• UROCZYSTE PRZEKAZANIE AUTOBUSU SZKOLNEGO

• 3 października odbyl się w naszej szkole uroczysty apel z okazji przekazania nowego autobusu, który otrzymaliśmy dzięki staraniom Wójta Gminy Turośl - Piotra Niedbały. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Podlaski Kurator Oświaty - Beata Pietruszka, Wójt i Radni Gminy Turośl.

Podczas uroczystości miały miejsce przemówienia zaproszonych gości oraz podziękowania ze strony Dyrektora szkoły - Andrzeja Męczkowskiego i Rady Rodziców. Po oficjalnych wystąpieniach odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali humorystyczną scenkę "z pierwszej trasy nowego autobusu" oraz zatańczyli Polkę, całości dopełnił występ szkolnego chóru. Na koniec nastąpiło uroczyste poświęcenie i przekazanie autobusu naszej placówce. Dzięki staraniom naszych gości uczniowie  będą dojeżdzać do szkoły bezpiecznym i komfortowym pojazdem.

•

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z okazji tego święta wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolorach flagi wylosowanego wcześniej państwa. Na korytarzach szkolnych pojawiły się zadania do wykonania dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Ponadto uczniowie klas IV-VIII przystąpili do rozwiązania quizu na temat języków europejskich.

Wszyscy uczniowie biorący udział w akcjach związanych z Europejskim Dniem Języków Obcych zostaną wkrótce nagrodzeni w postaci drobnych upominków otrzymanych z Ambasady Hiszpanii, Ambasady Królestwa Danii oraz Ambasady Szwajcarii.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział.

Nauczyciele języków obcych