• Zadania dla ucznia

• 07.05.2020r.

Na czym polega rekrutacja, nabór elektroniczny.

Szczegółowe informacje w zakładce "Nabór elektroniczny".

Są to nasze ostatnie zajęcia z doradztwa zawodowego, ale proszę śledzić informacje o szkołach i naborze - będą nadal pojawiać się w moich zakładkach. W przypadku problemów lub trudności proszę kontaktować się ze mną poprzez email. Pomogę, doradzę na ile tylko będę mogła. Jeżeli ktoś potrzebuje informacji o szkole, a nie ma jej na mojej liście, to też proszę pisać. Czekam na Wasze propozycje.

Strona naboru elektronicznego jest uruchamiana w dniu rozpoczęcia rekrutacji.

30.04.2020r. - 8b

Temat: Zakład pracy z bliska.

W zakładce "Zawody - film" przedstawiam zawody cieszące się dużym zapotrzebowaniem i popularnością w naszym regionie. Przedstawiciele tych zawodów pokazują jak połączyli pracę zawodową ze swoimi pasjami. Tylko takie połączenie daje zadowolenie i satysfakcję w życiu zawodowym i osobistym. Wykształcenie zdobyli ucząc się na terenie naszego województwa, tutaj pracują, a kariera niektórych osób wybiega poza granice naszego kraju. Praca daje im zadowolenie, a to niesie za sobą sukces. Zapoznaj się z wybranymi przez Ciebie zawodami i pomyśl jaki Ty masz pomysł i plan na rozwój Twojej kariery edukacyjnej i zawodowej. Zyczę miłego oglądania.

23.04.2020r. - 8b

Temat: Lokalny rynek pracy.

Proszę o zapoznanie się z zawodami najbardziej popytowymi naterenie województwa podlaskiego wg statystyk za rok 2018 - podstrona " Popularne zawody".

22.04.2020r. - 8a

Temat: Na czym polega rekrutacja,nabór elektroniczny.

Szczegółowe informacje w zakładce "Nabór elektroniczny".

16.04.2020r. - 8b

Temat: Oferta edukacyjna w województwie podlaskim.

Proszę o wgląd na podstronę: Oferta kształcenia w województwie podlaskim.

15.04.2020r. - 8a

Temat: Zakład pracy z bliska

W zakładce "Zawody - film" przedstawiam różne zawody cieszące się zapotrzebowaniem i popularnością w województwie podlaskim. Przedstawiciele tych zawodów realizują się w pracy, a jednocześnie realizują swoje pasje. Tylko takie połączenie daje zadowolenie i spełnienie się. Wykształcenie zdobyli w szkołach na terenie naszego województwa i tutaj są główne siedziby ich pracy ( informacje zawarte w filmikach). Obejrzyj interesujacy Cię zawód, zgodny z kierunkiem Twoich zainteresowań i Twojego dalszego kształcenia.Pomyśl, jaki Ty masz plan na rozwój Twojej kariery edukacyjnej i zawodowej.Zyczę miłego oglądania;

08.04;2020r. - 8a

Temat: Lokalny rynek pracy.

Proszę o zapoznanie się z zawodami najbardziej popytowymi na terenie województwa podlaskiego wg statystyk za rok 2018 - podstrona "Popularne zawody".

02.04.2020r. - 8b

Temat: Ścieżki kształcenia

Patrz 8a - 25.03.2020r.

01.04.2020r - 8a

Proszę o zapoznanie się z tematem Moje portfilio. Wykonane portfolio proszę przesłać na adres e-mail: barbarac1707@gmail.com.  Termin do końca maja 2020r.

Proszę o wgląd na podstronę: Oferta kształcenia w województwie podlaskim.

26.03.2020r. (8b) Temat zajęć: Moje portfolio.

1. Zapoznaj się z Bartkiem.

Portfolio_ucznia_8_12_lat._Rozwoj_osobowosci._1.pdf

2. Na podstawie działań Bartka stwórz własne portfolio. Możesz wybrać tylko te obszary, które uważasz za najistotniejsze.

3. Wykonane portfolio proszę przesłać na adres e-mail: barbarac1707@gmail.com. Termin do końca maja 2020r..

25.03.2020r (8a) i 02.04.2020r (8b) Temat zajęć: Ścieżki kształcenia

1. Przeanalizuj schemat kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej.

2. Klikając na rodzaj szkoły np. Liceum Ogólnokształcące, uzyskasz informacje o:

a) dokumentach, które należy złożyć,

b) czego będziesz się uczyć,

c) jakie wykształcenie zdobędziesz,

d) co możesz robić dalej.

3. Czy już wiesz, jaki będzie kolejny etap Twojej edukacji?

18.03.2020r. 8ab

Zapraszam do rozwiazania ciekawych testów zainteresowań i predyspozycji zawodowych