• Archiwum 2018/2019

•

Dnia 16 stycznia 2019r. w przedszkolu odbyła się ważna uroczystość – Dzień Babci i Dziadka.

Na wstępie dyrektor szkoły, pan Andrzej Męczkowski przywitał zebranych gości oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Na tą uroczystość przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Funkcjonariusz Policji udzielił porad seniorom, jak mają postępować i    kogo powiadomić, kiedy skontaktuje się z nimi oszust na tzw. „wnuczka, policjanta czy też urzędnika”.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały dziadkom „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły  przygotowane upominki. Była to wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Tuż przed feriami 18 stycznia2019r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.

Do wspólnej zabawy zapraszał zaproszony zespół muzyczny. Wszyscy bawili się doskonale.

Na koniec zabawy przybył  – MIKOŁAJ, który rozdał dzieciom prezenty.

Na zabawę choinkową przybyło wielu rodziców ze swoimi pociechami.

Wszystkim dopisywał dobry humor.

6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki - święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim prezentami. W sposób szczególny na wizytę Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi. W tym dniu długo oczekiwany gość odwiedził również grupę „Motylków”. Po krótkich występach artystycznych następował długo oczekiwany moment wręczania prezentów. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja słodkościami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Andrzejki w naszym przedszkolu to tradycja. 30 listopada, jak co roku, dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które dostarczyły im wiele przeżyć i emocji. „Buty”, „Wirująca butelka”, „Serduszka” to tylko niektóre wróżby. dzięki którym przedszkolaki sprawdziły co czeka je w przyszłości. Był również czas na poczęstunek przygotowany przez mamy. Ten magiczny dzień spodobał się wszystkim dzieciom. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

W poniedziałek 1 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Dziewczynki przy pomocy rodziców z trójki klasowej zrobiły chłopcom bardzo miłą niespodziankę w postaci prezentów.

Buzia Twoja uśmiechnięta,
          w dniu radosnym Twego święta
          Przyjmij proszę me życzenia,
          niech się spełnią Twe marzenia
          Ważna dzisiaj data taka,
          bo to przecież Dzień Chłopaka!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w naszej grupie dziewczynki wręczały chłopcom upominki