• KLASA V A

Informacje dla uczniów klasy V a, w związku z zawieszeniem zajęć w szkole:

1. Proszę  o rozwiązanie testu na platformie NUADU "Społeczeństwo i kultura średniowiecza" w terminie do: 19 marca (czwartek), do godz. 18.00.

( epodręcznik.pl -kształcenie ogólne- szkoła podstwowa - historia - Legendarne początki Polski ). Tam znajdują się również ćwiczenia, które proszę uzupełnić.

Proszę także o zapoznanie się z tematem lekcji "Zanim powstała Polska" (podręcznik strona 160 - 164) i uzupełnienie poniżej karty pracy. Jeśli macie taką możliwość możecie ją wydrukować i uzupełnić. Jeśli nie macie takiej możliwości, to bardzo proszę o przepisanie zadań do zeszytu przedmiotowego i ich uzupełnienie. Sprawdzę wykonanie zadania gdy ponownie spotkamy się w szkole.

Zanim_powstala_Polska_-_cwiczenia.doc

Miłej pracy :)

3. Drodzy uczniowie, kolejny temat lekcji to : "Mieszko I i początki Polski." Proszę zapoznajcie się z tematem lekcji (podręcznik strona 165-169) i uzupełnijcie  karte pracy Mieszko_I_i_poczatki_Polski_-_cwiczenia.doc

Proszę również o zapoznanie się z materiałami zawartymi na stronie epodręczniki.pl :

(epodręczniki.pl - kształcenie ogólne - szkoła podstawowa - Historia - Mieszko I - poczatki państwa polskiego).

KLASA VI A ,VI B

Informacje dla uczniów klasy VI a , VIb, w związku z zawieszeniem zajęć w szkole:

1.Proszę  o rozwiązanie testu na platformie NUADU "Złoty wiek Rzeczypospolitej" w terminie do: 19 marca (czwartek), do godz. 18.00.

2. Drodzy uczniowie, po rozwiązaniu testu znajdującego się na platformie NUADU, proszę zapoznać się z materiałami znajdującymi się na stronie epodręczniki.pl:( epodręcznik.pl -kształcenie ogólne- szkoła podstwowa - historia - Obywatele i kaci. Francja w dobie rewolucji). Tam znajdują się również ćwiczenia, które proszę uzupełnić.

Proszę także o zapoznanie się z tematem lekcji "Rewolucja francuska" (podręcznik strona 184 - 189) i uzupełnienie poniżej karty pracy. Jeśli macie taką możliwość możecie ją wydrukować i uzupełnić. Jeśli nie macie takiej możliwości, to bardzo proszę o przepisanie zadań do zeszytu przedmiotowego i ich uzupełnienie. Sprawdzę wykonanie zadania gdy ponownie spotkamy się w szkole.

Rewolucja_francuska_-_cwiczenia.doc

Miłej pracy :)

3. Drodzy uczniowie, kolejny temat lekcji to : "Republika Francuska" Proszę zapoznajcie się z tematem lekcji (podręcznik strona 190-193) i uzupełnijcie  karte pracy Republika_Francuska_-_cwiczenia.doc

KLASA VII A ,VII B

Informacje dla uczniów klasy VII a, VII b, w związku z zawieszeniem zajęć w szkole:

1. Proszę  o rozwiązanie testu na platformie NUADU "I wojna światowa" w terminie do: 19 marca (czwartek), do godz. 18.00.

2. Drodzy uczniowie, po rozwiązaniu testu znajdującego się na platformie NUADU, proszę zapoznać się z materiałami znajdującymi się na stronie epodręczniki.pl:( epodręcznik.pl -kształcenie ogólne- szkoła podstwowa - historia - Czarny czwartek i Wielka Depresja). Tam znajdują się również ćwiczenia, które proszę uzupełnić.

Proszę także o zapoznanie się z tematem lekcji "Świat po I wojnie światowej" (podręcznik strona 188 - 191) i uzupełnienie poniżej karty pracy. Jeśli macie taką możliwość możecie ją wydrukować i uzupełnić. Jeśli nie macie takiej możliwości, to bardzo proszę o przepisanie zadań do zeszytu przedmiotowego i ich uzupełnienie. Sprawdzę wykonanie zadania gdy ponownie spotkamy się w szkole.

Swiat_po_I_wojnie_swiatowej_-_cwiczenia.pdf

Miłej pracy :)

3. Drodzy uczniowie, kolejny temat lekcji to : "Narodziny faszyzmu" Proszę zapoznajcie się z tematem lekcji (podręcznik strona 192-197) i uzupełnijcie  karte pracy Narodziny_Faszyzmu-_cwiczenia.doc

(epodręczniki.pl - kształcenie ogólne - szkoła podstawowa - Historia - Poczatki faszyzmu w Niemczech i we Włoszech).