONKURSY ALBUM FOTOGRAFICZNY 2017/18 Archiwum Album fotograficzny 2018/19 ZADANIA DLA UCZNIÓW NA CZAS ZAWIESZONEJ NAUKI NAUCZANIE ZDALNE - ZADANIA DLA UCZNIÓW KLASY V a i b -zajęcia ZKK NAUCZANIE ZDALNE - GRUPA 0c Mali przedsiębiocy

Elżbieta Czerwińska

Archiwum


 

 


Znalezione obrazy dla zapytania cliparty mam talent

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty mam talent

27 kwietnia wszystkie dziewczynki z grupy wzięły udział w szkolnym konkursie - "Mam talent". Zaprezentowały one piosenkę: 

Sylwii Grzeszczak - "Tamta dziewczyna".

Były dumne z wykonania piosenki. Otrzymały gromkie brawa.  Za udział otrzymały medale.


Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla pinokia

WYJAZD DO TEATRU LALKI I AKTORA W ŁOMŻY

W dniu 26 kwietnia razem z grupą 0b wybraliśmy się na do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt. "Pinokio". 

Po przybyciu na miejsce i zajęciu miejsc czekaliśmy zniecierpliwością na rozpoczęcie przedstawienia. Spektakl był ciekawie zaaranżowany. Mogliśmy podziwiać pracę aktorów i ich stroje. Na koniec rozległy się gromkie brawa.

Następnie zwiedzaliśmy z pracownikiem teatr. Zapoznał nas z pracą aktora, z rodzajami lalek teatralnych oraz pracownią, gdzie powstają stroje i lalki. Byliśmy na wieży widokowej - podziwialiśmy panoramę Łomży.

Pobyt w teatrze na długo pozostanie w naszej pamięci.


Znalezione obrazy dla zapytania cliparty walentynek

Tego dnia świętowaliśmy w przedszkolu WALENTYNKI. Po zapoznaniu z tradycją tego święta dzieci mogły skorzystać z "Kawiarenki".  Wszyscy mogli kupić sobie coś dobrego. Dzieci otrzymały kartki walentynkowe od koleżanek i kolegów oraz lizaki w kształcie serduszka od wychowawcy.Miło było patrzeć jak na twarzach przedszkolaków malowała się radość.To był naprawdę wspaniały dzień.

Podobny obraz


TEATRZYK

Podobny obraz

W dniu 12 lutego 2018r.  odwiedziła nas grupa teatralna "Akada" z Suwałk. Przedstawienie nosiło tytuł "Uwierz w siebie możesz wszystko, czyli skarbów wysypisko".

Podczas spektaklu dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania, segregacji śmieci oraz właściwego zachowania. Wzmocniły swoją wiare w siebie i nauczyły się tolerancji, a wszystko to podczas dobrej zabawy.


Znalezione obrazy dla zapytania napis bal karnawałowy

Karnawał to wspaniały czas na bale. Zabawa ta dla dzieci sprawia ogromną radość za sprawą przebrania się za różne postacie.

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty bal karnawałowy

W dniu 12 lutego 2018r. w Walentynki odbył się w naszej grupie BAL KARNAWAŁOWY.Po przyjściu do przedszkola dzieci zamieniały się w królewny,księżniczki, motylki, strażaków, żołnierzy, policjantów oraz wiele innych postaci. Było bardzo wesoło, nie zabrakło tańców przy muzyce, konkursów i zabawy. W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się doskonale oraz z dumą prezentowali swoje stroje. Dziękujemy Rodzicom,                                                          którzy jak zwykle zadbali o nie.


Znalezione obrazy dla zapytania cliparty karnawałowe

Podobny obraz

PAMIETAJMY O ZAPEWNIENIU BEZPIECZEŃSTWA DZIECIOM, ABY WYPOCZĘTE I ZDROWE

WRÓCIŁY DO PRZEDSZKOLA.

UDANEGO WYPOCZYNKU.

 


ZABAWA CHOINKOWA

Podobny obraz

Tuż przed feriami 18 stycznia2018r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Do wspólnej zabawy zapraszali: wodzirej i klauni. 

Wszyscy bawili się doskonale.

Na koniec zabawy przybył wspaniały gość – MIKOŁAJ, który rozdał dzieciom prezenty.

Na zabawę choinkową przybyło wielu rodziców ze swoimi pociechami. Wszystkim dopisywał dobry humor.


Podobny obraz

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Dnia 16 stycznia 2017r. w przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość.

Na wstępie dyrektor szkoły, pan Andrzej Męczkowski przywitał zebranych gości oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Na ta uroczystość przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Pani oficer Joanna Makarewicz również złożyła seniorom życzenia, a następnie udzieliła porad seniorom, jak mają postępować i kogo powiadomić, kiedy skontaktuje się z nimi oszust na tzw. „wnuczka, policjanta czy też urzędnika”.

 

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty na dzień babci i dziadka

Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez kolejne grupy przedszkolne. Dzieci pod opieką wychowawczyń przygotowały piękny program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki. Nasza grupa przygotowała również taniec  „Koziołeczek”. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały dziadkom „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły  przygotowane laurki oraz zostali poczęstowani słodkim upominkiem.

 

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a frekwencja jak co roku dopisała.

 


WIGILIA KLASOWA - JASEŁKA

Podobny obraz

22 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie wigilijne w grupie przedszkolnej „Pszczółki”. Miła atmosfera udzielała się dzieciom od samego rana. Wspólnie przygotowaliśmy stół wigilijny z jednoczesnym przypomnieniem tradycji bożonarodzeniowych. Przy stole śpiewaliśmy kolędy, a następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Były to chwile pełne uroku i radości.

 

Podobny obraz

Następnie wzięliśmy udział w JASEŁKACH . Starsze klasy przygotowały jasełka, które z przyjemnością wszyscy oglądaliśmy. W tradycyjnych jasełkach wystąpili: Maryja i Józef, Trzej Królowie, Pastuszkowie i piękne Anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Wszyscy śpiewali dla Dzieciątka, oddając mu swoje pokłony.   Okazało się, że nasza szkoła ma też utalentowanych aktorów. Wszystkim gratulujemy świetnych wystąpień! 

 


Podobny obrazPIECZENIE I DEKOROWANIE PIERNICZKÓW

13 i 14 grudnia 2017r. dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą mam, praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki poznały potrzebne produkty do wypieku pierników, a następnie mieszały je oraz wygniatały ciasto. Wszystkim podobało się wałkowanie ciasta i wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. 

 

Podobny obraz

Następnego dnia, gdy pierniczki były już upieczone, dzieci przystąpiły do ich dekorowania kolorowymi pisakami, barwnymi posypkami, a następnie zostały przekazane na świąteczny kiermasz.

Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.smiley


Znalezione obrazy dla zapytania cliparty szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

JAN PAWEŁ II

 

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy . Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. 

Zebrane produkty przekazaliśmy do koła wolontariatu w naszj szkole. Bardzo dziękuje rodzicom za pomoc i udział.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji. 

 


Znalezione obrazy dla zapytania cliparty napis mikołajki

 

6 grudnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził

niezwykły gość - Święty Mikołaj! 

Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym. Mikołaj rozdał każdemu dziecku słodki upominek. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi zaśpiewały piosenkę. Dziękujemy Mikołajowy za prezenty, które były zakupione przez Radę Rodziców oraz niezapomnianą wizytę. 

 


Podobny obraz

Podobny obraz

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W naszym przedszkolu bal Andrzejkowy odbył się 29 listopada 2017r.

Był to dzień radosnych zabaw, dostarczających dzieciom wielu przeżyć i emocji. W czasie wspólnych zabaw andrzejkowych przedszkolaki nie tylko poznają obrzędy i zwyczaje ludowe ale przede wszystkim  uczą  się zdrowego, rozsądnego podejścia do wróżb. Nabywają przeświadczenia że o sukcesie decydują ich własne działania i zaangażowanie a nie wróżby. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przy skocznej muzyce oraz na poczęstunek przygotowany przez mamy.  To był prawdziwie zaczarowany dzień.

      

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej !!!

 


Podobny obraz

GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM

 WYCIECZKI DO BIBLIOTEKI

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych,

       dobrych i szczęśliwych ludzi.

                                                    Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!

Głośne czytanie dziecku: rozwija język, pamięć,wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz poszerza ogólną wiedzę.

W tym roku szkolnym także uczestniczymy w zajęciach z cyklu "Bajkowe piątki" w Bibliotece Publicznej Gminy w Turośli. Na każde zajęcie panie czytają nam nową bajkę lub opowiadanie połączone z wykonaniem pracy plastycznej zgodnej z tematem wysłuchanej bajki. Dzieci mogą się tam również pobawić zabawkami, pooglądać książeczki.


Znalezione obrazy dla zapytania CLIPARTY NA DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

 W tym dniu szczególnym- września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

                                                                                                                        Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

                                                                                                                               Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

        Pod koniec września jak co roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Chłopaka.

W tym Dniu  dziewczynki  odśpiewały sto lat swoim kolegom oraz wręczyły upominki przygotowane przez rodziców. Chłopcy byli przeszczęśliwi, ponieważ niczego się nie spodziewali i była to dla nich prawdziwa niespodzianka. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 


              Podobny obraz            

                                     WITAJCIE W PRZEDSZKOLU

 

Serdecznie witamy przedszkolaków i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego 2017/2018.

Z zapasem sił i bagażem ciekawych pomysłów ruszamy, by podejmować kolejne wyzwania w nowym roku szkolnym.

 

WYCHOWAWCA: ELŻBIETA CZERWIŃSKA