• Samorząd Uczniowski

        • Rok Szkolny 2020/2021

          W dniach 21-23 października 2020 r. odbyły się wybory przedstawicieli do

          Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi

          im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli na rok szkolny 2020/2021.

          Wybory odbyły się drogą elektroniczną, uczniowie wypełniali kartę wyborczą w

          formularzu Google.

          Przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, wyłonionymi w wyniku

          głosowania zostały:

          1. Kamila Cieloszczyk, kl. VIIIb przewodnicząca
          2. Oliwia Grudziądz, kl. VIIIa – zastępca przewodniczącej
          3. Maja Mazgoła, kl. VIIbskarbnik
          4. Oliwia Malczyk, kl.VIIIb sekretarz

          Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VIII są: p. Lucyna

          Rogińska i p. M. Męczkowska.

          W klasach I-III opiekunkami są wychowawczynie klasy III: p. Krystyna

          Stachelek i p. R. Kozłowska.

           

          Rok Szkolny 2019/2020

           

          Przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym zostali:

          Przewodnicząca: Gabriela Zielińska - klasa VIIIa

          Zastępca przewodniczącej: Aleksandra Stachelek - klasa VIIIa

          Sekretarz: Sebastian Pawelczyk - klasa Va

          Skarbnik: Karolina Kuliś - klasa VIIIa

           

          Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VIII jest p. Lucyna Rogińska.

          W klasach I-III opiekunami są wychowawcy klas III: p. Alicja Cieloszczyk i p. Alina Korytkowska.

           

          Rok Szkolny 2018/2019

           

          W dniu 17 października 2018 r. odbyły się wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli na rok szkolny 2018/2019. Wybory odbyły się na 3 godzinie lekcyjnej (zajęcia z wychowawcą).

          Za przeprowadzenie wyborów odpowiedzialni byli członkowie Samorządu Uczniowskiego z poprzedniego roku szkolnego oraz opiekunowie SU.

          Zgodnie z wolą uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego               w Turośli, przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, wyłonionymi w wyniku głosowania zostali:

           

          1. Aleksandra Stachelek, kl. VIIa przewodnicząca
          2. Konrad Kobryś, kl. VIIb – zastępca przewodniczącej
          3. Anita Bałdyga, kl. VIIIbskarbnik
          4. Sebastian Mazgoła, kl. VIb sekretarz

           

          Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VIII jest p. Lucyna Rogińska.

          W klasach I-III opiekunami są: p. H. Gleba i p. A. Pieńkowska.

           

          Rok Szkolny 2017/2018

          Na przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego zostały wybrane:

          Przewodnicząca: Oliwia Bałdyga - klasa VIb

          Zastępca przewodniczącej: Karolina Kuliś - klasa VIa

          Sekretarz: Aleksandra Stachelek - klasa VIa

          Skarbnik: Aleksandra Majewska - klasa VIIb

          Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VII jest p. Lucyna Rogińska.

          W klasach I-III opiekunami są: p. Krystyna Stachelek i p. Alina Korytkowska.

           

          Konkurs na Najładniejszą Dekorację Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

           

          19 grudnia 2017r. komisja złożona z członków Samorządu Uczniowskiego, p. M. Męczkowskiej i p. L. Rogińskiej

          zapoznała się ze świątecznymi  dekoracjami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły i przyznała poszczególne

          miejsca. Oto wyniki konkursu:

           

          Kategoria: klasy I-III

          I miejsca: kl. II, kl. Ia, kl. IIIb

          II miejsce: kl. Ib, kl. IIIa

           

          Kategoria: klasy IV - VII

            I miejsce: klasa Va i Vb

          II miejsce: klasa VIa i VIb

          III miejsce: klasa VIIa i VIIb

           

          Komisja postanowiła przyznać wyróżnienia wszystkim oddziałom przedszkolnym.

           

          Gratulujemy wszystkim zwycięzcom :)

           

          DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI UCZNIOWSKIEJ 2018

          Za nami Dzień Samorządności Uczniowskiej, który odbył się w piątek, 27 kwietnia. Jak co roku, zamiast lekcji, tego dnia Samorząd Uczniowski przygotowuje atrakcje dla wszystkich uczniów.

          Pierwszą godzinę wypełniły spotkania z wychowawcami, podczas których uczniowie przygotowywali się do czekających ich występów. Był to też czas głosowania na Super Kolegę i Super Koleżankę 2018.

          Oto lista kandydatów do tych zaszczytnych tytułów, wybranych wcześniej przez uczniów klas IV-VII na zajęciach z wychowawcą:

           

          KLASA

          UCZENNICA/UCZEŃ

          4a

          Amelia Lewandowska

          Adrian Dawidczyk

          4b

          Magdalena Parda

          Kacper Możdżeń

          5a

          Zuzanna Góralczyk

          Maciej Parda

          5b

          Julia Piankowska

          Marcin Stachelek

          6a

          Oliwia Lewandowska

          Krystian Charubin

          6b

          Oliwia Bałdyga

          Dawid Parda

          7a

          Aleksandra Ruszczyk

          Dawid Chochowski

          7b

          Wiktoria Bugnacka

          Mateusz Kondracki

           

                  Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęło się powitaniem wszystkich obecnych przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Oliwię Bałdyga i jej zastępczynię, Olę Majewską. Prowadzące poprosiły poszczególne klasy o prezentację scenek i wierszy obrazujących właściwe, kulturalne zachowanie.

                      Następnym zadaniem dla klas było przedstawienie swoich kandydatów do tytułów Super Kolega i Super Koleżanka 2018. Po prezentacji komisja wyborcza w składzie: Fabian Grudziński i Jakub Bugnacki, ogłosiła wyniki wyborów. Super Kolegą 2018 został Krystian Charubin z klasy VI a, zaś Super Koleżanką 2018 jest Oliwia Bałdyga z klasy VIb. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki z rąk Pana Dyrektora, Andrzeja Męczkowskiego.

                      Kolejny punkt programu to prezentacje talentów uczniów naszej szkoły. Jako pierwsze wystąpiły dziewczynki z grupy przedszkolnej 0a, następnie swoje talenty prezentowali uczniowie klas I-VII. Publiczność miała okazję podziwiać umiejętności wokalne, gimnastyczne, taneczne, sportowe. Największym „odkryciem” tegorocznych prezentacji był Konrad Kobryś z kl. VIb, który zdobył serca publiczności, śpiewając piosenkę pt. „Zwariowałem” zespołu Megustar oraz Sandra Stachelek z kl. IIIb, która zaskoczyła i zachwyciła swymi umiejętnościami gimnastycznymi.

          Duży aplauz zebrał pokaz mody zaprezentowany przez dziewczęta z klas VIa i VIb, przygotowany w ramach zajęć Innowacji pedagogicznej „Młodzi projektanci”, prowadzonych przez panią Monikę Męczkowską.

          Wszyscy uczniowie prezentujący swoje talenty otrzymali medale z rąk Dyrekcji.

                       Obchody Dnia Samorządności Uczniowskiej zakończyło ogłoszenie wyników konkursu „Mistrz Kultury Bycia”, zorganizowanego przez panie: Danutę Stachelek i Sylwię Grala, oraz konkursu „Wiosna, ach to Ty”, zorganizowanym przez panią Hannę Bączek i pana Ryszarda Milewskiego.

           

           

          Walentynki

          We wtorek 14.02.2017 został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-poetycki na najpiękniejszą walentynkę i wiersz o miłości, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie tym dość licznie wzięli udział uczniowie klas I-VI i stworzyli prace, które z pewnością zachwyciłyby samego św. Walentego!                                                 Zwycięzcom gratulujemy i wszystkim życzymy dużo miłości na 365 dni w roku.

             I miejsce w kategorii klas IV-VI - Oliwia Niedbała kl. IV a

           

              I miejsce w kategorii klas I-III - Wiktoria Charubin kl. III a

           

            Galeria wszystkich prac uczniów

           

          Lista wszystkich laureatów i wybrane wiersze o miłości:

          Lista_laureatow_i_wybrane_wiersze_milosne.docx

           

            Rok Szkolny 2016/2017

          Na przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego zostały wybrane:

          Przewodnicząca: Justyna Jastrzębska - klasa VIb

          Sekretarz: Wiktoria Bugnacka - klasa VIb

          Skarbnik: Aleksandra Cieloszczyk - klasa VIb

          Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VI została p. Monika Popielarz. wink

          W klasach I-III funkcję tę sprawują p. Krystyna Stachelek i p. Alina Korytkowska.

                                                                                                                                         

          W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

          Pracą samorządu kieruje Rada Samorządu Uczniowskiego. W jej skład wchodzą:

          Przewodnicząca szkoły: Natalia Tanajewska - kl. VIa

          Sekretarz: Katarzyna Bednarczyk - kl. VIb

          Skarbnik: Martyna Bednarczyk - kl. VIb

          Opiekunami Samorządu klas IV - VI są: p. Ewa Sylwia Grala i p. Kamil Obrycki oraz klas I - III: p. Halina Gleba i p. Alicja Cieloszczyk.

          Walentynki_2016.docx

          Harmonogram Dnia Samorządności - 29.04.2016r.

          DS_harmonogram_KWIECIEN_2016.doc

          Konkurs "Super Koleżanka" i "Super Kolega" roku 2016 rozstrzygnięty!!!

          Tytuł "Super Koleżanka roku 2016" otrzymała uczennica klasy 5b Aleksandra Majewska

          Tytuł "Super Kolega roku 2016" otrzymał uczeń klasy 5a Dawid Chochowski

          Gratulujemy!!!

          Rok szkolny 2014/2015

          Pracą samorządu kieruje Rada Samorządu Uczniowskiego. W jej skład wchodzą:

          Przewodnicząca szkoły: Dominika Piekarska - kl. VIa

          Sekretarz: Aleksandra Bednarczyk - kl. VIb

          Skarbnik: Edyta Wiktoria Siwik - kl. VIb

          Opiekunami Samorządu klas IV - VI są: p. Ewa Sylwia Grala i p. Lucyna Rogińska oraz klas I - III: p. Renata Kozłowska i p. Agnieszka Pieńkowska.

          Sprawozdanie_z_dzialalnosci_SU_2015.docx

          Wyniki konkursu "Wiersz Walentynkowy"

          Wiersze_walentynkowe.docx

           

          WIERSZE WALENTYNKOWE

          I miejsce

           

          Znowu miłość

          Znowu to samo co kiedyś było

          Ta miłość powracająca

          Jest jak słońce świecąca

          W oczy

          Jak deszcz padający

          Na włosy

          Jest jak ból powracająca

          Jak strach i śmiech

          Tylko czegoś nie było

          Miłości bez końca

                        Patrycja Cieloszczyk kl. VIb

           

          Miłość

          Miłość jest piękna

          i twarda jak kamień.

          Czasem przyjemna i śliczna

          jak diament.

          Podobno miłość się zawsze popłaca

          i nie równa się z tym żadna płaca.

          Miłość ma różne wymagania

          ale przede wszystkim wymaga kochania.

          Miłość to potęgi moc.

          Czasem jest ciepła jak koc.

          Lecz niekiedy jest zdradliwa,

          ale to zdarza się rzadko.

          Miłość jest miłości kładką.

                                      Martyna Gleba VIa

           

          II miejsce

           

          Prawdziwa miłość

          Życie jest krótkie, więc miłość nie wybiera.

          Nie patrzy na to, czy człowiek jest piękny, mądry, bogaty,

          ale na to, co jest w sercu.

          Miłość to zjawisko, którego nie da się do końca opisać.

          Nigdy nie wiadomo, kiedy zapuka do naszego serca.

          Czasem ludzie dziwą się, że można zakochać się w kalece,

          ale dla miłości jest to wszystko normalne,

          bo prawdziwa miłość przetrwa wszystko.

                                 Klaudia Cicha kl. Vb

           

          III miejsce

           

          Chociaż luty mrozem skuty

          wszyscy zakochani dziś

          obchodzą walentynki.

          Tak chłopaki, jak dziewczynki.

          I dla dużych, i dla małych

          Mamy Święto

          Zakochanych!

                                    Oliwia Piątek kl. IIa

           

          Miłość

          Że Cię kocham

          niech każdy wie,

          bo warto kochać.

          Prawda czy nie?

          Bo bez kochania

          trudno jest żyć,

          bo miłość była

          i musi być!

                         Kamila Cieloszczyk kl. IIa.

           

          Gratulujemy zwycięzcom!